Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан: виставка про історію корейської Церкви
12:50 Неділя 0 1 146
10-09-2017, 12:50

Ватикан: виставка про історію корейської Церкви

Почувши назву «Сеул», люди уявляють різні речі: це Корейська війна, швидка індустріалізація, Олімпійські ігри 1988 року, розвинені комп'ютерні технології тощо. Але є ще один корейський феномен, менш відомий, проте не менш цікавий: це оригінальність Католицької Церкви, започаткованої без прямого втручання місіонерів.
«Як на небі, так і на землі. Сеул і 230 років Католицької Церкви в Кореї» – таку назву має виставка, відкрита у Ватикані 9 вересня 2017 року. Її організували Сеульська архідієцезія та Музей історії південнокорейської столиці.
181 музейний експонат ілюструє понаж двохсотрічний шлях Церкви: від початків, які сягають XVIII століття, коли деякі корейські вчені, зацікавившись китайськими текстами Біблії, самотужки почали вивчати католицьке вчення й відіслали до Пекіна свого представника, щоб той отримав Таїнство Хрещення; через жорстокі переслідування молодої Церкви в XIX столітті – і до сучасних викликів.
Дату врочистого відкриття вибрали не випадково, адже саме 9 вересня 1831 року Папа Григорій XVI оголосив про заснування апостольського вікаріату Чосон. Церемонія відкриття виставки розпочалася Святою Месою в соборі святого Петра. Її очолив архієпископ Сеула кардинал Ендрю Йом Су-джюнґ у співслужінні з губернатором держави-міста Ватикан кардиналом Джузеппе Бертелло, префектом Конгрегації у справах євангелізації народів кардиналом Фернандо Філоні й іншими єпископами. В урочистості взяло участь понад 600 вірних, 83 посли різних держав при Святому Престолі та представники молоді з 15 країн Азії.
Як сказав отець Гар Янг-Яп, прес-секретар архідієцезії Сеула, виставка має подвійну мету: ознайомити з історією корейської Церкви та поширити послання миру, особливо в цей момент напруги з Північною Кореєю. Цікаво зазначити, що Католицька Церква сприймає Корею як єдину країну. Церковна ієрархія Католицької Церкви перебуває в Південній Кореї, тоді як у Північній нема свободи віровизнання.
Священик розповів, що ідея виставки виникла ще 2014 року, під час Апостольської подорожі Папи Франциска до Кореї. «Це перша виставка корейської Церкви та культури нашої країни, – підкреслив отець Гар Янг-Яп. – Я вважаю, що це справді добра нагода познайомити інших з нашою історією й особливостями заснування Церкви в Кореї».
Виставка розміщена у крилі Карла Великого в одній із колонад площі святого Петра у Ватикані, що належить до комплексу Ватиканських музеїв. Відвідувачі матимуть змогу безоплатно відвідати її з 11 вересня до 17 листопада 2017 року.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Корейські єпископи: Погрожувати війною – це вже акт насильства
Корейський кардинал закликає молитися Святий Розарій за мир між США і Північною Кореєю

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.