Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 липня, субота

Літургія на кожен день, 27 липня, субота

(зел) Субота XVI звичайного тижня
Бог дійсно поважає свободу сотворених Ним людей. Він бачить, що ми ходимо подвійною дорогою – начебто і до Нього звертаємось, але, водночас, обираємо окрім Нього ще ідолів цього світу: гроші, славу, панування над іншими, здоров’я і привабливість. Якщо це правда, то для тебе сьогодні є Добра Новина: Бог тебе любить і має велике терпіння, не знищуючи зла в твоєму житті, щоб ти сам дочекався плодів і пізнав звідки маєш зерно добре і те, Хто його сіє в твоєму житті.


АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 24, 3-8
Читання з Книги Вихід.
Тими днями повернувся Мойсей і переповів народові всі слова Господа і всі рішення. Увесь же народ відповів в один голос словами: «Усе те, що нам сказав Господь – виконаємо». І написав Мойсей усі слова Господні, і, вставши ра­но-вранці, спорудив жертовник під горою і дванадцять стовпів, за дванадцятьма колінами Ізраїля. І послав юних синів Ізраїля, щоб учинили всепалення й пожертвували Господу телят як мирні жертви. Взяв Мойсей половину крові й налив її в миски, а другою половиною крові по­кропив на жертовник. Потім узяв книгу завіту й прочитав до вух народу, й ті сказали: «Усе, що сказав Господь, зробимо й слуха­тимемося». Взяв тоді Мойсей кров та й покропив на людей, і ска­зав: «Це кров союзу, який уклав Господь із вами, згідно з усіма цими словами». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 1-2. 5-6. 14-15
Жертву прослави принесу я Богу.
Бог богів – Господь – промовив *
і закликав землю від сходу сонця і до його заходу.
Із Сіону, що є вершиною Його краси, *
з’явиться Бог у сяйві.
«Мої святі, зберіться до Мене, – *
ви, які уклали зі Мною завіт через жертву».
І небеса проголошують Його справедливість, *
адже Бог є суддею.
Ти в жертву принеси Богові жертву подяки *
і виконай свої обітниці, Всевишньому дані.
Тож заклич до Мене в дні скорботи, – *
і Я тебе визволю, і ти Мене прославиш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 21бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
З лагідністю прийміть посіяне Слово,
що може спасти ваші душі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 24-30

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу і ншу притчу подав людям Ісус, кажучи: «Подібне Царство Небесне до людини, яка посіяла добре насіння на своєму полі. Коли люди спали, прийшов його ворог, посіяв плeвели серед пшениці та й пішов собі. А як зійшло збіжжя і дало плід, тоді  ж показалися і плeвели. Тож підійшли слуги господаря і сказали йому: “Пане, хіба не добре насіння ти посіяв на своєму полі? Звідки ж узялися плeвели?” А він сказав їм: “Людина-ворог це зробила”. І кажуть йому слуги: “Хочеш, щоб ми пішли й зібрали їх?” Він же сказав: “Ні, щоб ви часом, збираючи плeвели, не повиривали разом з ними і пшениці. Дозвольте, щоб і те, й друге разом росло до жнив, а в час жнив скажу женцям: зберіть спершу плeвели та пов’яжіть їх в снопи, аби спалити їх, а пшеницю збері ть до мого сховища”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Роздумуючи над притчею про  плeвели в пшениці, звернімося з нашими проханнями до Господа і просімо про благодаті, необхідні нам, щоб удостоїтися вічного життя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його здоров’ям і своїми благодатями.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь обдарував наші землі миром, і український народ міг з вдячністю Його прославляти.
3. Молімося за працівників медицини, щоб вони пам’ятали, що, допомагаючи ближньому, вони служать самому Христові.
4. Молімося за людей, які не борються з власними вадами та гріхами, щоб вони пам’ятали про відповідальність перед Христом, Суддею всього людського роду.
5. Молімося за тих, хто відійшов з цього світу, щоб Христос помилував їх і обдарував повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господні заповіді та своїм істинно християнським життям допомагали ближнім прийти до Бога.
Господи і Боже, Твоє милосердя не має меж, вислухай наші благання і прийди нам на допомогу, а в годину смерті прийми нас до свого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії