Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 серпня, понеділок
17:34 Неділя 0 242
25-08-2019, 17:34

Літургія на кожен день, 26 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХI звичайного тижня
Дорога в Царство має три етапи: очищення, просвітлення і з’єднання з Богом. Якщо ми ще не бачимо ясно Божих доріг, то нам належить очищати своє серце від пристрастей. Інакше ми не зможемо йти далі.
Або (біл) довільний спомин ПДМ  ЧЕНСТОХОВСЬКОЇ
Владислав, князь міста Ополє, побудував на Ясній Горі монастир для паулінів і віддав їм під опіку образ Божої Матері, який вшановувався у його замку. Незабаром образ став відомим: він був чудотворним. Його культ ще більше поширився після вдалої оборони Ясної Гори під час шведської навали у XVII столітті. У 1717 році образ був урочисто коронований. Зараз ікона Ченстоховської Богоматері є однією з найбільш шанованих ікон, до якої відбуваються чисельні паломництва.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 126)


АНТИФОН НА ВХІД
Приклони, Господи, Твоє вухо до мене і вислухай мене. * Спаси, о Боже, Твого слугу, що покладається на Тебе. * Змилуйся наді мною, Господи, бо я ввесь час до Тебе кличу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти єднаєш серця Твоїх вірних в одному прагненні; † дай своєму народові любити те, що наказуєш, і прагнути того, що обіцяєш, * щоб ми серед земної суєти вознесли наші серця туди, де і стинна радість. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній і милостивий Боже, в Пресвятій Діві Марії Ти дав своєму народові чудесну допомогу і захист, † а Її святий образ на Ясній Горі  Ти прославив надзвичайним вшануванням вірних; † вчини милостиво, щоб ми мужньо боролися, захищаючи віру на землі , * а на небесах славили Твою перемогу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 1, 1-5. 8б-10
Початок Першого Послання святого апостола Павла до солунян
Брати! Павло, Силуан і Тимотей – Солунській Церкві в Бозі Отці й Гос­поді Ісусі Христі: благодать вам і мир. Ми завжди дякуємо Богові за всіх вас, постійно згадуючи в наших молит­вах; пам’ятаємо перед Богом, нашим Отцем, про ваше діло віри, про від­чайдушну працю любові та терпіння в надії на нашого Господа Ісуса Хри­ста. Знаємо, улюблені Богом брати, про ваше обрання. Адже наше Євангеліє до вас було не тільки в слові, а й у силі, та у Святому Духові, й з повним пере­ко­нан­ням. Ви знаєте, якими були ми між вами і задля вас. Ваша віра в Бога до­ли­нула до кожної місцевості. Так що нам не потрібно щось говорити, бо вони самі про нас промо­в­ляють, який був наш прихід до вас, і як ви від ідолів навернулися до Бога, щоб служити живому й істин­ному Богові та очікувати з небес Його Си­на, якого Він воскресив з мертвих, Ісуса, котрий визволяє нас від май­бутнього гніву. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала на святих зібранні.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я в хороводах, *
нехай грають Йому на псалтирі й тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
й радітимуть на своїх постелях.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 23, 13-22

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав: «Горе ж вам, книжники та фа­рисе ї, лицемі ри, тому що ви зачиняєте Царство Небесне перед людьми! І самі  не входите, і тим, які  намагаються увійти, увійти не дозволяєте. Горе вам, книжники та фарисе ї, лицемі ри, які  обхо­дите море і суході л, аби здобути бодай одного новона­верненого, а коли це станеться, то робите його сином геєни – вдві чі гі ршим за вас! Горе вам, проводирі  сліпі , які  говорите: “Хто покляв­ся би храмом, то це нічого, а хто поклявся би золотом храму, той в боргу”. Безрозумні й сліпі ! Бо що є бі льше: золото чи храм, який освячує золо- то? І також: “Хто по­клявся би жертовником, то це нічого, а хто поклявся би даром, що на ньому, той в боргу”. Cліпі ! Що бі льше: дар чи жертовник, який освячує той дар? О тже, хто клянеться жертовником, клянеться ним і тим, що є на ньому; і хто клянеться храмом, клянеться ним і Тим, хто живе в ньому; і хто клянеться небом, кля­неться Божим престолом і Тим, хто сидить на ньому». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа наші прохання і просімо Його про благословення всіх наших починань:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він відважно проповідував людству Христа – Дорогу, Істину і Життя.
2. Молімося за вчителів та вихователів, щоб вони вказували молоді сенс та ідеали життя, які ґрунтуються на Господніх заповідях.
3. Молімося за письменників, щоб своєю творчістю вони підносили духовність суспільства.
4. Молімося за робітників, щоб вони сумлінно виконували свою роботу на славу Божу та на благо Батьківщини.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог благоволив їх обдарувати вічним блаженством.
6. Молімося за нас, щоб весь наступний тиждень ми зуміли прожити з Богом, а будь-яку роботу виконувати так, щоб вона заслуговувала на нагороду в небі.
Господи наш і Отче, ось Твої діти звертаються до Тебе із смиренними проханнями; допоможи нам прожити новий тиждень у Твоїй благодаті та в любові до ближніх, вислухай наші молитви і вчини, щоб ми залишилися ві рними Тобі  до кінця життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти єдиною жертвою набув собі народ усиновлення, * наповни милостиво нас дарами єдності та миру в Твоїй Церкві. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти насичуєш землю плодом діл Твоїх, * щоб дати хліб із землі  і вино, що серце людське звеселяє.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє милосердя принесе нам повне зцілення, † і нехай Твоя благодать так удосконалить і зміцнить нас, * щоб ми у всьому могли бути угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?