Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 липня, неділя

Літургія на кожен день, 28 липня, неділя

(зел) ХVIІ Неділя звичайного періоду
Ісус, на прохання учнів, дозволяє їм увійти у найпотаємніше – у Його стосунки з Отцем. Проте, зауважмо, що це відбувається не завдяки аскетичній фізкультурі, але через довіру. Довіра – це те, що передує вірі. Хіба син, просячи у тата хліба, не довіриться йому? То тим більше Отець Небесний, Отець Ісуса Христа, безкорисно посилає Духа пробачення, примирення та радості тим своїм дітям, які з довірою в простоті звертаються до Нього.



АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі . * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу. (Пор. Пс 68 (67), 6. 7. 36)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі  довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого, † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твоїм проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 18, 20-32
Читання з Книги Буття.
Тими днями Господь сказав: «Скарги, що здіймаються проти Содома й Гомори, вельми великі і гріх їхній дуже тяжкий. Зійду та побачу, чи воно так насправді, чи ні, як у скаргах, що доходять до Мене, щоб знати». І поверну­лись оті чоловіки звідтіля та й пішли на Содом, а Авраам ще стояв перед обличчям Господа. Тоді приступив Авраам ще ближче й сказав: «Не­вже ж Ти справді погубиш праведного з грішним? Ану ж є в цьому місті п’ятдесят праведних. Чи справді їх по­губиш і не простиш місцю задля п’ятдесятьох правед­них, що в ньому? Хіба ж можеш таке вчинити! Чи вб’єш праведного разом з грішним? Чи прирівняєш праведни­ка до грішника? Невже Суддя всієї землі не чинитиме по справедливості?» Господь же сказав: «Коли знайду в Содомі, в місті, п’ятдесят праведників, помилую все місце задля них». Тоді Авраам у відповідь: «Оце насмілився я говорити до Господа, а я земля і порох. Може до п’ятдесят і бра­куватиме п’ять, тож чи зруйнуєш Ти через тих п’ятьох ціле місто?» Господь сказав: «Не зруйную, коли знайду там сорок п’ять». І знову заговорив він до Господа, кажучи: «А може їх там знайдеться сорок?» І відрік: «Не зроблю того заради тих сорока». Тоді Авраам сказав: «Благаю лишень Господа не гніва­тися, коли я ще скажу: а може їх там знайдеться трид­цять?» І відповів: «Не зроблю, як знайду там тридцять». Тоді той знову: «Оце насмілився я говорити до Госпо­да: а може їх там знайдеться двадцять?» На це Господь відрік: «Не зруйную заради двадцятьох». Нарешті Авраам промовив: «Не в гнів нехай моєму Господу промовлю ще раз: а може їх там знайдеться де­сять?» І відповів: «Не зруйную і заради десяти». Перестав Господь говорити до Авраама й відійшов, а Авраам повернувся на своє місце. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 6-7аб. 7в-8
Як я закличу, вислухай мій голос.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Адже високо Господь: †
і на покірного Він споглядає, *
і гордого здалека впізнає.
Якщо я піду серед біди, Ти мене при житті будеш держати. *
На злобу моїх ворогів простягнеш Ти свою руку.
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Кол 2, 12-14
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Поховані з Христом через хрещення, ви вос­кресли разом з Ним через віру в силу Бога, який воскре­сив Його з мертвих. І вас, які були мертві в переступах і в «необрізанні» вашого тіла, Він оживив вас разом із собою, простивши нам усі переступи, знищивши борговий запис стосовно нас, який своїми приписами був проти нас, Він забрав його з-поміж нас і прибив до хреста. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Духа синівства,
яким кличемо: «Авва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 1-13
† Читання святого Євангелія від Луки.

Сталося, що Ісус молився в одному мі сці, а коли закі н­чив, то один з Його учнів сказав Йому: «Господи, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажі ть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кожного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми самі  прощаємо кожному боржни­кові нашому, і не введи нас у спокусу». І сказав їм: «Хто з вас, маючи друга, пі де до нього у по­ловині ночі та скаже йому: “Друже, позич мені  три хлі­би, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю що йому запропонувати!” А той зсередини у ві дповідь скаже: “Не турбуй мене! Вже двері замкнені й ді ти мої зі мною на лі жку; не можу встати й дати тобі !” Кажу вам: навіть якщо він не встане і не дасть йому заради дружби, то че- рез його настирливість встане і дасть йому, скі льки той потребує. І Я кажу вам: просі ть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Бо кожний, хто просить, – одержує; і хто шукає, – знаходить, а тому, хто стукає, – відчинять. Коли в когось з вас, батькі в, попросить син риби, – чи замість риби по- дасте йому змію? Або коли попросить яйце, чи подасте йому скорпіона? Отже, якщо ви, будучи злими, вмі єте добрі дари да­вати вашим ді тям, то наскі льки бі льше Небесний Отець дасть Святого Духа тим, які  в Нього просять?» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сам Ісус Христос заохочує нас довірити Йому свої серця і піти до Нього з нашими проханнями; тож молімося про благодаті, потрібні всім нам для щоденного життя і вічного спасіння:
1. Молімося за святу Церкву, нехай дух молитви постійно наповнює серця священиків і всього Божого народу.
2. Молімося за Святішого Отця, який є для нас взірцем молитви, щоб він відкрив для Христа серця всіх людей.
3. Молімося за селян, нехай Господь благословить їхню працю і пошле щедрий врожай.
4. Молімося за дітей і молодь, які зараз перебувають на канікулах, щоб вони не занедбували молитви і своїх релігійних обо- в’язків.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, щоб участь у Святій Месі та щоденна молитва не були для нас лише зовнішнім проявом побожності, але потребою серця, яке любить Бога.
Дякуємо Тобі, Господи, за молитву, якої Ти навчив Апостолів і якої навчає нас свята Церква. Смиренно просимо Тебе: допомагай нам молитися не тільки устами, але й усією душею, всім серцем, бо лише така молитва угодна Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які  з Твоєї доброти ми Тобі  приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усі х добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина, † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії