Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 вересня, субота
18:00 П'ятниця 0 830
6-09-2019, 18:00

Літургія на кожен день, 7 вересня, субота

(зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії

АНТИФОН НА ВХІД
Змилуйся наді мною, Господи, * бо я ввесь час до Тебе кличу. * Бо Ти, о Господи, добрий і ласкавий, * і повний милосердя до всіх, що Тебе прикликають. (Пс 86 (85), 3. 5)

КОЛЕКТА
Боже сил, Ти – джерело всякого блага; † на- повни наші серця любов’ю до Твого І мені і дай нам зростати у побожності; * зміцнюй в нас усе, що добре, і дбайливо бережи те, що Ти зміцнив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 21-23
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Вас, які колись були відчу­же­ні, непримиренні розумом в лука­вих ділах, нині Христос примирив у тілі своєї плоті через смерть, щоби зробити вас святи­ми, непорочними й невин­ними пе­ред собою, – якщо лише перебуваєте у вірі, тверді й непохитні, утверджені в надії Євангелія, яке ви почули і яке було проповідуване усьому творінню, котре є під небом, і якого я, Пав­ло, став служителем.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 54, 3-4. 6 і 8
Бог – моя поміч, Він – моя опора.
Боже, спаси мене в Імені своєму *
і суди мене силою своєю.
Боже, вислухай мою молитву, *
почуй слова, що з уст моїх линуть!
Та ось Бог – мені допомога, *
і Господь – підтримка для душі моєї.
Я добровільно принесу Тобі жертву, *
Твоє Ім’я, Господи, прославлю – бо так добре.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 1-5
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося так, що в суботу Ісус ішов через засіяні лани, і Його учні зривали колосся та, розтираючи руками, їли. А деякі фарисеї запитали: «Чому робите те, чого не дозволено в суботу?» У відповідь Ісус сказав їм: «Хіба ви не читали про те, що зробив Давид, коли зголоднів сам і ті, хто був з ним? Як увійшов він до Божого дому і, взявши хліби покла­дання, які не дозволялося їсти, хіба тільки самим свяще­никам, сам їв і дав тим, котрі були з ним?» І додав: «Син Людський є Господом суботи». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос є Господом всього творіння; уповаючи на Його ми­лосердя, вознесімо до Нього наші щирі прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
3. Господи, споминаючи сьогодні всіх постраждалих за віру у ХХ столітті, просимо Тебе, даруй нам таку живу й глибоку віру та стійкість у її визнанні, щоб ми не зганьбили пам’ять наших предків, які були вірні Тобі аж до смерті.
4. Молімося за людей, котрі живуть у постійній незгоді з ото­ченням, щоб вони навчилися просити прощення та прощати.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, які постраждали за віру, щоб Господь дав їм участь у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать сми­рення, і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допома­гали їм.
Господи Ісусе Христе, Ти заради любові до нас, людей, прий­няв смерть на хресті, вислухай наші смиренні молитви і на­вчи нас з радістю служити Богові та людям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця свята жертва завжди дає нам спасенну благодать, † щоб те, що відбувається у таїнстві, * звершилося у силі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка велика, Господи, Твоя доброта, * що її Ти зберіг тим, що Тебе бояться. (Пс 31 (30), 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені хлібом небесної трапези, благаємо, Господи, † вчини, щоб ця пожива любові зміцнила наші серця, * і спрямувала нас до служіння Тобі в братах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.