Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 липня, понеділок
17:32 Неділя 0 1 073
28-07-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 29 липня, понеділок

Св. МАРТИ (біл) Обов’язковий спомин
Марта була віруючою особою. Від початку життя вірила у Єдиного Бога, котрий вибрав її народ, вивів з єгипетського рабства, посилав пророків і об‘являв правду про Воскресіння. Ісус вимагає чогось іншого. Ісус вимагає віру у Нього! Він питає Марту, чи вона вірить, що ВІН БОГ!


АНТИФОН НА ВХІД
Він увійшов в одне село, * і якась жінка, Марта на ім’я, * прийняла Його в домі своїм. (Пор. Лк 10, 38)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Твій Син гостював у домі святої Марти; † вчини, щоб ми за її заступництвом, вірно служили Христу в наших ближніх * і були Тобою прийняті у Твоїх небесних чертогах. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 4, 7-16
Читання з Першого Послання святого апостола Йоана.
Улюблені, любімо одне одного, адже любов є від Бога, і кожний, хто любить, народився від Бога і знає Бога. Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов. Божа любов до нас виявилася в тому, що Бог послав свого Єдинородного Сина у світ, щоб ми через Нього жили. Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас і послав свого Сина як умилостивлення за наші гріхи. Улюблені, коли Бог нас так полюбив, то й ми повинні любити одне одного! Бога ніхто ніколи не бачив. Коли любимо одне одного, то в нас перебуває Бог, і Його любов у нас – досконала. Що ми перебуваємо в Ньому, а Він у нас, дізнаємося з того, що Він нам дав від свого Духа. І ми побачили й свідчимо, що Отець послав Сина Спасителем світу. Коли хто визнає, що Ісус є Божий Син, то в ньому перебуває Бог, а він – у Бозі. І ми пізнали й повірили в любов, яку Бог має в нас. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, а Бог перебуває в ньому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7. 8-9. 10-11
Господь наш добрий – скуштуйте й пізнайте.
Величатиму Господа повсякчас, – *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім’я.
Я шукав Господа, і Він дав мені відповідь, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
Цей убогий заволав – і Господь почув, – *
він спас його від усіх його бід.
Господній ангел отабориться навкруги тих, які Його бояться, – *
і визволить їх.
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Бійтеся Господа, Його святі, *
адже ті, хто боїться Його, не мають недостатку.
Левенята нещасні та голодні, *
а ті, хто шукає Господа, не будуть позбавлені жодних благ.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу!
Хто піде за Мною, той матиме світло життя.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 11, 19-27
† Читання святого Євангелія від Йоана.

У той час багато юдеїв прийшло до Марти й Марі ї, щоб розради- ти їх за брата. Коли ж Марта почула, що йде Ісус, то вийшла Йому назустріч. Марі я ж сиді ла вдома. Марта сказала Ісусові: «Господи, якби Ти був тут, не помер би мій брат. Але й тепер знаю, що Бог дасть Тобі  те, що лише попросиш у Бога». Ісус каже їй: «Твій брат воскресне!» Говорить Йому Марта: «Знаю, що воскресне у воскресі нні, останнього дня». Та Ісус їй сказав: «Я є воскресі ння і життя; хто ві рить у Мене – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й ві рить у Мене, не помре пові к. Чи ві риш ти в це?» Каже Йому: «Так, Господи, я пові рила, що Ти – Христос, Син Божий, який приходить у світ».  Слово Господнє.
Або:
Лк 10, 38-42
† Читання святого Євангелія від Луки.
У той час Ісус увійшов до якогось села, і одна жі нка на ім’я Марта прийняла Його до свого дому. Мала вона сестру, котра звалася Марі єю, яка, сі вши бі ля ніг Господа, слухала Його слова. А Марта клопоталася рі зним приготуванням; тож спинив- шись, сказала: «Господи, чи Тобі  байдуже, що моя сестра зали- шила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені  допомогла!» У ві дповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти журишся і клопочешся багато чим, а потрі бне – одне. Марі я ж вибрала кращу частку, яка не відбереться від неї!»  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Свята Марта, сестра Лазаря і Марії, взірець дбайливої та богобоязної жінки, заохочує нас до молитви за всіх жінок:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, немов найдбайливіша Матір, взяла під свою опіку усіх, хто цього потребує.
2. Молімося за наші сім’ї, щоб вірою та взаємною злагодою вони заслужили, як Лазар, Марія та Марта, благодать прийняти у своїх домівках Ісуса.
3. Молімося за всіх жінок, щоб суспільство належно цінувало їхню домашню працю.
4. Молімося за людей, які давно не сповідалися, щоб з Божою допомогою вони покаялися і повернулися до всепрощаючого Отця.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх до небесних брам.
6. Молімося за нас, щоб ми зрозуміли, що більшою радістю є давати, ніж брати, і служити, ніж приймати чужу послугу.
Господи Ісусе Христе, Ти гостював у Лазаря, Марти та Марії; навідайся і до наших сердець, в наші оселі, в нашу Вітчизну та вислухай наші смиренні молитви. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти явив свою велич у святій Марті; † смиренно благаємо Тебе, щоб Ти прийняв і наше служіння * так, як Ти з прихильністю прийняв її гостинність, повну любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказала Марта Ісусові: * Ти – Христос, Божий Син, * який гряде у світ цей. (Пор. Йн 11, 27)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, нехай прийняття Тіла і Крові Твого Сина відірве нас від усього, що спричиняє наші гріховні падіння, † щоб ми за прикладом святої Марти зростали у щирій любові до Тебе на землі , * і могли вічно оглядати Тебе. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.