Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 серпня, четвер
17:54 Середа 0 820
28-08-2019, 17:54

Літургія на кожен день, 29 серпня, четвер

Багатьом не подобається пряма, правдива наука Божих Заповідей. А Богу не до вподоби наше мовчання на гріх. Святий Йоан Хреститель, мучеництво якого згадуємо, є для нас взірцем: якщо ми діти Божі, маємо бути чесними, не закриватися у власній вигоді, проповідувати, навчати власним прикладом. Свята Євхаристія, у якій беремо участь, звертаючись по підтримку до Всевишнього через святого Йоана Хрестителя, нехай допоможе нам нести любов та прощення, джерелом якого є Бог.
МУЧЕНИЦТВА СВ. ЙОАНА ХРЕСТИТЕЛЯ (черв) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Хреститель, який увесь народ закликав до переміни життя, не боявся робити зауваження Іродові. За це його кинули до в’язниці та відтяли голову. Він, як пророки й апостоли, власною кров’ю підтвердив вчення, котре проголошував.


АНТИФОН НА ВХІД
Я промовлятиму, Господи, перед царями про Твої свідоцтва – * і не осоромлюся. Роздумуватиму над веліннями Твоїми, які так палко люблю. (Пор. Пс 119(118), 46-47)

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб святий Йоан Хреститель був  Предтечею  Твого  Сина  в  народженні  та  смерті † і віддав життя за істину й праведність; * вчини, щоб ми безстрашно боролися, захищаючи віру, яку визнаємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 1, 17-19
Читання з Книги пророка Єремії
Тими днями Господь сказав мені: «Ти підпережи твої крижі, встань і говори до них усе, що Я накажу тобі; не лякайся їх, а то Я нашлю на тебе страх перед ними. Я бо сьогодні ставлю тебе, немов місто-твердиню, немов залізний стовп, немов мур мідяний проти всієї землі: проти царів юдейських, проти князів їхніх, проти священиків їхніх і проти людей простих. Вони війною підуть на тебе, однак тебе не подолають, бо Я з тобою, – слово Господа, – щоб тебе врятувати».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 71, 1-2. 3-4а. 5-6аб. 15аб-17
Спасіння Боже хай уста звіщають.
На Тебе, Господи, покладаю надію, *
тож хай не буду засоромлений навіки.
У своїй праведності врятуй мене, визволи мене; *
прихили до мене своє вухо і спаси мене.
Будь для мене Скелею притулку, *
в якій завжди я міг би заховатися;
Ти наказав мене спасти, †
бо Ти – моя Скеля і моє пристановище.*
Боже мій, визволи мене з рук грішника.
Адже Ти – моя надія, Господи, – *
Господь, на кого я покладаюся від моєї молодості.
На Тебе я покладався від народження, *
Ти вивів мене з утроби моєї матері.
Мої уста сповіщатимуть про Твою праведність, *
увесь день – про Твоє спасіння.
Боже, Ти мене навчив ще в моїй молодості, *
і я досі розповідаю про Твої чудеса.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 17-29

† Читання святого Євангелія від Марка
Того часу Ірод, пославши воїнів, схопив Йоана і посадив його у в’язницю через Іродіяду, дружину свого брата Филипа, бо одружився з нею. А Йоан сказав Іродові: «Не годиться мати тобі  жінку твого брата!» Тож Іродіяда таїла злобу на нього й бажала його вбити, та не могла. Бо Ірод боявся Йоана, знаючи його як чоловіка праведного та святого, й оберігав його, а слухаючи, дуже непокоївся, але слухав з насолодою. Як настав слушний день, коли Ірод з нагоди дня свого народження влаштував бенкет для своїх вельмож, тисяцьких, галілейських старшин, увійшла дочка Іродіяди і, танцюючи, догодила Іродові й тим, які  з ним сиділи при столі . Цар же сказав дівчині: «Проси в мене, чого тільки хочеш, і дам тобі!» І він поклявся їй: «Чого тільки попросиш у мене, дам тобі , хоч би й півцарства мого». І вона, вийшовши, запитала в матері: «Що попросити?» Та ж сказала: «Голови Йоана Хрестителя!» І, повернувшись відразу з поспіхом до царя, вона попросила, кажучи: «Хочу, щоб негайно дав ти мені  на полумиску голову Йоана Хрестителя!» І цар сильно засмутився, але через клятву й тих, які  сиділи при столі , він не захотів їй відмовити. Тож відразу цар послав свого охоронця, наказавши принести його голову. Той пішов, відтяв його голову у в’язниці та приніс його голову на полумиску, дав дівчині, а дівчина віднесла її своїй матері. А коли його учні почули, то прийшли, взяли тіло і поховали його в гробниці.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святого Йоана Хрестителя, молімося про духа мужності для святої Церкви та нас особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді, які він сміливо несе сучасному світові, були почуті всіма народами землі.
2. Молімося за мир в Україні та у світі, щоб усі люди з радістю прославляли Бога.
3. Молімося за єпископів і священиків, щоб вони були витривалі в молитві та самозреченні, як святий Йоан Хреститель.
4. Молімося за дітей, які відпочивають на канікулах, щоб Господь тримав їх під своєю опікою.
5. Молімося про дар тверезості для нашого народу і просвітлення Святим Духом тих, хто сягає по алкоголь з відчаю і слабкості.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, незважаючи на гоніння та всілякі перешкоди, завжди були вірні нашому Господу.
Господи Ісусе Христе, святий Йоан Хреститель своїм життям приготував Тобі  дорогу; вчини, щоб і ми своїм життям приготували Тобі дорогу до кожного людського серця. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, через ці дари, які  Тобі  приносимо, дай нам так вирівняти Тобі  стежки, * як цього навчав і пролиттям крові відважно підтвердив святий Йоан Хреститель – голос вопіющого в пустині. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Місія Предтечі Христа.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа  С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Його Предтечі, святому Йоані, * якого Ти увінчав особливою гідністю з-поміж народжених жінкою, * ми прославляємо Твою велич. Його народження осяяла велика радість * і ніхто з пророків так не возрадувався з пришестя людського спасіння, * як він, вказуючи на Агнця відкуплення. Йоан охрестив самого Творця Хрещення, * цим самим освячуючи води омивання, * і, свою кров проливши, * удостоївся дати Йому найпрекрасніше свідчення. Тому із небесними Силами * ми завжди славимо Тебе на землі, Твої й величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Йоан у відповіді промовив: * Йому треба рости, мені  ж – маліти. (Йн 3, 27. 30)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб ми, споминаючи народження для неба святого Йоана Хрестителя, † мали велику пошану до Пресвятих Тайн, які  ми прийняли у знаках, * та могли радіти їх зростанням у нас. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.