(зел) Вівторок XVII звичайного тижня
Ми, люди, дуже страждаємо тоді, коли на нас падають гріхи та несправедливості інших. Особливо боляче це тоді, коли це приходить від найближчих – родичів та друзів. Тоді ми стаємо перед спокусою: осуджувати таких неприятелів і стверджувати, що вони погані? А у ситуаціях граничних – думаємо, що ці люди є демонами. Господь Ісус пояснює, що дійсно є сини Царства Божого і сини лукавого. І перші, і другі є плодом посіяного слова. Проте, прислухаймося сьогодні уважно до слів Євангелія, аби пізнати який сіяч сіє зерно добре, а який зле.
Або: (біл) Довільний спомин св. ПЕТРА ХРИЗОЛОГА, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Петро Хризолог народився близько 380 року. Став архієпископом Равенни, що була тоді столицею Західної імперії. Бувши ревним пастирем і відомим проповідником, він словом і пером зміцнював віру свого люду. Помер 30 липня 450 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви
АНТИФОН НА ВХІДМи, люди, дуже страждаємо тоді, коли на нас падають гріхи та несправедливості інших. Особливо боляче це тоді, коли це приходить від найближчих – родичів та друзів. Тоді ми стаємо перед спокусою: осуджувати таких неприятелів і стверджувати, що вони погані? А у ситуаціях граничних – думаємо, що ці люди є демонами. Господь Ісус пояснює, що дійсно є сини Царства Божого і сини лукавого. І перші, і другі є плодом посіяного слова. Проте, прислухаймося сьогодні уважно до слів Євангелія, аби пізнати який сіяч сіє зерно добре, а який зле.
Або: (біл) Довільний спомин св. ПЕТРА ХРИЗОЛОГА, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Петро Хризолог народився близько 380 року. Став архієпископом Равенни, що була тоді столицею Західної імперії. Бувши ревним пастирем і відомим проповідником, він словом і пером зміцнював віру свого люду. Помер 30 липня 450 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви
Бог є у святім своїм житлі. * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу. (Пор. Пс 68 (67), 6. 7. 36)
КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого, † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твоїм проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив святого Петра Хризолога, єпископа, видатним проповідником Твого Втіленого Слова; † вчини, щоб ми за його заступництвом завжди роздумували в серцях над Твоїми тайнами спасіння * і вірно свідчили про них усім своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 33, 7-11; 34, 5-9. 28
Читання з Книги Вихід.
Тими днями узяв Мойсей намет та й нап’яв його за табором, віддалік від нього; він назвав його Наметом Зустрічі; кожен, хто шукав Господа, виходив до Намету Зустрічі, що був за табором. Як тільки виходив Мойсей до намету, весь народ вставав, і кожен стояв коло входу до свого намету, й дивились у слід Мойсеєві, аж він увійде в намет. Коли Мойсей входив у намет, спускався стовп хмари й зупинявся при вході в намет, і Господь розмовляв з Мойсеєм. Народ же увесь, бачивши хмаровий стовп, що стояв при вході в намет, вставав і падав ниць, кожен при вході до свого намету. Господь розмовляв з Мойсеєм обличчям в обличчя, так, як говорить людина до свого друга. А потім Мойсей повертався до табору. Слуга ж його, Ісус Навин, ще хлопчина, не полишав Намету Зустрічі. І зійшов Господь у хмарі, і став з Мойсеєм там і промовив Ім’я Господнє. І пройшов Господь перед ним, промовляючи: «Господь, Господь! Бог милосердний і ласкавий, не скорий на гнів, багатомилостивий, і вірний, що зберігає милість для тисячі поколінь, прощає беззаконня, злочини й гріхи, який не залишає нічого без кари, який карає провину батьківську на дітях і внуках до третього й четвертого покоління». Впав Мойсей притьмом на коліна й поклонився до землі, і мовив: «Коли я знайшов ласку, Господи, в Твоїх очах, нехай іде Господь посеред нас. Правда, що це народ твердошиїй, та Ти все ж таки прости беззаконня наше та гріх наш, і візьми нас собі у спадок». Мойсей був там з Господом сорок днів і сорок ночей; хліба не їв і води не пив. І написав на таблицях слова союзу, десять слів. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 6-7. 8-9. 10-11. 12-13
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Господь чинить справедливість *
і суд усім тим, кому завдали кривду.
Він дав знати Мойсеєві свої дороги, *
а синам Ізраїлевим – діла свої дивовижні.
Господь щедрий і милосердний, *
довготерпеливий і багатомилостивий.
Не завжди Він буде палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Як милує синів батько, *
так Господь милосердиться над тими, †
хто Його боїться.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 36-43
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, відпустивши натовп, Ісус прийшов у дім. І підійшли до Нього учні Його, кажучи: «Роз’ясни нам притчу про плeвели на полі». Він же, відповідаючи, сказав: «Той, хто сі є добре насі ння, – це Син Людський, а поле – це світ; добре ж насі ння – це сини Царства; плeвели – це сини лукавого; ворог, що їх посі яв, – це диявол; жнива – це кінець ві ку, а женці – це ангели. О тже, як збирають плeвели і палять у вогні , так буде при кінці ві ку: Син Людський пошле свої х ангелів, і вони зберуть з Його Царства всі нагоди до спотикання й тих, хто чинить беззаконня, і вкинуть їх у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубі в. Тоді праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця свого. Хто має вуха, нехай слухає». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Всі ми грішні, тому зверні мося до Господа Бога з проханнями простити нас і визволити з неволі гріха:
1. Молімося за святу Церкву, нашу матір, щоб вона невтомно вела своїх дітей до спасіння.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб український народ вірно йшов Господніми шляхами і переміг зло, яке нищить людську природу.
3. Молімося за працівників телебачення та журналістики, щоб у своїй праці вони дбали про правду і пропагували шляхетні ідеали.
4. Молімося за монахів і монахинь, щоб святістю свого життя вони були взірцем для всіх вірних.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь омив їх з бруду гріхів і благоволив відкрити перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь допомагав нам перемагати спокуси і гріх.
Господи Ісусе Христе, прости нам наші гріхи і допоможи нам у земному житті перемагати зло, щоб ми з чистим серцем могли стати перед Тобою у вічності. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які з Твоєї доброти ми Тобі приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усі х добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина, † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Через Христа, Господа нашого.
СВ. АЛЬФОНСА МАРІЇ ЛІГУОРІ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Альфонс народився в Марінеллі біля Неаполя у 1696 році. В 16 років став доктором права і розпочав кар’єру адвоката. Зрозумівши небезпеку цієї професії, він залишив її та присвятив себе служінню Богові. Бувши священиком, помітив релігійну байдужість людей і заснував згромадження редемптористів для духовного навчання людей. Написав монументальне моральне богослов’я та багато праць, присвячених аскетизму. Протягом 13 років був, за наказом Папи, єпископом Сант-Агата-дей-Готі (Беневенто, Італія). Отримавши звільнення з цієї посади, повернувся до конгрегації і до кінця життя був прикладом ревності. Помер 1787 року в 90-річному віці.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 125)
Бог дійсно поважає свободу сотворених Ним людей. Він бачить, що ми ходимо подвійною дорогою – начебто і до Нього звертаємось, але, водночас, обираємо окрім Нього ще ідолів цього світу: гроші, славу, панування над іншими, здоров’я і привабливість. Якщо це правда, то для тебе сьогодні є Добра Новина: Бог тебе любить і має велике терпіння, не знищуючи зла в твоєму житті, щоб ти сам дочекався плодів і пізнав звідки маєш зерно добре і те, Хто його сіє в твоєму житті.