Завдяки 200 тисячам євро, отриманим із продажу на аукціоні спортивного автомобіля «Ламборґіні», якого Папі Францискові подарували в листопаді 2017 року, Папський фонд «Допомога Церкві в потребі» зможе профінансувати два нові проекти, спрямовані на допомогу християнським сім’ям, що повернулися в долину Ніневії на півночі Іраку, звільнену від так званої «Ісламської держави».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.За словами керівників італійського відділу фонду Альфредо Мантовано й Алессандро Монтедуро, заплановано відбудову двох сирійсько-католицьких структур, які зруйнували терористи: дитсадка й багатофункціонального приміщення, розташованих у селищі Башіка, неподалік від Мосула. Хоча численні будівлі в селищі були зруйновані, сюди вже повернулося 1585 християн, тобто половина з тих, що покинули рідне селище. До цього часу вже вдалося відремонтувати 405 зі 580 зруйнованих помешкань.
Проекти для представників усіх меншин та релігій
Керівники фонду «Допомога Церкві в потребі» зазначили, що приміщеннями, які будуть збудовані на отримані від Папи кошти, зможуть користуватися й представники інших меншин регіону. Багатофункціональний центр, що вміщатиме до трьох тисяч осіб, використовуватимуть для релігійних святкувань і весіль. Це буде найбільший культурний осередок у регіоні, де проживають 30 тисяч представників різних етнічних меншин і віросповідань.
Підтримка проектів як послання миру
Після звільнення селищ долини Ненівії не минуло і двох років, а сюди вже повернулися численні християни. У січні цього року їх було 9108, тобто 46 % із понад 20 тисяч осіб, що мешкали тут до приходу в 2014 році так званої «Ісламської держави». Великий внесок у відновлення зробив фонд «Допомога Церкві в потребі», який профінансував відбудову 41 % з понад 14 тисяч зруйнованих чи пошкоджених помешкань. У 2016 році на 100 тисяч євро, пожертву Його Святості, була відбудована також лікарня в місті Ербіль, де пацієнти тепер можуть отримувати безоплатну допомогу.
Представники фонду зазначили, що фінансування проектів, якими зможуть користуватися представники різних етнічних та релігійних меншин, – це запрошення до мирного співжиття в регіоні, де фундаменталізм залишив слід на міжрелігійних стосунках.