Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 6 вересня Церква згадує Беату Санську, мученицю
00:55 П'ятниця 0 54
6-09-2019, 00:55

6 вересня Церква згадує Беату Санську, мученицю

Жила Беата в ІІІ столітті, походила з Іспанії.
За біографією з ІХ століття, свята походила з наверненої на християнство сім’ї. Батьки й прищепили віру дівчинці. Ще юною Беата разом з братом та іншими християнами вирушила в Галлію. Деякі джерела подають переїзд святої як втечу від переслідувань, інші – як намір підтримати спільноту вірних в тих краях.

Оселилася Беата в місті Санс, неподалік від Парижа, і багато зробила для тамтешньої спільноти. Вона вирізнялася великою добротою і милосердям, намагалась постійно зміцнюватись у чеснотах, шукала чистоти серця, заради зростання у стриманості та через любов до Бога склала обіт чистоти. Тому для багатьох вона стала взірцем, який допомагав утверджуватись у вірі.

Попри переслідування, Беата мужньо заохочувала не ховати великої честі Христового учня й бути відкритими християнами в словах і вчинках. За імператора Авреліана Галлія повернулася в Римську імперію, де вірні переживали гоніння. Загинула серед інших мучеників близько 275 року.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 18:18 П'ятниця 0 347 5 порад у духовному розвитку Сьогодні, 13 вересня 1861 року, у маленькому російському містечку Корчева, що тепер вже навіть не існує на мапі світу, народилась Анеля Годецька. Читаючи автобіографію цієї жінки, яка в Церкві проголошена Слугою Божою, можемо для себе віднайти щонайменше 5 уроків, які допоможуть у духовному розвитку.