Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 серпня, середа
17:56 Вівторок 0 276
27-08-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 28 серпня, середа

Під час кожної Святої Меси зустрічаємося з Ісусом-Пророком, Ісусом оборонцем бідних, пригнічених, з Ісусом-Спасителем. У сьогоднішній літургії Слова Господь каже нам всю правду про кожного з нас. У літургії Жертви своїм життям підтверджує ці слова. Як ми приймаємо скеровані до нас слова Ісуса? Чи навчилися від Нього нести у світ правду?
СВ. АВГУСТИНА, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Августин народився у Тагасті (Північна Африка) у 354 році і був сином язичника Патриція і ревної християнки св. Моніки. Незважаючи на старанне виховання матері, змолоду жив грішно, розпусно, дотримуючись у своїх поглядах маніхейської єресі. Він поїхав викладати риторику до Карфагена, Рима, Мілана, і всюди з ним їздила і його мати, невпинно молячись про його навернення. Жадаючи осягнути духовне умиротворення, Августин ви- вчав різні філософські системи, аж врешті у Мілані, під впливом розмов зі св. Амвросієм і листів св. Павла, знайшов істину. На Великдень 387 року прийняв Хрещення. Повернувшись до Африки, протягом 4 років присвячував себе навчанню і молитві, після чого отримав рукоположення у пресвітери. За деякий час став єпископом Гіппону. Вплив його вчення поширився на всю Західну Церкву. Помер під час облоги Гіппону вандалами 28 серпня 430 року. Святий Августин є одним із чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, віднови у свої й Церкві дух, яким Ти обдарував святого єпископа Августина, † щоб ми, наповнені цим духом, прагнули Тебе – єдиного джерела мудрості * та шукали Тебе – Подателя найвищої любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 2, 9-13
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до солунян.
Згадайте, брати, нашу пра­цю та виснаження: ніч і день ми пра­цю­вали, щоб не обтяжити когось із вас, і проповідували вам Боже Єван­геліє. Ви та Бог свідки, які святі, пра­ведні та непорочні були ми для вас, котрі повірили. Ви знаєте, як кожного з вас, не­мов батько своїх дітей, ми просили, вмовляли і свід­чили вам, щоб ви гідно ходили пе­ред Богом, який покликав вас у своє Царство і славу. Тому ми постійно дякуємо Богові за те, що ви, прийнявши почуте від нас Слово Боже, сприй­няли його не як людське слово, а як істин­но Бо­же Слово, яке й діє у вас, віру­ю­чих. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 7-8. 9-10. 11-12аб
Бог моє серце дослідив і знає.
Куди піду від Твого Духа *
і куди втечу від Твого обличчя?
Якщо підіймуся на небо, – Ти там. *
Якщо зійду в шеол, – і там Ти, Боже.
Коли б я піднявся на крилах світанку *
і на краю землі поселився, –
то й там Твоя рука мене попровадить, *
мене втримає Твоя правиця.
І сказав я: «Ось темрява мене сховає, *
і ніч стане світлом для мене».
Але й темрява не сховає від Тебе, *
і ніч, як день, засяє.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Йн 2, 5
Алілуя, алілуя, алілуя.
Хто дотримується Христового слова,
в тому Божа любов справді є доско­налою.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 23, 27-32
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав: «Горе вам, книжники та фарисе ї, лицемі ри, бо ви поді бні до гро­бі в побі лених, які  ззовні вида­ють­ся гарними, а всередині повні мертвих кісток і всякої нечистоти! Так і ви ззовні видаєтеся людям праведними, а всередині повні ли­цемі рства й беззаконня. Горе вам, книжники та фа­ри­се ї, лицемі ри, бо будуєте гроб­ни­ці пророкам і прикрашаєте па­м’ят­ни­ки праведникам, і кажете: “Коли б ми жили в дні на­ших батькі в, то не були б ї хніми спі ль­никами в пролитті  крові про­років!” Отак сві дчите самі  собі , що ви є синами тих, хто вбивав пророків. Тож виповніть мі ру беззакон­ня ваших батькі в». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи сьогодні разом з усією Церквою святого Августина, великого мислителя і Вчителя Церкви, представмо Господу наші потреби:
1. Молімося за святу Церкву, щоб завжди у ній було достатньо людей великого розуму, серця і смирення.
2. Молімося за вчених, щоб у своїй праці вони керувалися благом людства і вірністю істині.
3. Молімося за письменників, щоб свій талант вони використовували для підняття духовності людини.
4. Молімося за винахідників, щоб їхні відкриття служили лише для людського блага.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми вміли знаходити сили для боротьби із власними гріхами і у всьому покладалися на всемилостивого Господа.
Всемогутній ві чний Боже, вислухай наші смиренні прохання, які  ми з упованням возносимо до Тебе за заступництвом святого Августина, і допоможи нам бути Твоїми вірними учнями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Звершуючи спомин нашого спасіння, смиренно благаємо Твою милість, Господи, * щоб це таїнство побожності стало для нас знаменням єдності та узами любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Один бо ваш Наставник – Христос, * ви ж усі  брати, – говорить Господь. (Пор. Мт 23, 10. 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай освятить нас участь у Христовій трапезі, † щоб ми, будучи членами Його Тіла, * стали тим, що прийняли. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:01 Субота 0 244 Літургія на кожен день, 13 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Питання: ви живі? Які докази маєте, що ви живі? Можливо, лише те, що ви не мертві. Але цього замало. Справді живою людиною є той, хто спроможний дякувати. Чимало людей закриті на несподіванки життя. Несподіванка є початком вдячності. Але це тільки початок процесу, який мусить пройти через наш розум, волю та почуття. І Нааман, і самарянин були живими та відкритими до здивування, а їхні інтелект, воля та почуття діяли правильно. В інших було не так, і вони не були спроможні дякувати. А як це є у нас?