Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 серпня, вівторок

Літургія на кожен день, 27 серпня, вівторок

Ісус засуджує дії фарисеїв та книжників не за їхнє дбання про чистоту, а за те, що воно дійшло до абсурду, за те, що зовнішні дії були понад усе, а серце залишалося повне злості, ненависті, осуду інших. Набагато важливіше мати чисте сумління, любов і терпеливість до інших, які проявляються у жертовності, а як виконуєш це, не буде зайвим дбати про інші речі.
Св. МОНІКИ (біл) Обов’язковий спомин
Свята Моніка народилася в Тагасті у Північній Африці близько 330 року, вийшла заміж за язичника з нестриманим характером, якого своєю лагідністю і терпеливістю наприкінці його життя навернула у християнську віру. З того часу головною її турботою стало навернення сина Августина, який був під впливом єретиків і провадив грішне життя. Своїми сльозами і молитвами вона випросила навернення сина, який з часом став єпископом і одним із найбільших Вчителів Церкви. Свята Моніка дожила до часу, коли його охрестили, і незабаром після цього, у 387 році, померла в Остії. Вона є взірцем християнської дружини і матері, яка піклується також про духовні блага сім’ї.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось жінка мудра, яка збудувала свій дім * і ходила прямою дорогою, боячись Господа.

КОЛЕКТА

Боже, утішителю засмучених, Ти милостиво прийняв материнські сльози святої Моніки й дарував благодать навернення її синові Августину; † допоможи нам за їхнім заступництвом оплакувати наші гріхи * та зазнати благодаті Твого пробачення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 2, 1-8
Читання з Першого послання святого апостола Павла до солунян.
Ви самі знаєте, брати, що наш прихід до вас не був даремним. Хоч ми раніше, як вам відомо, натерпілися і зазнали зневаг у Филипах, однак наважилися в нашому Богові відверто проповідувати вам Боже Євангеліє посе­ред багатьох борінь. Адже наш заклик не від омани, ні від зіпсованості, ні від лукавства. Але, як Бог знайшов нас гідними, щоби довірити Євангеліє, ми так і говоримо, догоджаючи не людям, але Богові, який випробовує наші серця. Бо ніко­ли, як вам відомо, в нас не було ні підлесливих слів, ні корисливих мотивів, – Бог свідок. Ми не шукали слави в людей, ані у вас, ані в інших, хоч ми, як Христові апо­столи, могли би бути для вас тягарем. Але ми були тихи­ми серед вас, немов та годувальниця, яка доглядає своїх дітей. Ми так прив’язалися до вас, що бажали передати вам не лише Боже Євангеліє, але й свої душі, бо ви стали для нас любими. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 4-5. 6
Бог моє серце дослідив і знає.
Господи, Ти дослідив мене і знаєш. *
Ти знаєш, коли я сідаю і коли встаю я.
Ти задуми мої здаля розумієш. *
Ти дослідив мої стежки і мій сон, †
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже й слова в мене на язику ще немає, *
а Ти, Господи, вже все знаєш.
Ти оточив мене спереду і ззаду, *
і поклав на мене свою руку.
Твоє знання для мене дивовижне! *
Воно понад мої сили, –
я не спроможний *
його осягнути!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 23, 23-26

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав: «Горе вам, книжники та фари­се ї, лицемі ри, бо даєте десятину з м’яти, кропу й кмину, а занедбали найвагоміше в Законі: суд, милосердя та ві ру! І це належить робити, і того не за- недбувати. Проводирі  ви сліпі , які  відці джуєте комара, а верблюда ковтаєте. Горе вам, книжники та фарисе ї, лицемі ри, бо очи­щаєте зовнішню частину чаші і миски, а всередині вони повні здирства та ненаситності! Фарисею сліпий, очисти спершу внутрішню частину чаші, щоб і ззовні вона стала чистою». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Захоплюючись вірою святої Моніки, яка впродовж багатьох років просила у Господа навернення її сина Августина, звернімося до Бога з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб усі християни світу об’єдналися в одній вірі та любові.
2. Молімося за матерів, чиї діти стали на шлях зла, щоб вони дочекалися їхнього навернення.
3. Молімося за всіх наших родичів та друзів, щоб Господь дарував їм здоров’я і своє благословення.
4. Молімося за дітей і молодь, щоб вони вміли розрізняти добро і зло та завжди йшли шляхом Господніх заповідей.
5. Молімося за наших померлих, щоб добрий Господь простив їхні гріхи і благоволив прийняти їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були вірні Господу і допомагали нашим ближнім, які заблукали в темряві гріхів, повернутися на дорогу, що веде до спасіння.
Вислухай, Боже, смиренні прохання Твого народу і допоможи нам завжди вірно виконувати Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь на жертви Твого люду, † і нехай те, що на честь святої Н. з відданістю у серці він звершує, * допомагає йому в дорозі до спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто чинить волю Мого Отця, що на небі, * той Мій брат, сестра і мати, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Сповнені Твоїх дарів, які ми прийняли в день спомину святої Н., просимо Тебе, Господи: * вчини, щоб вони нас очистили і були нашою допомогою. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 26 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХI звичайного тижня
Дорога в Царство має три етапи: очищення, просвітлення і з’єднання з Богом. Якщо ми ще не бачимо ясно Божих доріг, то нам належить очищати своє серце від пристрастей. Інакше ми не зможемо йти далі.
Або (біл) довільний спомин ПДМ  ЧЕНСТОХОВСЬКОЇ
Владислав, князь міста Ополє, побудував на Ясній Горі монастир для паулінів і віддав їм під опіку образ Божої Матері, який вшановувався у його замку. Незабаром образ став відомим: він був чудотворним. Його культ ще більше поширився після вдалої оборони Ясної Гори під час шведської навали у XVII столітті. У 1717 році образ був урочисто коронований. Зараз ікона Ченстоховської Богоматері є однією з найбільш шанованих ікон, до якої відбуваються чисельні паломництва.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 126)