Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: оприлюднено Міланський едикт
12:07 Середа 0 1 691
13-06-2018, 12:07

Цей день в історії Католицької Церкви: оприлюднено Міланський едикт

13 червня 313 року оприлюднено Міланський едикт імператорів Костянтина Великого (306–337) та Валерія Ліцинія (308–324), який проголошував релігійну терпимість на всій території Римської імперії.
Міланський едикт про віротерпимість був логічним продовженням Нікомедійського едикту імператора Галерія від 311 року, за яким припинялися гоніння на християн. Міланський едикт не просто закріпив цю постанову, а й проголосив повну релігійну свободу в Римській імперії. «Ми даруємо християнам і всім іншим можливість вільно сповідувати ту  релігію, яку вони забажають», – було вказано в Міланському едикті.

Відтак язичництво більше не було офіційною релігією Римської імперії. Християни тепер могли не боятися за своє життя, ба більше: вони отримали змогу вільно проповідувати, отримати назад конфісковане майно, а також офіційно відкривати культові будівлі. Суд єпископів прирівнювався до державного суду. Єпископи також здобули право відпускати на волю рабів.

Був і інший бік медалі – явна симпатія імператорів до християнства призвела до переходу в цю віру багатьох людей із міркувань політики та кар’єри. Церква отримала право отримувати спадок і дарунки, що, зважаючи на зростання популярності, швидко зробило її могутнім землевласником. Тимчасом общинна організація Церкви занепала. Імператор Костянтин, який охрестився незадовго до смерті у 337 році, активно втручався в церковне життя, називаючи себе «єпископом для зовнішніх справ». Міланський едикт став поворотним моментом в історії Церкви, змінивши життя не лише християн, а й усіх громадян Римської імперії.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.