Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Через Марію до Ісуса: берегти Ісуса, що народжується в моєму серці
08:30 Середа 0 140
11-12-2019, 08:30

Через Марію до Ісуса: берегти Ісуса, що народжується в моєму серці

Разом з вами на кілька хвилин хотів би затриматися, щоб замислитися (порозважати) над словами, які стали пророчими для Марії
в Єрусалимському храмі.
Приносячи жертву за Божого Сина, Святе Сімейство входить до храму,  де їх зустрічає старець Симеон. Розпізнавши в малій дитині Спасителя, радісно вигукує: “Славу Богу”. Тішиться, що Господь дав йому можливість побачити на власні очі як виглядає “потіха Ізраїля”. Хоч іще мала дитина, але через неї Бог дасть світло на просвіту поганам, і в нім явить свою силу (пор. Лк 2, 25-33).

Скромні Йосиф і Марія дивуються, бо люди розпізнають Ісуса і говорять про Нього пророцтва, хоча він абсолютно не відрізняється від звичайних дітей. Більше того, приходить пророчиця Анна - дочка Фануїла,  і починає прославляти Бога, розголошуючи про прихід Месії, який відбувається зараз в цих днях. Напевно, коли Пресвята Діва Марія була віддана в храм  на виховання, вони пересікалися між собою і, очевидно,спілкувалися. Подібно Анні, котра служила при храмі і вдень, і вночі, Марія робить так само. Вона допомагає чим тільки може, адже любить храм Всевишнього.

Бачимо надзвичайно покірних Слуг Божих, котрі в смиренні виконують свої обов’язки, але в цьому ж часі Бог діє і возвеличується в своєму народові. Бог сам дбає про свої обітниці і про людей, котрі своїм служінням відкривають (пояснюють, роблять видимою) дію Всемогутнього.

Отже, зміцнені знаками, що являють Божу присутність, Йосиф і Марія вертаються до Віфлеєму. На короткий час в їхнє життя приходить спокій і навіть трохи достатку. Мудреці із-за кордону приносять в дар золото, ладан і миро. Проте, спокійне і стабільне життя неможливе навіть для Божого Сина, коли біля нас чигає ревучий лев (пор. 1Пт 5, 8). Цар Ірод, довідавшись про народження Юдейського Царя, вирішує знищити всіх хлопчиків у Віфлеємі. Тож Свята Родина, попереджена ангелом, мусить емігрувати до Єгипту – знову подорож, знову шукання місця для поселення, знову пошук роботи серед язичників, котрі не знають нічого про Бога Яхве і про Святий Закон.

Сьогодні бачимо Марію, котра, маючи таку велику Ласку, не позбавлена багатьох турбот, переживань, і навіть переслідувань. Маріє, навчи мене берегти Ісуса, що народжується в моєму серці.

Брат Боніфацій

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Свідчення 11:32 Субота 0 97 Том Катена – мирянин, місіонер, лікар, що відкрив серце мешканцям Судану Том Катена – американський католицький місіонер-мирянин. Він працює лікарем в регіоні Нубійських гір, що в Судані – місцевості, позначеній значними конфліктами. Там він відкрив медичний заклад і щодня служить найбільш потребуючим місцевим мешканцям. За це самовіддане служіння 2017 року його нагородили міжнародною премією «Аврора».