Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вифлеєм – Поле пастирів
12:30 П'ятниця 0 892
22-11-2019, 12:30

Вифлеєм – Поле пастирів

Продовжуємо нашу мандрівку Святою Землею. Ми вже побували у Назареті та Айн-Карімі. Сьогодні, за допомогою нашого гіда - отця-диякона др. Яцека Павловіча, відвідаємо Вифлеєм.  
Настає час народження Спасителя. Йосиф та його дружина Марія, яка була вагітна, йдуть до Вифлеєма, щоб виконати вимоги перепису відповідно до імператорського указу.

Я думаю, що настав час зламати певний стереотип про ніби-то негостинність мешканців Вифлеєма, про яку ми співаємо у різдвяних колядках. Триває перепис населення. Будинки та господи переповнені людьми, там тиснява, і, як завжди в таких випадках, можливі навіть сварки. Як Марія повинна народжувати в таких умовах? Не забуваймо, що Йосиф родом з Віфлеєма, там жила його родина, і тому було запропоновано найкраще можливе рішення – грот за містом. У ньому було тепло, і, перш за все, він давав відчуття інтимності, був далеко від допитливих очей. Там з допомогою жінок (бо святий Йосиф не був при народженні Господа Ісуса, як чоловік він не міг бути присутнім) Марія народила свого первістка – Еммануїла. Неподалік вівчарі в полі вночі наглядали за своїми вівцями.


Паломниці Егерії, яка відвідала Віфлеєм у 384 р., було показано храм, віддалений від міста (приблизно за 4 км), який вона назвала у своєму «Щоденнику з подорожі» церквою у пастирів. Святий Єронім у своїх листах та інших творах згадує грот біля Віфлеєма, в якому пастухи повинні були бачити ангела. Історики кажуть, що первісна єрусалимська церква звикла збиратися у цій святині, щоб відсвяткувати Різдво. Звідси на Святвечір розпочиналася урочиста процесія до Гроту Різдва Христового.


Перші археологічні розкопки проведені в цьому місці в 1859 р. К. Гуармані. Отець Віргіліо Корбо OFM продовжив цю роботу в 1951-1952 рр. Тоді був розкопаний монастир із численними пресами, зерновими цистернами та гротами, вирізаними у скелі. Поселення тут датується часами правління Ірода Великого. Керамічні знахідки допомогли визначити період найбільшого розквіту монастирського життя у IV та VII ст. На території санктуарія є невеликий францисканський монастир, каплиця Excelsis Deo (за задумом Антоніо Барлуцці в 1953 р.). Два гроти були перетворені на каплиці, в яких паломники звершують Святі Меси і весь рік співають колядки усіма мовами світу.


О. дк. др. Яцек Ян Павловіч
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.