Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до Господа кардинал Акілле Сільвестріні
14:23 Четвер 0 272
29-08-2019, 14:23

Відійшов до Господа кардинал Акілле Сільвестріні

В Римі, на 96-му році життя, перестало битися серце кардинала Акілле Сілвестріні, вислуженого Префекта Конгрегації для Східних Церков.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Життя, віддане служінню Церкві та Папі: таким був життєвий шлях кардинала Акілле Сільвестріні, який у четвер, 29 серпня 2019 р., відійшов до вічності в римській лікарні ім. Аґостіно Джемеллі. У жовтні йому виповнилося би 96 років. Протягом свого тривалого життя він виконував різні обов’язки на дипломатичній службі Святого Престолу, очолював Трибунал Апостольської Сигнатури та Конгрегацію для Східних Церков у період відновлення діяльності Східних Католицьких Церков на пост-комуністичному просторі.

Священиче формування


Акілле Сільвестріні народився на півночі Італії 25 жовтня 1923 року й 19-річним юнаком вступив до дієцезальної семінарії у Фаенці, по завершенні навчання в якій 13 липня 1946 року отримав пресвітерське рукоположення. Далі навчався на Факультеті гуманітарних наук Болонського університету, здобувши диплом з класичної філології. Опісля захистив докторат з канонічного права та юриспруденції в Папському Латеранському Університеті в Римі.

На дипломатичній службі Святого Престолу

У 1952 році о. Акілле Сільвестріні вписався до Папської Церковної Академії, що займається вишколом ватиканських дипломатів, та 1 грудня 1953 року поступив на дипломатичну службу Святого Престолу, займаючись питаннями В’єтнаму, Китаю, Індонезії та південної-східної Азії загалом у Відділі надзвичайних церковних справ Державного Секретаріату (сьогодні це Відділ у справах стосунків з державами).

Пізніше працював у департаменті міжнародних організацій, що займався такими питаннями як роззброєння, мир, права людини. Брав участь у приготуванні Конференції з безпеки і співробітництва в Європі, як також в працях Конференції в Гельсінкі та Женеві.

Папський представник у кризових ситуаціях

У лютому 1973 року святий Папа Павло VI призначив о. Сільвестріні заступником секретаря Ради громадських справ Церкви (попередниці Відділу у справах стосунків з державами), а 1979 року святий Йоан Павло ІІ призначив його секретарем цього відомства, уділивши єпископські свячення. На цій посаді очолював делегацію Святого Престолу на переговорах з італійською владою в рамках оновлення конкордату, та здійснював різні дипломатичні місії. Зокрема, представляв Святий Престол у Мадриді на зустрічах з питань безпеки й співробітництва в Європі, в Буенос-Айресі під час Фолклендської кризи, очолював ватиканську делегацію в Стокгольмі на інавгураційній сесії Конференції про роззброєння у Європі.

В Колегії Кардиналів

Святий Папа Йоан Павло ІІ ввів архиєпископа Акілле Сільвестріні до Колегії Кардиналів під час консисторії 28 червня 1988 року, а через три дні призначив його Префектом Найвищого Трибуналу Апостольської Сигнатури. Протягом 9 років, від 24 травня 1991 року до 25 листопада 2000 року, він очолював Конгрегацію Східних Церков.

Після відходу до вічності кардинала Акілле Сільвестріні та після того, як 16 серпня виповнилося 80 років ірландському кардиналові Шонові Бабтістові Бреді, Колегія Кардиналів нараховує 215 членів, з яких 118 – виборці, та 97 – які втратили право брати участь у Конклаві.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:31 Субота 0 62 Молитва й співчуття Папи в річницю трагедії в Брумандіньйо (Бразилія) Святіший Отець звернувся до родичів загиблих і до всієї громади за посередництвом послання, молячись, аби за заступництво святого Павла вдалося захищати наш спільний дім.