Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 серпня, субота
17:53 П'ятниця 0 717
30-08-2019, 17:53

Літургія на кожен день, 31 серпня, субота

(зел) Субота ХХІ звичайного тижня
Було б добре не так підвищувати свою чи інших самооцінку, як прославляти Бога за Його безкорисну щедрість для нас. Це – велике щастя: служити і бути в довірі у самого Творця Неба і землі, а навіть більше – бути Його дитям.


АНТИФОН НА ВХІД
Приклони, Господи, Твоє вухо до мене і вислухай мене. * Спаси, о Боже, Твого слугу, що покладається на Тебе. * Змилуйся наді мною, Господи, бо я ввесь час до Тебе кличу.

КОЛЕКТА

Боже, Ти єднаєш серця Твоїх вірних в одному прагненні; † дай своєму народові любити те, що наказуєш, і прагнути того, що обіцяєш, * щоб ми серед земної суєти вознесли наші серця туди, де істинна радість. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 4, 9-11
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Про братолюбство немає потре­би писати вам, бо ви самі Богом навчені любити один одного, адже те й робите всім братам, які перебувають у всій Македонії. Про­симо вас, брати, аби ви в цьому все більше зростали і пильно дбали про те, щоби жи­ти спокійно і робити свою справу, пра­цювати своїми власними рука­ми, як ми вам звеліли. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 7-8абв. 8г-9
Господь приходить, щоб судити землю.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Нехай море заграє *
і все, що його наповняє,
Всесвіт і ті, хто його населяє, *
ріки заплещуть разом у долоні.
Гори вигукуватимуть з радості перед Господнім обличчям! *
Адже Він світ іде судити,
і світ у справедливості судити буде, *
а в праведності судитиме народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 25, 14-30

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розпові в своїм учням таку притчу: «Один чоловік, виїжджаючи далеко, покликав своїх слуг і передав їм своє майно; кому дав п’ять талантів, кому – два, кому – один, кожному згідно з його спроможністю, і виїхав. Той, хто одержав п’ять талантів, негайно пішов, пустив їх в обіг і заробив ще п’ять; так само той, хто взяв два, заробив ще два. А той, хто одержав один, пішов, роз­копав землю і сховав гроші свого пана. Через тривалий час приходить пан тих слуг і прово­дить розрахунки з ними. Підійшов той, який одержав п’ять талантів, – прині с ще п’ять талантів і каже: “Пане, п’ять талантів ти мені  передав. Ось іще п’ять талантів я заробив додатково!” Сказав йому його пан: “Гаразд, слуго добрий і вірний! Над малими речами був ти вір­ний, над великими тебе поставлю. Увійди в радість свого пана!” Підійшов і той, який одержав два таланти, і сказав: “Пане, два таланти ти мені передав. Ось іще два талан­ти я заробив додатково!” Сказав йому пан: “Гаразд, слуго добрий і вірний! Над малими речами був ти вірний, над великими тебе поставлю. Увійди в радість свого пана!” Підійшов і той, який одержав один талант, і сказав: “Пане, знав я тебе, що ти сувора людина: жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав. Я, побоявшись, пішов і сховав твій талант у землю. Ось, бери своє!” У ві дповідь його пан сказав йому: “Злий і лінивий слуго! То ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав? Треба тобі  було віддати мої  гроші торгівцям, і, повернувшись, я би взяв своє з відсотком. Тож заберіть від нього талант і дайте тому, хто має десять талантів. А дже кожному, хто має, дано буде, і матиме ще більше, а від того, хто не має, буде забране і те, що має. А непри­датного слугу викиньте в зовнішню темряву; там буде плач і скрегіт зубів!”» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши в сьогоднішньому Євангелії притчу про таланти, просімо Господа, щоб Він допоміг нам гідно використовувати Його дари, які Він дає нам:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі Євангелія про­повідувала всьому людству Боже милосердя і дбайливо шу­кала тих, хто втратив віру та зійшов з дороги Божих заповідей.
2. Молімося за Україну, щоб Господь завжди опікувався на­шим народом і дарував нам мир та злагоду.
3. Молімося про захист сотвореного Богом та дорученого нам світу, щоб усі люди шанували кожен Божий дар та вміли дбати про створіння.
4. Молімося за всіх вихователів, вчителів, викладачів, учнів та студентів, що розпочинають новий навчальний рік, щоб він став для них роком духовного і людського зростання.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їхні земні труди вічним спочиванням на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вдосконалювалися в любові до Бога і в дусі самопожертви служили нашим ближнім.
Всемилостивий Боже, Ти дав нам життя і постійно нас обда­ровуєш своїми благодатями; вислухай смиренні прохання своїх дітей і допоможи нам гідно використовувати Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти єдиною жертвою набув собі народ усиновлення, * наповни милостиво нас дарами єдності та миру в Твоїй Церкві. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти насичуєш землю плодом діл Твоїх, * щоб дати хліб із землі і вино, що серце людське звеселяє.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай Твоє милосердя принесе нам повне зцілення, † і нехай Твоя благодать так удосконалить і зміцнить нас, * щоб ми у всьому могли бути угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.