Багатство Церкви проявляється в її різноманітності, що надзвичайним чином, за допомогою Святого Духа, характеризується єдністю. Це було видно під час сьогоднішньої урочистості.
У вівторок, 10 грудня, у стінах рідної катедри єпископські свячення отримав отець Микола Лучок ОР. Гаслом єпископ-помічник обрав слово "Милосердя" (див Лк 6, 36), що значить приймати та бути милосердним. У єпископському гербі поєднується символіка Ордену Проповідників, до якого нашежить єпископ. У нижньому правому кутку зображене на червоному фоні палаюче серце, що означає Боже милосердя, поруч - зірка на блакитному фоні - Ісус Христос та Діва Марія.Домініканець брат Ігор Селіщев говорячи про герб, підкреслив своє приємне здивування наявністю на ньому домініканської символіки. "Гасло "Милосердя" є на часі. У томістському розумінні милосердя - це не стільки співчуття, скільки готовність дієво допомогти іншій людині. Тому я бажаю, щоб майбутній єпископ своїм словом надихав людей дієво допомагати одне одному, і цим нести автентичне Боже милосердя", - побажав брат.
Сьогоднішня Літургія стала прикладом єдності в різноманітті - Літургія Слова, а також частина молитов лунали трьома мовами: українською, угорською, латиною.
Головним консекратором був архієпископ Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, співконсекраторами були єпископ Антал Майнек OFM та митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький. На свято прибули інші єпископи, священники та монахи з цілої країни, а також і з-за кордону.
Розділити радість святкування та дякувати Богу за нового єпископа прибули велика кількість вірян, а також найближча родина, співбрати домініканці.
У проповіді архієпископ Ґуджеротті підкреслив, що єпископа Микола має багато дарів (які ще можна назвати харизмою), які в Церкві мало поширені. Цих дарів не варто боятися, їх не треба соромитись, потрібно показати готовність прийняти страждання. Архієпископ підкреслив, що отець Микола є "посланцем для народу, що потребує потіхи". Згадуючи про Літургію Слова, проповідник підкреслив, що на сьогодні Євангеліє говорить про пошук загубленої вівці. Тут йдеться не про пастиря, який шукає вівцю, а про вівцю, яка загубилась через помилку, через провину втратила шлях. У цьому контексті архієпископ заохотив єпископа Миколу «показати мистецтво слухати, прийняти, оздоровити... Там, де є страждання і біль, показуй ікону Живого Бога, і там буде віднайдена радість!», – підкреслив нунцій.
Звертаючись до присутніх, Ґуджеротті сказав: «Будьте радісні! Вам дається ще один брат, який забере заслону з Божого Обличчя, і, таким чином, ви будете потішені у конкретних ситуаціях вашого життя...», - підсумував нунцій.
Під час важливих подій Церква прикликає заступництва святих. Сьогодні це був спів Літанії до всіх святих. Далі відбувся сам обряд Рукоположення та Молитва висвячення єпископа. Архієпископ Ґуджеротті разом з іншими єпископами прочитав Молитву Висвячення, потім відбулося помазання святим миром голови електа, вручення книги Євангелія, персня, митри та пасторалу. Після цього нововисвячений єпископ отримав від усіх єпископів поцілунок миру.
Після Причастя відбувся спів подячного гімну "Te Deum", єпископ Микола, пройшовши центральною навою храму, уділив присутнім Божого благословіння.
На завершення Євхаристії єпископ Антал Майнек заохотив віддати славу Богу за сьогоднішній день та всіх святих покровителів та заступників. Підкреслив дію Божого провидіння через те, що цього дня, рівно 24 роки тому, єпископ Антал Майнек отримав номінацію єпископа-помічника, а також просив продовжувати молитву за єпископів та священників.
Звертаючись зі словом до присутніх, єпископ Микола підкреслив, посміхаючись: "Тяжка це робота - бути добрим пастирем!". Він наголосив, що всі, без виключення потребують Божого милосердя, подякував за велику довіру, що виражена у виборі його єпископом. Звертаючись до єпископа Антала та інших єпископів він сказав: "Я хочу від вас вчитися як бути добрим пастирем. Хочу разом із вами служити для нашої Церкви, довіреної нам!". Звертаючись до вірян єпископ Микола подякував за ту любов і радість, яких вже досвідчив. Подякував за присутність численних гостей з різних місць не лише України, а й Європи, підтримку та відкритість вірян щодо пастирів.
Після завершення Євхаристії всі охочі могли привітати нововисвяченого єпископа.
Митрополит Мечислав Мокшицький, говорячи про сьогоднішнє свято підкреслив: "Ми дуже раді і вдячні Святішому отцю папі Франциску за номінацію Миколи Лучка як єпископа для України. Це перший єпископ-домініканець. Він збагатить нашу конференцію єпископату своєю харизмою. Я сумую, бо він змушений завкршити своє служіння у Львові. Але це великий дар для Церкви на Закарпатті".
Дякуємо Богу за дар для Мукачівської дієцезії та товаришуймо нашим пастирям через молитву.
Фотогалерея
Аліна Петраускайте, КМЦ
1 комментарій