Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 грудня, вівторок
19:03 Понеділок 0 291
9-12-2019, 19:03

Літургія на кожен день, 10 грудня, вівторок

(фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але й щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.

Або (біл) довільний спомин БОЖОЇ МАТЕРІ ЛОРЕТАНСЬКОЇ
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію

АНТИФОН НА ВХІД
Ось прийде Господь і з Ним усі святі; * і в цей день засяє велике світло.

КОЛЕКТА

Боже, Ти оповістив Твоє спасіння аж до країв усього світу; * вчини, просимо, щоб ми з радістю очі кували славу його народження. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, сповнюючи обітниці, дані Отцям, Ти обрав Пресвяту Діву Марію, щоб Вона стала Матір’ю Спасителя. Дозволь нам наслідувати приклад Тієї, чиє смирення було Тобі до вподоби і чий послух спричинився до нашого спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 40, 1-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог. Промовляйте Єрусалимові до серця й вістіть йому, що скінчилась його служба, спокутувано його несправедливість, бо він прийняв з руки Господньої удвоє за всі його злочини! Голос чути: «Стеліть Господеві дорогу у пустині, робіть прямим в степу шлях нашому Богові! Нехай кожна долина піднесеться, кожна гора й пагорб нехай знизиться! Нехай провалля стануть рівниною, а кручі – низиною! Тоді слава Господня з’явиться, і всяке тіло побачить разом, що прорекли уста Господні». Голос велить: «Вісти!» Я ж сказав: «Що вістити?» Всяке тіло – трава, і вся його краса – мов квітка в полі. Висохне трава, зів’яне квітка, як подих Господній на неї подує. Справді, травою є народ! Висохне трава, зів’яне квітка; а слово Бога нашого стоятиме повіки. Зійди на гору, на високу, ти, що несеш Сіонові радісні вісті! Підніми сильно голос, ти, що несеш Єрусалимові радісні вісті! Підійми голос, не бійся! Скажи містам Юдеї: «Ось Бог ваш! Ось Господь Бог іде в потузі, раменом своїм панує. Ось нагорода Його з Ним, платня Його перед Його обличчям. Немов пастух, Він пасе своє стадо, рукою власною збирає їх, ягнят носить на грудях, дійних лагідно водить». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2. 3 і 10ав. 11-12аб. 12в-13
Ось Господь Бог наш прийде у потузі.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, Його Ім’я благословляйте, *
день у день сповіщайте про Його спасіння.
Звістіть між язичниками Його славу, *
серед усіх народів – Його діла дивовижні.
Сповістіть між народами: «Господь воцарився!» *
Він справедливо буде судити народи!
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі †
перед обличчям Господа, який приходить, – *
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Алілуя, алілуя, алілуя.
Близько день Господній;
ось Він приходить, щоб спасти нас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як ви вважаєте? Коли в якогось чоловіка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’яносто дев’ять у горах і не піде шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воістину кажу вам, що радітиме нею більше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які не заблукали. Так само немає бажання в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Літургія Слова представляє нам Спасителя як пастиря і заохочує нас до особливої молитви в намірі святої Церкви – Христової пастви. Тож вознесімо до Бога наші щирі молитви:
1. Просімо Господа за святу Церкву, щоб її численні діти не зважали на те, що їх розділяє, а, з’єднані одним Пастирем, спільно будували майбутнє світу.
2. Просімо Господа за Святішого Отця, щоб його настанови несли світло істини всьому Божому народові.
3. Просімо Господа за народи, забезпечені матеріальними благами, щоб вони опікувалися людьми, які голодують, і сприяли по- ширенню миру по всьому світі.
4. Просімо Господа за місіонерів, щоб Господь підтримував їхню працю своєю благодаттю.
5. Просімо Господа за всіх померлих, щоб вони очистилися від скверни гріха і засяяли чистотою істинних Божих дітей.
6. Просімо Господа за нас самих, щоб ми завжди керувалися голосом нашої совісті та навчанням святої Церкви

Господи наш і Пастирю, просимо Тебе: вислухай наші смиренні молитви, збери розсіяних, знайди загублених, зміцни слабких і всіх нас прийми до своєї Небесної Вівчарні. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дозволь ублагати Тебе нашими молитвами смирення і жертвами, † і тоді , коли не рятують заслуги, * нехай прийде нам на допомогу захист Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Бог, справедливий Суддя, * увінчає тих, які очікують Його приходу.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені стравою духовної поживи, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб участю у цій тайні Ти навчив нас мудро оцінювати земне * і жадати небесного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий