Чудо Воскресіння не обмежується одним днем, тому Церква відзначає октаву Великодня: протягом восьми днів без перерви повторює правду про те, що Христос Воскрес!
Слово «октава» походить із латини і означає «вісім». Великодня октава є радістю, викликаною нашими переживаннями під час Пасхального Тридення. Ці вісім днів святкування Церкви потім триватимуть аж до П’ятидесятниці.
Звичай продовжувати найважливіші християнські свята в октаві існує давно. Дата виникнення октави Пасхи достеменно невідома. Однак уже в IV ст. про неї згадує Астерій Софіст із Кападокії. Таким чином Церква хоче підкреслити ранг і важливість урочистості.
Крім Великодня, також відзначається октава Різдва Христового.
Дні октави Великодня, так само як і Неділя Воскресіння, мають ранг урочистості. Період восьми днів трактується як один день, як одна урочистість. Тому
в октаві Великодня у п’ятницю можна споживати м'ясо.
У ці дні щодня співаємо «Слава во вишніх Богу» і великодню секвенцію «Хай Пасхальній Жертві вічна слава лине». Під час Святої Меси читають уривки про зустрічі Воскреслого з Марією Магдалиною, з учнями, що йдуть до Емауса, з учнями над Тиверіадським озером.
Христос з апостолами на Тиверіадському морі, ayay.co.uk
Літургійні тексти також пояснюють значення таїнства Хрещення. У давні віки це був час так званої містагогічної катехези для охрещених на пасхальні свята. Мала вона на меті ввести у таємницю присутності Христа у спільноті вірян.
Останнім днем октави є Біла Неділя. Раніше цього дня неофіти, охрещені під час римської Пасхальної вігілії, одягнені у білі шати, що були подаровані їм спільнотою християн, ішли у процесії до храму св. Панкратія, аби там взяти участь у Євхаристії.
Святий Йоан Павло ІІ встановив цю неділю святом Божого Милосердя.
Переклад КМЦ з Niedziela.pl