Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 серпня, п'ятниця
17:56 Четвер 0 766
29-08-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 30 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХІ звичайного тижня
Двері нового людського життя відкриваються хрестом батьківської любові і самопожертви. Двері святості відчиняються хрестом щоденної праці. Двері Милосердя Божого Серця відчиняються хрестом нашої довіри. Прийми і будь відповідальний за довірені тобі ключі!


АНТИФОН НА ВХІД
Приклони, Господи, Твоє вухо до мене і вислухай мене. * Спаси, о Боже, Твого слугу, що покладається на Тебе. * Змилуйся наді мною, Господи, бо я ввесь час до Тебе кличу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти єднаєш серця Твоїх вірних в одному прагненні; † дай своєму народові любити те, що наказуєш, і прагнути того, що обіцяєш, * щоб ми серед земної суєти вознесли наші серця туди, де істинна радість. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сол 4, 1-8
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Просимо вас і благаємо в Господі Ісусі, щоб – так, як прийняли ви від нас, яким чином вам поводитися і догоджати Богові, і як саме ви й поводитеся, – ви все більше в цьому зростали. Бо знаєте, які вказівки дали ми вам у Господі Ісусі. Це ж воля Божа – ваше освя­чен­ня, щоб ви берегли себе від роз­пусти, щоб кожний з вас умів свої по­су­дини берегти у святості й честі, а не в пожадливій похоті, як язич­ники, котрі не знають Бога. Не чиніть насильства і не крив­дьте ні в чому свого брата, бо Гос­подь є месником за все це, як ра­ні­ше ми вам говорили й засвідчили. Адже Бог покликав нас не до не­чистоти, а до освячення. Тому-то, хто цим нехтує, не лю­диною нехтує, а Богом, який дав вам свого Святого Духа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 97, 1 і 2аб. 5-6. 10. 11-12
Праведні серцем, в Господі радійте.
Господь воцарився: *
хай земля звеселиться!
Нехай численні острови зрадіють! *
Хмара й темрява навколо Нього.
Гори, наче віск, розтопилися від присутності Господа, *
від обличчя Господа землі всієї.
Небеса сповістили Його правду, *
і всі народи побачили Його славу.
Ви, що любите Господа, *
зло ненавидьте!
Він береже душі своїх праведних, – *
Він з рук грішників їх звільнить.
Світло для праведника сяє, *
радість – для праведних серцем.
Радійте, праведні, в Господі, *
пам’ять Його святості славте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 36
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте, постійно моліться,
щоби перед Сином Людським змогли ви стати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 25, 1-13

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус розповів своїм учням цю притчу: «Тоді  Царство Небесне буде подібне до десятьох дів, які, взявши свої  світильники, вийшли назустріч молодому. П’ять із них були нерозумні, а п’ять – мудрі. Нерозумні, взявши свої  світильники, не взяли із собою олії. А мудрі взяли олію, в посудинах, разом зі своїми світильни­ками. Оскільки молодий запізнювався, всі задрімали й поснули. А в середині ночі пролунав крик: “Ось молодий, ви­ходьте йому назустріч!” Тоді  всі ті діви встали і прикра­сили свої світильники. Нерозумні сказали мудрим: “Дайте нам трохи вашої олії, бо наші світильники гаснуть!” А мудрі у відповідь кажуть: “Щоби часом не забракло і нам, і вам, краще підіть до продавців та й купіть собі”. Коли вони пішли звідти купувати, прийшов молодий, і ті, які  були готові, увійшли з ним на весілля, і двері за­чинились. Врешті приходять й і нші діви та й кажуть: “Пане, пане, відчини нам!” А він у відповідь сказав: “Воі стину кажу вам: я вас не знаю!” Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь сказав: “Чувайте, отже, не знаєте бо ні дня, ні години”, тож просімо у Нього благодаті готовності на Його прихід:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дав йому здоров’я і захистив від небезпек заради блага святої Церкви.
2. Молімося за єпископів і священиків, щоб вони ревно виконували обов’язки, які випливають з їхнього покликання, і так допомагали віруючим наблизитися до Христа.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб нею керували розумні, достойні люди, які люблять свою країну.
4. Молімося за хворих та нещасливих, щоб суспільство не відкидало їх, а допомагало всіма можливими способами.
5. Молімося за померлих, щоби Бог був для них не тільки Суддею, але насамперед милостивим Отцем.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були готовими до зустрічі з Христом – нашим Суддею і нашим Спасителем.
Боже, наш Отче, Ти щедро обдаровуєш людей своїми благодатями, вчини, щоб ми не змарнували Твоїх дарів і могли з радістю зустрітися з Твоїм Сином, коли Він прийде у славі. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти єдиною жертвою набув собі народ усиновлення, * наповни милостиво нас дарами єдності та миру в Твоїй Церкві. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ти насичуєш землю плодом діл Твоїх, * щоб дати хліб із землі і вино, що серце людське звеселяє.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє милосердя принесе нам повне зцілення, † і нехай Твоя благодать так удосконалить і зміцнить нас, * щоб ми у всьому могли бути угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.