Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10 грудня Церква згадує святого Григорія ІІІ, Папу
08:00 Вівторок 0 129
10-12-2019, 08:00

10 грудня Церква згадує святого Григорія ІІІ, Папу

Походив Григорій (690–741) із Сирії, народився в християнській родині.
Ще молодим приїхав до Рима і став священником. Під час похорону Папи Григорія ІІ вірні несподівано та єдинодушно обрали Григорія його наступником. Екзархат Равенни висловив згоду. Згодом екзархат завоювали лангобарди, і Григорій ІІІ допоміг повернути його екзархові Євтихію. Став останнім Папою, якого затверджували екзархати.

На Апостольському Престолі продовжував справи попередника. Активно захищав ікони від іконоборців, задля чого 731 року скликав синод; коли ж із імператором Левом ІІІ не вдалося знайти спільної мови, відлучив відступників. Розбудовував монастирі, ремонтував і оздоблював храми й будував нові. Щоб захистити Рим від лангобардів, зміцнював міські мури й уклав союз із франкським герцогом Карлом Мартелом. Шукав також інші політичні можливості для євангелізації північної Європи. Підтримував місійну діяльність, особливо на теренах Німеччини, де працював святий Боніфацій. Йому й іншим місіонерам надав титули та владу діяти від папського імені.

Григорій ІІІ мав дар складати чудові промови, досконало знав грецьку, латинську й сирійську. Похований у базиліці святого Петра, у каплиці, яку сам збудував, присвяченій Спасителеві та Пресвятій Діві.

Зображають святого в єпископському вбранні. Атрибути – паллій, хрест, митра.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:34 П'ятниця 0 1 676 17 січня – обов’язковий спомин святого Антонія, абата, покровителя хворих Майбутній святий народився в Середньому Єгипті 251 року в заможній і релігійній сім’ї. Коли Антонієві було 20, його батьки померли, а юнак, згідно з євангельським закликом, продав маєток і роздав гроші бідним. Відтак він вирушив у пустелю, де тяжко працював, молився й покутував.