Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпуст на честь святої Анни та День зосередження для родин у Ковелі

Відпуст на честь святої Анни та День зосередження для родин у Ковелі

28 липня 2019 року у парафії святої Анни в місті Ковелі відбулося одразу кілька важливих подій: відпустова урочистість на честь святої Анни, День зосередження для родин та закінчення оази ІІ ступеня руху «Світло Життя», яка проходила з 12 по 28 липня в інтеграційному центрі Луцької дієцезії у мальовничому селищі Замлиння.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Протягом 15 днів, перебуваючи у Замлинні, подружжя поглиблювали свою віру, будували спільноту та вчилися бути справжніми християнами, що не соромляться свідчити про свою віру власним життя. Участь приймали 10 подружніх пар з Рівного, Житомира, Бердичева, Осикова й Києва, своїм духовним супроводом їм товаришував модератор, отець Кшиштоф Орліцкі.

Відпустовій Святій Месі передувала конференція отця Радослава Ходаніцького OFM, під час якої він звернувся до теми пробачення, зокрема у родині.

За його словами,той, хто вміє пробачати, вміє також просити пробачення. Але насамперед ми самі маємо прийняти прощення від Бога, адже справжнє пробачення в нас бере свій початок від нашого примирення з Богом. Диявол дуже боїться прощення і через спокуси прагне утримувати людину в стані непробачення, тому пробачення є зброєю проти зла, це чисте джерело, яке змінює і відновлює ситуацію в родині, вносить світло і свідчить про те, що ми здатні любити.

Вітаючи на початку Літургії єпископа Віталія Скомаровського та гостей у храмі, настоятель парафії отець Тадеуш Фостаковський зазначив, що єпископ привіз на це свято особливий подарунок – ікону Матері Божої Казимирецької, котра розпочинає своє паломництво парафіями Луцької дієцезії. Ікона була урочисто внесена до храму під час літургійної процесії і розміщена біля вівтаря.

Під час проповіді єпископ наголосив, що храм святої Анни у Ковелі є одним з 5-ти стаційних храмів, де можна отримати відпуст з нагоди оку Святості Подружжя та Сім’ї, пригадавши про можливість прийти до таїнства сповіді. Єпископ ще раз підкреслив присутність Матері Божої Казимирецької в цьому храмі і те, що Ковель – перша після Луцька парафія, котру відвідує Свята Покровителька Волині.

Звертаючись до Євангелія, у котрому учні просять Ісуса навчити їх молитися, єпископ Віталій сказав, що молитва «Отче наш» пригадує нам про те, що ми – одна родина, у нас є небесні Отець і Мати. Процитував також навчання Папи Франциска про те, що батьки зобов’язані передавати своїм дітям віру. Як саме? Своїм життям. Святість Йоахима та Анни відобразилися у їхній дитині – Марії. Папа також застерігає від сварок батьків перед дітьми, оскільки тоді діти переживають велику трагедію і втрачають почуття безпеки. Чому учні просять Ісуса навчити їх молитися? Вони бачать Його молитву і життя. Так, як у родині – коли діти бачать батька і матір на колінах, це вчить їх молитві. Усім нам необхідно пам’ятати, що під час хрещення ми стаємо Божими дітьми, бо часто ми забуваємо про це і живемо, наче сироти. Але ми – сини і доньки самого Господа.

Після Святої Меси відбулася урочиста процесія з Пресвятими Дарами навколо храму, спів «Te Deum» та благословення.

Пізніше єпископ звернувся до родин, що завершували цього дня оазу, а також подякував отцю Тадеушу Фостаковському OFM, настоятелю парафії, котрий цього року завершує своє служіння в Ковелі, за 9 років служіння на волинській землі, за те, що так багато зробив, турбуючись про парафію і вкладаючи в неї серце

Його Преосвященство побажав отцю Божого благословення і особливої опіки Божої Матері Казимирецької, молитвою до якої завершилася урочистість.

Перед цим єпископ закликав до вшанування й молитви до Матері Божої Казимирецької перед цією іконою, котра визнана чудотворною, зазначивши, що вона подорожуватиме по парафіях без верхнього окладу, так званої «сукенки», щоб люди могли бачити її, доторкнутися. На завершення кожен зміг отримати іконку з молитвою до Марії Казимирецької.

На завершення відбувся святковий почастунок біля храму, а пізніше — спільне фото учасників оази руху «Світло Життя».