Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Молитися за інших – це перший спосіб їх любити
12:01 Середа 0 189
7-04-2021, 12:01

Папа: Молитися за інших – це перший спосіб їх любити

Зв’язкові між молитво та сопричастям святих були присвячені роздумування, якими Папа поділився під час загальної аудієнції в першу середу квітня.
Про це повідомляє Vatican News.

«Коли ми молимося, то ніколи не робимо це самі: навіть якщо й не думаємо про це, ми занурені у величезну ріку взивань, яка випереджує нас і тягнеться за нами», – сказав Папа Франциск, розпочинаючи свою чергову катехизу про молитву. Під час загальної аудієнції, що в середу, 7 квітня 2021 року, відбувалася у формі відеотрансляції, він зупинися на зв’язкові між молитвою та сопричастям святих.

Спадщина нашої приналежності

Святіший Отець звернув увагу на те, що в молитвах, які зустрічаємо в Біблії, що часто також відлунюють у літургії, бачимо слід давніх історій, чудесних визволень, сумного вигнання, зворушливих повернень, прослави Бога перед обличчям величі створіння. Ці голоси «передаються з покоління в покоління», в них постійно перетинається «особистий досвід із досвідом народу й людства», бо «ніхто не може відірватися від своєї історії». Наприклад, у молитві прослави відлунює щось із величальної пісні Пресвятої Марії, яку Вона піднесла перед своєю родичкою Єлизаветою. Можемо сказати, що «добрі молитви» є «взаємопроникними», безперервно поширюючись. «Біль кожного є болем всіх, чиєсь щастя переливається у душі інших людей», – сказав Папа, додавши: «Молитви завжди відроджуються: щоразу, коли складаємо руки та відкриваємо серце на Бога, потрапляємо у товариство анонімних і визнаних святих, які моляться з нами, заступаються за нас як старші брати й сестри, що пройшли через нашу ж життєву пригоду. В Церкві не існує жалоби, що залишається самотньою, немає сльози, пролитої в забутті, бо все дихає та бере участь у спільній благодаті».

Свідки, яких шануємо

У цьому контексті Наступник святого Петра зауважив, що не випадково у давнину поховання відбувалися поблизу храмів, немовби стверджуючи, що в «кожній Євхаристії деякою мірою бере участь шерега наших попередників». Святі досі перебувають тут, поруч, недалеко від нас, а їхні зображення в храмах нагадують про «хмару свідків», яка нас оточує.

«Вони є свідками, яким ми, само собою зрозуміло, не поклоняємося, але яких шануємо в спогадуванні та які тисячами різних способів відсилають нас до Ісуса Христа, єдиного Господа та Посередника між Богом і людиною, – підкреслив Папа. – “Святий”, який скеровує думку до Ісуса Христа, не є святим, навіть не є християнином. Святий нагадує про Ісуса Христа, пройшовши дорогою християнського життя. Святі нагадують нам про те, що також і в нашому житті, навіть якщо воно слабке та позначене гріхом, може прорости святість, навіть і в останній момент. Не випадково у Євангелії читаємо, що першим канонізованим святим був розбійник, і канонізував його не Папи, а Сам Христос. Святість – це життєвий шлях, зустріч з Ісусом, чи довга, чи коротка, чи навіть лише на одну мить. Але завжди є свідченням, святий – це свідок людини, яка зустріла Ісуса та пішла за Ісусом. Ніколи не є пізно навернутися до Господа, бо Він добрий і великий в любові».

Молитовний зв’язок

Святіший Отець навів слова Катехизму Католицької Церкви, які пояснюють, що святі споглядають і прославляють Бога, але не перестають піклуватися про тих, кого вони залишили на землі, а їхнє заступництво є «найвищим служінням Божому задумові». Він зазначив, що у Христі існує «таємнича солідарність між тими, які перейшли до іншого життя та нами, паломниками цього життя»: вони моляться за нас, а ми молимося разом з ними.

«Цей молитовний зв’язок між нами та святими, тобто, між нами і тими людьми, які вже дійшли до мети, цей зв’язок ми переживаємо вже тут, у земному житті: ми молимося одні за одних, просимо про молитву та жертвуємо молитви. Першим способом молитися за когось є говорити Богові про нього чи про неї. Якщо чинимо це часто, кожного дня, наше серце не замикається, залишається відкритим на братів і сестер. Молитися за інших – це перший спосіб їх любити й спонукає нас до конкретної близькості», – сказав Папа, додаючи, що молитися за того, з ким конфліктую, є найкращим способом розв’язати конфлікти.

Наші заступники

Як зазначив далі Святіший Отець, для долання періодів випробувань потрібно, в першу чергу, просити про молитву, насамперед, у святих. Він підкреслив, що ім’я, дане нам у Хрещенні, не є «етикеткою чи прикрасою». Зазвичай, це ім’я Пречистої Діви, якогось святого чи святої, «які не чекають чогось іншого, як простягнути нам руку допомоги», щоб випросити в Бога благодать, якої потребуємо.

«Якщо в нашому житті випробування ще не вилилися через край, якщо ми й далі залишаємося спроможними на витривалість, якщо ні на що незважаючи, й далі прямуємо вперед з довірою, все це, мабуть, є не стільки нашою заслугою, як плодом заступництва численних святих, деяких із неба, інших же таких як і ми паломників на землі, які захистили й супроводили нас. Бо всі ми знаємо, що й тут на землі є святі люди, чоловіки й жінки, що живуть у святості», – сказав Папа, завершивши свої роздуми благословенням: «Нехай буде благословенний Ісус Христос, єдиний Спаситель світу, разом з цим нескінченним цвітом святих, які населяють землю та вчинили своє життя прославою Бога. Бо, як стверджував святий Василій, “для Святого Духа святий є особливо придатним помешканням, бо віддається тому, щоб жити з Богом та зветься Його храмом” (Liber de Spiritu Sancto, 26, 62: PG 32, 184A)».
Новини з Ватикану 10:00 П'ятниця 0 140 Сьогодні Бенедиктові XVI виповнюється 94 роки життя Після служіння як богослова, викладача, єпископа, очільника дикастерії та Папи, сьогодні Бенедикт XVI здійснює не менш важливе духовне служіння, нагадуючи те, що суттю віри є зустріч з Богом та Його безмежною любов’ю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.