Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 29 листопада, середа
19:54 Вівторок 0 1 056
28-11-2017, 19:54

Літургія на кожний день. 29 листопада, середа

(зел) Середа ХХХІV звичайного тижня

Знаком кінця часів будуть переслідування, які в нас викликають страх. Ми боїмося болю, страждання і намагаємося захиститися від них, щоб їх уникнути. Забуваємо, що є хтось, Хто вже переміг всі ці страхи та їх причини. Ми забуваємо, що Він нас супроводжує і, як підтверджує багато свідчень переслідуваних, захищає нас. Христос звертається до нашої віри та довіри, побудованих на живому досвіді Його присутності й допомоги в нашому житті.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь Бог говорить про мир до народу свого і до свої х побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА

Господи, спонукай волю Твої х ві рних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отри- мали щедрі ші благодаті Твоє ї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою жи- ве і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Дан 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28

Читання з Книги пророка Даниїла
Тими днями цар Валтасар справив великий бенкет для тисячі своїх вельмож і перед лицем цієї тисячі пив вино. Напідпитку вже трохи, звелів Валтасар принести золотий та срібний посуд, що Навуходоносор, його батько, забрав з єрусалимського храму, аби пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці. І принесено золотий та срібний посуд, забраний з храму Божого, що в Єрусалимі, й пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці; пили вино й славили богів золотих, срібних, мідяних, залізних, дерев’яних та камінних. Під ту ж хвилю з’явилися пальці людської руки й заходилися писати навпроти свічника на вапні стіни царського палацу, і цар уздрів кінцівку руки, що писала. Відразу ж змінився цар на обличчі, його думки стривожили його, суглоби його криж ослабли й коліна його затряслися. Тоді ввели Даниїла перед царя. Цар заговорив і сказав до Даниїла: «Ти, Даниїле, один з полонених синів юдейських, яких цар, мій батько, привів був з Юдеї? Я чув про тебе, що дух богів у тобі й що світлий розум і велику мудрість відкрито в тобі. Про тебе ж я чув, що ти можеш пояснити значення й розв’язати труднощі; тож коли можеш прочитати оце написане й сказати мені про його глузд, будеш убраний у пурпуру, і золотий ланцюг буде на шиї в тебе, й станеш ти третім правителем у царстві». Тоді Даниїл у відповідь сказав цареві: «Подарунки твої нехай зостануться при тобі, й гостинці твої дай комусь іншому; а написане я цареві прочитаю й значення його об’явлю. Ти піднявся проти Господа небес; і принесено посуд Його дому перед тебе, і ти й твої вельможі, твої жінки та твої наложниці пили з них вино, і ти хвалив богів срібних і золотих, мідяних, залізних, дере- в’яних та кам’яних, що не бачать, не чують і не розуміють, Бога ж, в руці якого твоє дихання й усі твої стежки, ти не славив. Тому і послав Він цю кінцівку руки, й було накреслене оце написане. Оце ж написано таке в тому, що накреслено: Мане, текел, фарес. А ось і значення мови: Мане – Бог облічив твоє царство й постановив йому кінець. Текел – тебе зважено на вазі і знайдено легким. Фарес – твоє царство розділено й віддано мідянам та персам». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Дан 3, 62а і 63а і 64а

Славте й возносьте Господа повіки.
Благословіте Господа, сонце і місяць! *
Благословіте Господа, зорі небесні!
Господа благословіте, *
дощі і роси!

Славте й возносьте Господа повіки.

Благословіте Господа, всі вітри! *
Благословіте Господа, вогню і спеко!
Благословіте Господа, *
холоде й спекото!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Одкр 2, 10в

Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смерті,
і Я вінцем життя Тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 21, 12-19

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в синагоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; станеться ж вам це на свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не турбуватися наперед, що відповідати, бо Я вам дам слова та мудрість, яким не зможуть протистояти чи відповісти всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Незважаючи на численні гоніння, Церква не зламалася; просімо Господа, щоб нас ніколи не перемогли ані переслідування, ані наші власні пристрасті:

1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дарує йому здоров’я і сили заради блага святої Церкви.
2. Молімося за країни, у яких людей переслідують за релігійні переконання, щоб вони осягнули повну свободу віросповідання.
3. Молімося за слабких вірою, щоб приклад добрих католиків укріпив їхні серця.
4. Молімося за місіонерів, яких переслідують за проповідування віри та за захист скривджених, щоб Святий Дух укріпив їх даром мужності.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, хто віддав своє життя за віру, щоб Господь винагородив їхню вірність вічним щастям на небесах.
6. Молімося за нас, щоб, не зважаючи на труднощі, ми не зійшли з дороги ревності та побожності.

Боже, Ти знаєш, що на нашому шляху до неба стоїть не лише сатана та мирська суєта, але й наша схильність до зла; тому смиренно благаємо Тебе щодня: “Не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого”. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, прийми святі  да- ри, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо Тебе, Всемогутній Бо- же: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.