Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 травня, середа

Літургія на кожен день, 30 травня, середа

(зел) Середа VІІІ звичайного тижня
Переляканим учням Ісус пророкує свою форму служіння людині, через своє відречення і приниження. Ймовірно ніхто нічого не зрозумів, це підтверджує поведінка двох учнів, які навіть не розуміють, про що просять. Обурення інших підтверджує, як важко їм було розуміти Христа. Сьогодні ми все розуміємо, знаємо як через приниження і займаючи останнє місце, можна стати великим. Христос це здійснив і хоче нам це передати. Та чи ми цього хочемо?


АНТИФОН НА ВХІД
Господь став опорою моєю. * Він мене на простір виводить * і визволяє мене, бо мене любить.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: вчини, щоб завдяки Твоєму покровительству життя у світі проходило мирно, * а Твоя Церква нехай втішається служінням Тобі без перешкод. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 1, 18-25
Читання з Першого послання святого апостола Петра
Любі! Знаючи, що ви були викуплені від марного вашого життя, переданого батьками, не тлінним сріблом або золотом, а дорогоцінною кров’ю Христа, як непорочного й чистого Агнця, який був передбачений ще перед заснуванням світу, але з’явився заради вас у кінці часів. Через Нього ви повірили в Бога, який підняв Його з мертвих і дав Йому славу, щоб ваша віра й надія були на Бога. Очистивши ваші душі на нелицемірне братолюбство через послух істині, ревно й щиросердечно любіть один одного, бо відроджені ви не з тлінного насіння, а з нетлінного, – Словом Божим, живим та тривалим. Адже кожне тіло, немов трава, і всяка слава людини, як цвіт трави: засохла трава, і цвіт опав. А Слово Господнє триває вічно! А це те Слово Євангелія, яке сповіщене вам. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20
Єрусалиме, Господа оспівуй!
Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.
Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю свою мову, – *
швидко лине Його слово!
Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 10, 32-45
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу, коли учні були в дорозі, піднімаючись до Єрусалима, попереду них йшов Ісус, вони ж були дуже здивовані; а ті, хто йшов слідом, були охоплені страхом. Взявши знову Дванадцятьох, Він почав їм говорити про те, що має з Ним статися: «Ось ми піднімаємось до Єрусалима, і Син Людський буде виданий первосвященикам і книжникам, і засудять Його на смерть, і видадуть язичникам; і будуть глумитися з Нього, і оплюють Його, і бичуватимуть Його, і вб’ють, а через три дні Він воскресне». Підійшли до Нього Яків та Йоан – Зеведеєві сини, і кажуть Йому: «Учителю, хочемо, щоб Ти нам зробив те, про що попросимо Тебе». Він сказав їм: «А що ви хочете, щоб Я зробив для вас?» Вони ж сказали Йому: «Зроби нам так, щоб ми – один праворуч Тебе, а інший ліворуч – сиділи в славі Твоїй». Ісус же сказав їм: «Ви не знаєте, чого просите. Чи можете ви пити ту чашу, котру Я п’ю, і хреститися хрещенням, котрим Я хрещуся?» Вони сказали Йому: «Можемо!» Ісус же відповів їм: «Чашу, котру Я п’ю, ви будете пити, і хрещенням, котрим Я хрещуся, будете хрещені. Але щоб сісти праворуч Мене чи ліворуч – давати не Мені, це тим, кому приготовлено». Коли це почули десятеро учнів, то почали обурюватися на Якова й Йоана. А Ісус, покликавши їх до себе, каже їм: «Ви знаєте, що ті, кого вважають володарями народів, панують над ними, а їхні вельможі дають відчути їм свою владу над ними. Але не так буде між вами, але: якщо хтось між вами схотів би бути великим, нехай буде вам слугою. І якщо хтось між вами схотів би бути першим, нехай буде для всіх рабом. Адже й Син Людський не прийшов, щоб служили Йому, але щоби послужити і душу свою віддати як викуп за багатьох!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ми зібрались навколо Господнього вівтаря, щоб прославля­ти Бога і просити благодатей, потрібних святій Церкві і нам особисто, тож вознесімо до Нього наші щирі прохання:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, сповнюючи своє слу­жіння в світі, відкривала для Божої любові все більше люд­ських сердець.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб для християн та всіх людей доброї волі він був прикладом істинного служіння ближньому.
3. Молімося за країни, в яких священики та вірні змушені пити з чаші терпіння, нехай Христос стане їхньою розра­дою й опорою.
4. Молімося за керівників держав, щоб вони зі смиренням па- м’ятали, що від людей вони були взяті і для людей уста­новлені.
5. Молімося  за  померлих,  щоб  вони,  занурені  разом  із  Христом у глибини смерті, також із Христом воскресли до жит­тя вічного.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, дякуючи Господу за дар віри, являли її міць у служінні ближньому.

Господи наш і Боже, з усього серця дякуємо Тобі за всі благо­даті і просимо Тебе вислухати наші молитви. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, котрий даєш те, що має бути пожертвуване Твоєму І  мені і визначаєш приношення ревності нашого служіння, † просимо Твою милість, щоби призначене Тобою бути заслугою * стало для нас нагородою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Заспіваю Господу, * добро бо Він мені вдіяв, оспівуватиму Ім’я Всевишнього Господа.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені спасенним даром, благаємо Твоє милосердя, † щоб через це таїнство, яким Ти поживив нас у цьому житті  , * Ти благоволив вчинити нас сопричасниками життя вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 8 березня, п'ятниця (фіол) П’ятниця після Попільної Середи
Час Великого Посту пригадує нам, що окрім фізичного голоду існує в нас голод набагато глибший. Це голод любові, голод миру, голод доброти. Оскільки голод хліба може втамувати людина, то голод любові, миру, доброти цілковито і до кінця може заспокоїти лише Бог.
Колекту можна взяти зі спомину св. ЙОАНА БОЖОГО, монаха
Португалець Йоан Сьюдад народився у 1495 році. Перед тим, як посвятити себе служінню Богові, він був пастухом, економом, мандрівним купцем, солдатом. Почута ним проповідь св. Йоана з Авіля стала початком його навернення. Під іменем Йоана Божого він заснував лікарню в Гренаді, де доглядав за хворими, забезпечував їх їжею, готував до смерті вмираючих. Під час пожежі в лікарні, ризикуючи власним життям, він виносив хворих з вогню. Його учні заснували орден Шпитальних Братів (Боніфратри). Помер Йоан у Гренаді 8 березня 1550 року. Папа Лев ХІІІ оголосив його покровителем хворих і медичного персоналу, а також наказав включити його ім’я до літанії за помираючих.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 4 березня, понеділок (зел) Понеділок VІІІ звичайного тижня
Скільки разів на тиждень ми запитуємо себе: що маємо робити, щоб осягнути вічне життя? Я думаю, що більшість визнає, що нечасто. Тому й ентузіазм юнака є ганебний. Однак Євангеліє порушує набагато глибшу проблему, яка стосується ідолопоклонства багатства. Ми насправді не усвідомлюємо, наскільки небезпечною є прив’язаність до матеріальних благ, яка може перешкодити нам увійти до Небесного Царства. Саме тому допомога Ісуса у цій боротьбі є необхідною.
Або (біл) довільний спомин св. КАЗИМИРА
Св. Казимир, син Казимира Ягеллона, короля Польщі, народився у Кракові 3 жовтня 1458 року. Маючи двадцять з лишком років, він займав посаду намісника Польщі, залишивши по собі пам’ять розсудливого правителя з великим почуттям справедливості. Надзвичайно ревний шанувальник Пресвятої Діви Марії, він був справжнім батьком убогих. Помер 4 березня 1484 року. Його реліквії зберігаються у Вільнюсі.
Спільні Меси: про одного святого