Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 грудня, середа
19:06 Вівторок 0 287
10-12-2019, 19:06

Літургія на кожен день, 11 грудня, середа

(фіол) Середа ІІ тижня Адвенту
Якщо вдуматися в слова Ісуса, маємо тут якусь недоречність: втомлена й обтяжена життєвими труднощами людина знайде полегшення, якщо… накладе на себе ярмо. Але це ярмо – не просто додатковий тягар, це Ісусове ярмо. Віра ставить перед людиною багато вимог (регулярність у молитві, Свята Меса, моральні обмеження), є якби додатковим тягарем; однак, в кінцевому результаті, цей додатковий тягар стає для людини порятунком. Або, як це красиво формулює Ісус, ярмо Його любе, а тягар – легкий.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Святий Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латин- ський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Святий Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідченнями їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу

АНТИФОН НА ВХІД
Господь прийде, не забариться; * роз’яснить те, що сховане в темноті , * і явиться всім народам.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, Ти нам велиш приготувати дорогу Господу Христу; * вчини милостиво, щоб ми знову не потерпали від жодних хвороб, від яких нас уже вилікувала вті шна присутність Небесного Лікаря. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, святий Папа Дамасій шанував і любив Твоїх мучеників; * вчини, просимо, щоб ми за його прикладом завжди прославляли заслуги свідків віри. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 40, 25-31
Читання з Книги пророка Ісаї.
«Кому ж ви хочете Мене сподобити, щоб Я був йому подібний?» – каже Святий. Підійміть угору ваші очі й подивіться! Хто створив усе це, усі ці зорі? Той, хто виводить їхнє військо у їхній кількості і кличе кожну з них по імені. Сила Його така велика й міць така потужна, що ні однієї не бракує. Як же це ти, Якове, говориш, як, Ізраїлю, кажеш: «Дорога моя від Господа прихована, мій суд проходить мимо мого Бога?» Чи ти ж не знаєш, чи ти не чув? Господь – Бог вічний, творець кінців землі: Він не втомлюється, не знемагається, розум Його незбагненний. Він дає змореному силу, Він знеможеному додає міць. Навіть і молодь утомлюється, знемагає, і юнаки хитаються, падають, – ті ж, хто на Господа уповає, відновлюють сили, здіймають крила, немов орел, біжать, не знають утоми, ідуть, не знемагають. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 8 і 10
Слав, душе, Бога, Господа святого.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь прийде, щоб спасти народ свій;
блаженні ті, які готові вийти Йому назустріч.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 28-30
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, відповідаючи, сказав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, – і Я дам вам відпочинок! Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірний серцем, – і знайдете відпочинок своїм душам. Адже Моє ярмо любе, і Мій тягар легкий». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Спаситель світу, до якого веде нас свята Церква, є Богом сили, котрий запрошує до себе всіх слабких, щоб їх укріпити; просімо Його, щоб і сьогодні Він був силою всіє ї Церкви та кожної душі, що Його шукає:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, вільна від усякого надміру, ревно проповідувала світові Спасителя на при¬кладі власного євангельського життя.
2. Молімося за священиків, щоб вони не переоцінювали матеріальних благ, а у своїй пастирській праці ставили понад усе благодать Божого Слова, святих таїнств, молитви та пошани до ближнього.
3. Молімося за місіонерів, щоб їм не бракувало необхідних засобів у служінні голодним і знедоленим.
4. Молімося за бідні країни, щоб їхні керівники дбали про благо довірених їм народів, а не про власну користь.
5. Молімося за людей, які незабаром предстануть перед Христом-Суддею, щоб вони гідно приготували свої серця до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вчилися від Христа лагідності та смиренності.
Боже, уділи нам, слабким людям, дарів Твоєї сили і вчини, щоб ми вірно та з довірою йшли до Тебе, терпеливо несучи тягарі земного життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в які й звершується установлена свята тайна * і в якій потужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Господь Бог іде в потузі * і освітить очі своїх слуг.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні ліки, очистивши від гріхів, * приготували нас до свят, які наближаються. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий