Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до духовенства Мозамбіку: ваше покликання – євангелізувати
09:21 П'ятниця 0 668
6-09-2019, 09:21

Папа до духовенства Мозамбіку: ваше покликання – євангелізувати

Прислухатися до Святого Духа, Який завжди вказує на нові шляхи, якими ми повинні прямувати, Святіший Отець заохотив єпископів, духовенство, чернецтво й катехитів Мозамбіку.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Пообіддя другого дня 31-Апостольської подорожі Папи Франциска розпочалося зустріччю із громадою дієцезії Шай-Шай, розташованої на півдні Мозамбіку. Ця дієцезія встановила побратимські стосунки з аргентинською архидієцезією Буенос-Айреса, яку до свого обрання на Петрове служіння очолював кардинал Хорхе Берґольйо. Зустріч, яка відбулася в Апостольській нунціатурі в Мапуто, носила приватний характер. По її завершенні Глава Католицької Церкви від’їхав на зустріч з єпископами, священиками, семінаристами, богопосвяченими особами та катехитами й парафіяльними аніматорами, яка відбулась у катедральному соборі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії.

Церква в Мозамбіку

Євангелізація Мозамбіку розпочалась у ХVІ сторіччі завдяки діяльності місіонерів, але багато разів переривалась внаслідок різних труднощів, а за часів панування марксистсько-ленінського режиму місіонери мусіли залишити країну католицька Церква зазнала великих переслідувань. Тому після закінчення громадянської війни, коли була визнана свобода релігій, враховуючи недостатню кількість священиків, Церква звернула особливу увагу на вишкіл катехитів та посилення діяльності церковних громад. Тепер католицька Церква в Мозамбіку має 3 архидієцезії та 9 дієцезій, які очолюють 23 єпископи, душпастирську працю розгорає понад 650 священиків, кількість черниць перевищує тисячу двісті, а катехитів – майже 57 тисяч. Кількість католиків в Мозамбіку налічує 7 мільйонів 600 тисяч, що становить 28% населення.

Молитва і свідчення

Вселенський Архиєрей помолився перед Найсвятішими Тайнами і поклав букет квітів перед статуєю Пресвятої Богородиці. Святішого Отця привітав єпископ Іларіо да Круз Массінґа, що очолює Комісію в справах духовенства та богопосвячених осіб, передавши слово трьом представникам католицької спільноти: священикові, черниці та катехитці. Вони поділились свідченням постійного зросту та розвитку церковного й богопосвяченого життя в країні, що є плодом євангелізації та свідчення віри цілих поколінь місіонерів і місіонерок, а також представили сучасні проблеми, такі як зісвітчення, труднощі з інкультурацією, зростання сект, запитуючи, як жити з більшою вірністю та витривалістю богопосвяченим життям у надто матеріалістичному суспільстві, як допомогти утвердженню покликань тощо.

Покликані євангелізувати

Папа Франциск, насамперед, висловив признання присутнім за їхні чималі зусилля, щоб прибути на цю зустріч, закликавши спільно відновити відповідь на Господній поклик, запалений у серцях, який Церква допомогла розпізнати та утвердити в місійному посланництві. Він подякував за свідчення, які говорять про нелегкі часи та серйозні виклики, признаючи обмеження та слабкості, але також і захоплюючись Божим милосердям. Святіший Отець сказав, що його вразили слова катехитки, що сказала: «Ми є Церквою, що включена в героїчний народ», що зазнає страждань, але зберігає живою надію. «Свята Мати Церква щаслива вашим виявленням любові до Господа і до місії, яку Він вам доручив», – сказав Папа.

Він зосередив своє слово на подіях Благовіщення Пречистої Діви Марії, зачаття святого Івана Христителя та відвідин Марією святої Єлизавети. Відповідаючи на питання про кризу священичої ідентичності, Папа наголосив на потребі мужньо виходити назустріч дійсності, якою вона є. Часи міняються й не можна залишатись «закам’янілими», треба йти туди, де ми покликані, не зосереджуючись тільки на урочистих моментах, на прагненні особистого забезпечення, не покладаючись на власну силу, але на Боже милосердя. А тих, що відчувають покликання до богопосвяченого життя, він заохотив не дозволяти, аби їх захопив вихор сучасного життя, зберігаючи простір для молитви та роздумування, щоб краще зрозуміти оточуючий світ і разом з Ісусом зрозуміти й прийняти своє покликання у житті. «Вашим завданням, вашою місією є євангелізація», – підкреслив Святіший Отець, застерігши від того, щоб не плутати євангелізацію та прозелітизм, «який не є християнським».

«Як Марія поспішила до домівки Єлизавети, так і ми в Церкві повинні навчитись того шляху, яким слід прямувати серед нових проблем. Вирушати в дорогу й шукати відповіді на ті нові виклики, прохаючи впевненого проводу Святого Духа. Він є Вчителем, Який вказує нові шляхи, якими треба прямувати», – сказав Папа, завершуючи зустріч з єпископами, духовенством, семінаристами, ченцями, черницями та катехитами Мозамбіку.
Новини зі світу 12:01 Понеділок 0 111 Нігерія: релігійні лідери засудили жорстоке вбивство студентки в Сокото Християни та мусульмани одноголосно засуджують жорстокий акт, що стався в Шегу Шакарі коледжі в місті Сокото на північному заході Нігерії, закликавши владу до розслідування причин, стараючись зберегти спокій у країні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.