Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 вересня, субота
18:00 П'ятниця 0 186
6-09-2019, 18:00

Літургія на кожен день, 7 вересня, субота

(зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † на- повни наші серця любов’ю до Твого І мені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 21-23
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Вас, які колись були відчу­же­ні, непримиренні розумом в лука­вих ділах, нині Христос примирив у тілі своєї плоті через смерть, щоби зробити вас святи­ми, непорочними й невин­ними пе­ред собою, – якщо лише перебуваєте у вірі, тверді й непохитні, утверджені в надії Євангелія, яке ви почули і яке було проповідуване усьому творінню, котре є під небом, і якого я, Пав­ло, став служителем.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 54, 3-4. 6 і 8
Бог – моя поміч, Він – моя опора.
Боже, спаси мене в Імені своєму *
і суди мене силою своєю.
Боже, вислухай мою молитву, *
почуй слова, що з уст моїх линуть!
Та ось Бог – мені допомога, *
і Господь – підтримка для душі моєї.
Я добровільно принесу Тобі жертву, *
Твоє Ім’я, Господи, прославлю – бо так добре.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 1-5
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося так, що в суботу Ісус ішов через засіяні лани, і Його учні зривали колосся та, розтираючи руками, їли. А деякі фарисеї запитали: «Чому робите те, чого не дозволено в суботу?» У відповідь Ісус сказав їм: «Хіба ви не читали про те, що зробив Давид, коли зголоднів сам і ті, хто був з ним? Як увійшов він до Божого дому і, взявши хліби покла­дання, які не дозволялося їсти, хіба тільки самим свяще­никам, сам їв і дав тим, котрі були з ним?» І додав: «Син Людський є Господом суботи». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос є Господом всього творіння; уповаючи на Його ми­лосердя, вознесімо до Нього наші щирі прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
3. Господи, споминаючи сьогодні всіх постраждалих за віру у ХХ столітті, просимо Тебе, даруй нам таку живу й глибоку віру та стійкість у її визнанні, щоб ми не зганьбили пам’ять наших предків, які були вірні Тобі аж до смерті.
4. Молімося за людей, котрі живуть у постійній незгоді з ото­ченням, щоб вони навчилися просити прощення та прощати.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, які постраждали за віру, щоб Господь дав їм участь у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать сми­рення, і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допома­гали їм.
Господи Ісусе Христе, Ти заради любові до нас, людей, прий­няв смерть на хресті, вислухай наші смиренні молитви і на­вчи нас з радістю служити Богові та людям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця, * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 168 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.