Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 28 листопада, вівторок
19:41 Понеділок 0 161
27-11-2017, 19:41

Літургія на кожний день. 28 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІV звичайного тижня

Ми хотіли б уміти розпізнавати знаки цього часу. Для Ізраїлю таким знаком є зруйнування храму. Багато також хотіло би мати такий авторитет, який мав Христос. Для досягнення мети вони готові навіть видати себе за Нього. Тому сьогодні ми маємо багато “пророків”, які хочуть використовувати авторитет Бога, щоб побудувати своє царство і свою вигоду. Христос застерігає від цього, напоумлюючи тих, хто покладає надію на багатство.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь Бог говорить про мир до народу свого і до свої х побожних, * котрі  повертаються до Нього своїм серцем.

КОЛЕКТА

Господи, спонукай волю Твої х ві рних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедрі ші благодаті Твоє ї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Дан 2, 31-45

Читання з Книги пророка Даниїла
Тими днями Даниїл сказав до Навуходоносора: «Ти, царю, дивився – аж ось якийсь бовван великий. Вельми великий був той бовван і незвичайного блиску; стоїть ось він перед тобою й страхітлива його подоба. Голова у того боввана була з щирого золота; груди його й руки – з срібла; живіт у нього й стегна – з міді; голінки у нього – з заліза, а ноги – частково з заліза, частково з глини. Ти дивився на нього, аж відірвався від гори, без допомоги рук, камінь і вдарив у боввана, в залізні та глиняні його ноги, й розбив їх. Тоді все вмить потрощилось – залізо, глина, мідь, срібло й золото, й стало, ніби полова на току літом; вітер же так розвіяв те, що й сліду не зосталось від того, а камінь, що вдарив у боввана, зробився великою горою й заповнив усю землю. Оце сон! Скажемо перед царем, що він означає. Ти, о царю, цар над царями, котрому Бог небесний дав царство, потугу, силу й славу, котрому в руки Він віддав, де б вони не жили, – людей, земних звірів і небесне птаство й котрого Він настановив володарем над ними; ти – золота голова. Після тебе настане друге царство, менше від твого, а за тим ще третє царство, мідне, що заволодіє всією землею. А четверте царство буде міцне, мов залізо, бо залізо розбиває й трощить усе; і як залізо, що розбиває, так і воно розіб’є й розтрощить усі інші. А що ти бачив ноги й пальці на ногах частково з гончарської глини, а частково з заліза, то царство буде розділене, але в ньому все ж таки буде щось із міцності заліза, згідно з тим, що ти бачив на залізі, змішанім з болотяною глиною. І як пальці на ногах були частково з заліза, а частково з глини, так і те царство буде частково міцне, а частково крихке. А що ти бачив залізо, змішане з болотяною глиною, то це значить, що вони змішаються через людське насіння, але не зіллються одне з одним, так, як залізо не змішується з глиною. За часів тих царів небесний Бог здвигне царство, що не розпадеться повіки, і його влада не перейде до іншого народу; воно повалить і потрощить усі ті царства, а само стоятиме повіки, так, як ти бачив, що камінь відірвався від гори без допомоги руки й розвалив залізо, мідь, глину, срібло й золото. Великий Бог показав цареві, що буде після того. Це правдивий сон, і виклад його певний».   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Дан 3, 57-58а і 59а. 60а і 61

Славте й возносьте Господа повіки.

Благословіте Господа, усі діла Господні! *
Хваліте і возносіте Його повіки.
Благословіте Господа, ангели Господні! *
Небеса, Господа благословіте!

Славте й возносьте Господа повіки.

Благословіте Господа, всі води, *
що понад небесами!
Благословіте Господа, всі сили! *
Хваліте і возносіте Його повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Одкр 2, 10в

Алілуя, алілуя, алілуя.
Будь вірний аж до смер­ті,
і Я вінцем життя Тебе увінчаю.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 21, 5-11

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, коли дехто говорив про храм, що прикрашений коштовним ка­мінням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що ба­чите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнова­ний». Вони запитали Його, кажучи: «Учи­телю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відповів: «Стережіться, щоб вас ніхто не ввів у оману, бо ба­гато хто прийде під Моїм Ім’ям, ка­жучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про війни та роз­рухи, – не бійтеся, бо має це раніше статися, але це ще не кінець». Тоді говорив їм: «Повстане на­род проти народу і царство проти царства; і будуть місцями великі земле­труси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Всі ми згрішили і заслуговуємо осудження, проте милість Господа безмежна; тож просімо у Христа милосердя до нас і до всіх грішників:

1. Молімося, щоб Церква навчала людей відповідальності за своє життя.
2. Молімося, щоб людство прийняло вчення Церкви та жило згідно з нормами християнської моралі.
3. Молімося, щоб увесь світ міг без війни, в мирі та злагоді прославляти Бога.
4. Молімося, щоб усі грішники щиро покаялись і змогли без жодного страху і сум’яття зустрітися з нашим Спасителем, коли Він прийде у славі.
5. Просімо у Господа милосердя до всіх померлих.
6. Молімося, щоб ми неустанно очищували покутою храм нашого серця.

Господи Ісусе Христе, Ти нас навчаєш, що людина повинна відповідати за всі свої вчинки; уділи нам благодаті щирого покаяння і прости нам наші гріхи. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Всемогутній Боже, прийми святі  да- ри, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо Тебе, Всемогутній Бо- же: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий