Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 липня, вівторок

Літургія на кожен день, 30 липня, вівторок

(зел) Вівторок XVII звичайного тижня
Ми, люди, дуже страждаємо тоді, коли на нас падають гріхи та несправедливості інших. Особливо боляче це тоді, коли це приходить від найближчих – родичів та друзів. Тоді ми стаємо перед спокусою: осуджувати таких неприятелів і стверджувати, що вони погані? А у ситуаціях граничних – думаємо, що ці люди є демонами. Господь Ісус пояснює, що дійсно є сини Царства Божого і сини лукавого. І перші, і другі є плодом посіяного слова. Проте, прислухаймося сьогодні уважно до слів Євангелія, аби пізнати який сіяч сіє зерно добре, а який зле.
Або: (біл) Довільний спомин св. ПЕТРА ХРИЗОЛОГА, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Петро Хризолог народився близько 380 року. Став архієпископом Равенни, що була тоді столицею Західної імперії. Бувши ревним пастирем і відомим проповідником, він словом і пером зміцнював віру свого люду. Помер 30 липня 450 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі. * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу. (Пор. Пс 68 (67), 6. 7. 36)

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі  довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого, † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твоїм проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив святого Петра Хризолога, єпископа, видатним проповідником Твого Втіленого Слова; † вчини, щоб ми за його заступництвом завжди роздумували в серцях над Твоїми тайнами спасіння * і вірно свідчили про них усім своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 33, 7-11; 34, 5-9. 28
Читання з Книги Вихід.
Тими днями узяв Мойсей намет та й нап’яв його за табором, віддалік від нього; він назвав його Наметом Зу­стрічі; кожен, хто шукав Господа, виходив до Намету Зу­стрічі, що був за табором. Як тільки виходив Мойсей до намету, весь народ вставав, і кожен стояв коло входу до свого намету, й дивились у слід Мойсеєві, аж він увійде в намет. Коли Мойсей входив у намет, спускався стовп хма­ри й зупинявся при вході в намет, і Господь розмовляв з Мойсеєм. Народ же увесь, бачивши хмаровий стовп, що стояв при вході в намет, вставав і падав ниць, кожен при вході до свого намету. Господь розмовляв з Мойсеєм обличчям в обличчя, так, як говорить людина до свого друга. А потім Мой­сей повертався до табору. Слуга ж його, Ісус Навин, ще хлопчина, не полишав Намету Зустрічі. І зійшов Господь у хмарі, і став з Мойсеєм там і про­мовив Ім’я Господнє. І пройшов Господь перед ним, про­мовляючи: «Господь, Господь! Бог милосердний і ласка­вий, не скорий на гнів, багатомилостивий, і вірний, що зберігає милість для тисячі поколінь, прощає беззаконня, злочини й гріхи, який не залишає нічого без кари, який карає провину батьківську на дітях і внуках до третього й четвертого покоління». Впав Мойсей притьмом на коліна й поклонився до землі, і мовив: «Коли я знайшов ласку, Господи, в Твоїх очах, нехай іде Господь посеред нас. Правда, що це народ твердошиїй, та Ти все ж таки прости беззаконня наше та гріх наш, і візьми нас собі у спадок». Мойсей був там з Господом сорок днів і сорок ночей; хліба не їв і води не пив. І написав на таблицях слова со­юзу, десять слів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 103, 6-7. 8-9. 10-11. 12-13
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Господь чинить справедливість *
і суд усім тим, кому завдали кривду.
Він дав знати Мойсеєві свої дороги, *
а синам Ізраїлевим – діла свої дивовижні.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Не завжди Він буде палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Як милує синів батько, *
так Господь милосердиться над тими, †
хто Його боїться.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 36-43

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, відпустивши натовп, Ісус прийшов у дім. І підійшли до Нього учні Його, кажучи: «Роз’ясни нам притчу про плeвели на полі». Він же, відповідаючи, сказав: «Той, хто сі є добре насі ння, – це Син Людський, а поле – це світ; добре ж насі ння – це сини Царства; плeвели – це сини лукавого; ворог, що їх посі яв, – це диявол; жнива – це кінець ві ку, а женці  – це ангели. О тже, як збирають плeвели і палять у вогні , так буде при кінці  ві ку: Син Людський пошле свої х ангелів, і вони зберуть з Його Царства всі нагоди до спотикання й тих, хто чинить беззаконня, і вкинуть їх у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубі в. Тоді  праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця свого. Хто має вуха, нехай слухає». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Всі ми грішні, тому зверні мося до Господа Бога з прохання­ми простити нас і визволити з неволі гріха:
1. Молімося за святу Церкву, нашу матір, щоб вона невтомно вела своїх дітей до спасіння.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб український народ вірно йшов Господніми шляхами і переміг зло, яке ни­щить людську природу.
3. Молімося за працівників телебачення та журналістики, щоб у своїй праці вони дбали про правду і пропагували шляхетні ідеали.
4. Молімося за монахів і монахинь, щоб святістю свого жит­тя вони були взірцем для всіх вірних.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь омив їх з бру­ду гріхів і благоволив відкрити перед ними брами Небес­ного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь допомагав нам пере­магати спокуси і гріх.
Господи Ісусе Христе, прости нам наші гріхи і допоможи нам у земному житті  перемагати зло, щоб ми з чистим серцем могли стати перед Тобою у вічності. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які з Твоєї доброти ми Тобі приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усі х добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина, † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 1 серпня, четвер Царство Небесне – найглибше бажання наших сердець. Там прагнуть опинитися ті, хто вірує в Ісуса Христа. Спробуємо відчути в океані сучасного життя, що невід Божий уже закинутий і всіх нас тягне до кінця світу. Дозвольмо Ісусові спасти нас.
СВ. АЛЬФОНСА МАРІЇ ЛІГУОРІ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Альфонс народився в Марінеллі біля Неаполя у 1696 році. В 16 років став доктором права і розпочав кар’єру адвоката. Зрозумівши небезпеку цієї професії, він залишив її та присвятив себе служінню Богові. Бувши священиком, помітив релігійну байдужість людей і заснував згромадження редемптористів для духовного навчання людей. Написав монументальне моральне богослов’я та багато праць, присвячених аскетизму. Протягом 13 років був, за наказом Папи, єпископом Сант-Агата-дей-Готі (Беневенто, Італія). Отримавши звільнення з цієї посади, повернувся до конгрегації і до кінця життя був прикладом ревності. Помер 1787 року в 90-річному віці.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 125)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 27 липня, субота (зел) Субота XVI звичайного тижня
Бог дійсно поважає свободу сотворених Ним людей. Він бачить, що ми ходимо подвійною дорогою – начебто і до Нього звертаємось, але, водночас, обираємо окрім Нього ще ідолів цього світу: гроші, славу, панування над іншими, здоров’я і привабливість. Якщо це правда, то для тебе сьогодні є Добра Новина: Бог тебе любить і має велике терпіння, не знищуючи зла в твоєму житті, щоб ти сам дочекався плодів і пізнав звідки маєш зерно добре і те, Хто його сіє в твоєму житті.