Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 30 серпня Церква згадує святу Маргариту Вард
10:06 П'ятниця 0 113
30-08-2019, 10:06

30 серпня Церква згадує святу Маргариту Вард

Маргарита (бл. 1550–1588) народилась у Конглтоні (Англія). Походила з вельможного роду й була дамою при дворі княгині Вайтголльської.
Коли Папа Климент VII не визнав розлучення й нового шлюбу англійського короля Генріха VIII, той почав жорстоко переслідувати католиків на підвладних теренах. Стосунки з Римом було розірвано, а представників духовенства змушено визнати короля найвищою владою. Цю політику продовжила королева Єлизавета І.

За її панування у в’язницю потрапив отець Вільгельм Воттсон, якого тортурами змусили скласти присягу королеві. Вийшовши на свободу, він каявся за скоєне й публічно проголошував справжню причину, з якої склав присягу. Священника знов ув’язнили, катували й засудили до повішення, але цього разу на поміч прийшла його знайома – Маргарита Вард. Отримавши дозвіл провідувати отця Вільгельма, вона щоранку приходила, зміцнювала його дух, а незадовго до виконання вироку організувала втечу.

Усі підозри впали на єдину відвідувачку таверської в’язниці. Маргариту катували, намагаючись дізнатися, де вона сховала втікача, і змусити її зректися віри. Свята мужньо витримала знущання й була страчена через повішення 1588 року в Тайберні. Канонізована 1970 року. Належить до 40 англійських і уельських мучеників.

Зображають святу в світському вбранні. Атрибути – кошик, мотузка.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 18:18 П'ятниця 0 347 5 порад у духовному розвитку Сьогодні, 13 вересня 1861 року, у маленькому російському містечку Корчева, що тепер вже навіть не існує на мапі світу, народилась Анеля Годецька. Читаючи автобіографію цієї жінки, яка в Церкві проголошена Слугою Божою, можемо для себе віднайти щонайменше 5 уроків, які допоможуть у духовному розвитку.