Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Місіонер поніс вогонь. Олімпійський!
10:38 Субота 0 240
20-01-2018, 10:38

Місіонер поніс вогонь. Олімпійський!

«До мене подзвонили з Корейського олімпійського комітету. Я думав, що нарешті хтось помітив моє вміння їздити на велосипеді. Але ж у зимових Олімпійських іграх такої дисципліни нема!» — каже місіонер-облат Вінченцо Бордо ОМІ.
Про це повідомляє CREDO.

Організатори Олімпійських ігор вибрали місіонера-облата, аби удостоїти його честі нести смолоскип з Олімпійським вогнем перед початком Зимових ігор у Пхйончхані. Отець Бордо спершу думав, що то помилка, бо він не кореєць. Однак почув у слухавці: «Це не помилка. Ідея Ігор — це ідея братства, тому присутність священика порадує нас».

Отець Вінченцо Бордо ОМІ — місіонер зі згромадження Облатів Марії Непорочної, свою місію він здійснює саме серед корейців. Разом з іншими він займається Центром допомоги бідним. Запрошення нести олімпійський смолоскип стало для облата несподіванкою. Тема імігрантів у Кореї асоціюється здебільшого з насильством, крадіжками, суспільною деградацією, проти якої виступає о. Бордо.

Від початку праці в Кореї він потерпав від численних упереджень не лише тому, що мігрант, але й тому, що до Центру приходять натовпи людей бідних, це не всім подобається.

«Майже рік я нипав поміж постерунками поліції, прокуратурою і судом через фальшиві звинувачення, — каже о.Вінченцо. — Мене звинувачували в усьому: від крадіжки грошей аж до сексуального використання дітей із Центру. Але той, хто подав на мене до суду, тепер сам у в’язниці, а я тут, щоби нести олімпійський вогонь».

Центр для бідних у Сеулі розростається. Це 550 обідів щодня, хостел для безпритульних, мала майстерня для безробітних і чотири сімейні доми для бездомних дітей. Аби дати раду з цим усім, у Центрі постійно працюють 600 волонтерів, 5000 благодійників, 40 молодих соціальних працівників, учителів, консультантів та адміністративних працівників.

Це місце постало як відповідь на крайню вбогість і бідність мешканців Сеула, однак ніхто не сподівався, що воно набуде аж такої популярності. Отець Бордо славиться своєю душпастирською креативністю. У Рік Милосердя (2016) він об’їздив країну автобусом, двері якого стали Брамою Милосердя. Цьогорічне відзначення — запрошення його нести олімпійський вогонь — є виявом того, наскільки високо цінують його працю.

«Я дуже добре розумію, що коли прибуває чужинець, ми спочатку його боїмося, бо він відмінний від нас, розмовляє мовою, якої ми не розуміємо, їсть їжу, яка інакше пахне, а на додачу ще й молиться до Бога. Але Папа Франциск каже: "Важливо промувати культуру зустрічі та відкритості до іншої людини як нашого брата. Важливо шанувати історію, її слабкі та сильні сторони, а також наші людські обмеження"», — коментує о.Вінченцо, італієць у Кореї.

За темою:

У Хмельницькому відбулися одразу три турніри з футзалу серед парафіяльних команд РКЦ в Україні
Католицький футбол об’єднує парафії з різних міст України
Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:49 Понеділок 0 98 Міжнародна сесія духовної вікентійської віднови «Дозвольмо, щоб нас перемінила відвага Святого Духа» – такою була тема міжнародної сесії духовної вікентійської віднови, яка тривала в Парижі від 1 до 30 вересня. У зустрічі взяли участь 84 сестри з усього світу.