Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 21 листопада, вівторок
19:16 Понеділок 0 934
20-11-2017, 19:16

Літургія на кожний день. 21 листопада, вівторок

ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ
(біл) Обов’язковий спомин

У спільноті учнів Ісуса є місце не тільки для жебрака, вбогої вдови або простого рибалки. Також і багаті та знані люди мали там своє місце. Часто складно в це повірити й уявити Ісуса, який входить у великі доми, оточені високими мурами. Господи, сокруши мури ворожості та заздрості у моєму серці, аби також і я міг Тебе прийняти у своєму домі!

За переказами, які походять з апокрифів, Марія ще дитиною була посвячена Богу в єрусалимському храмі та виховувалася при ньому. Це свято відзначалося на Сході вже у VII ст. в річницю посвячення храму Божої Матері в Єрусалимі. В ХІ ст. свято було прийнято Західною Церквою. Сьогодні Церква згадує передусім жертву, що звершилася в душі Марії на початку Її свідомого життя. Марія стає перед усіма як зразок життя, присвяченого Богові.

АНТИФОН НА ВХІД

Благословенна Ти, Діво Маріє, * Ти носила Со- творителя світу. * Ти народила Того, хто сотворив Тебе, і зали- шилася дівою навіки.

КОЛЕКТА

Господи, ми відзначаємо славний спомин Пресвято ї Ді ви Марі ї, яку Ти обдарував повнотою своє ї благодаті; † вчини, щоб за Її  заступництвом * ми також могли брати участь у цій повноті . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 2 Мак 6, 18-31

Читання з Другої книги Макавеїв
Тими днями сталося, що Єлеазара, одного із найвидатніших книжників, мужа уже похилого в літах, шляхетного видом, силували їсти свинину, відкривавши йому рота. Та він, воліючи почесну смерть над ганебне життя, подався добровільно на місце тортур, сплюнувши спершу на м’ясо, як це й мали б робити всі, які зважились відкинути те, чого навіть з прив’язання до життя не можна їсти. Ті, які були відряджені до беззаконного жертвування, здавна знавши цього мужа, взяли його набік і почали його намовляти, щоб приніс м’яса, яке можна було йому споживати, сам собі зготував його та й удав начебто він їсть із жертовного м’яса, згідно з царським наказом, і тим урятував себе від смерті; тож мав би, завдяки давній до них дружбі, зазнати людяного ставлення. Та він прийняв шляхетну постанову, гідну свого віку, старечої поважності, посивілого від невтомного труду волосся, добре вихованої змалку поведінки, особливо ж згідну з святим, Богом установленим законом, то ж не вагавшись, заявив, щоб його послали на другий світ. «Не годиться бо нашому вікові таке вдавати, щоб молодь не думала, що дев’яностолітній Єлеазар перейшов на поганську віру, та через моє лицемірство, з прив’язання до короткого та незначного життя, і сама не збилась з дороги, – а й собі щоб не накликати на старість сорому та безчестя. Ба, навіть якби я й уник тепер людської кари, то рук Вседержителя ні живий, ні мертвий не уникну. Тому коли я тепер помру безбоязно, то виявлюся гідним моєї старості, а для молоді лишу зразок відважної та шляхетної смерті за величні й святі закони». Це сказавши, він, не вагаючись, пішов на місце тортур. Ті, які вели його й ще недавно перед тим були зичливі йому, із-за слів, які він промовив, поставились до нього неприхильно, бо вважали ці слова за безумство. Він же, готовий вмерти від ударів, застогнав і мовив: «Господь у своїй святості й у своєму знанні добре відає, що я, мавши змогу звільнитися від смерті, зношу тілом ці гіркі страждання від ударів, душею ж терплю їх радо заради страху, який маю перед Ним». Отак Єлеазар помер, лишивши своєю смертю не тільки для молоді, але й для багатьох інших з народу приклад відваги та пам’ятку чесноти.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 3, 2-3. 4-5. 6-7

Не захитаюсь, Бог мене тримає.

Господи, чому стало так багато тих, хто мені біль спричиняє? *
Багато тих, які повстають проти мене!
Багато душі моїй кажуть: *
«Нема йому спасіння в Богові».

Не захитаюсь, Бог мене тримає.

А Ти, Господи, – щит, що оточує мене, моя слава; *
Ти – Той, хто підносить мою голову.
Своїм голосом до Господа я волаю, *
і Він дає відповідь мені зі своєї гори святої.

Не захитаюсь, Бог мене тримає.

Я ліг, спав і прокинувся, *
бо Господь мені допомагає.
Тож і десятків тисяч людей я не побоюся, *
які звідусіль мене оточили.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ 1 Йн 4, 10б

Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог по­любив нас і послав свого Сина
як при­мирення за гріхи наші.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 19, 1-10

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, увійшовши в місто, Ісус пере­ходив через Єрихон. І ось чоловік, якого звали Закхей, – це був старший над митниками і був багатий, – прагнув побачити Ісуса, хто Він, але не міг через натовп, бо був ма­ло­го зросту. Побігши наперед, він виліз на смоківницю, щоби Його побачити, коли Він там проходитиме. Прийшовши на те місце, Ісус по­глянув, побачив його і звер­нув­ся до нього: «Закхею, негайно злізай, бо сьогодні потрібно Мені бути в тво­єму домі». І він швидко зліз, і прийняв Йо­го, радіючи. А всі, побачивши це, нарікали, кажучи: «До грішної людини зайшов у гостину!» Встав Закхей і сказав Господу: «Ось, Господи, даю бідним половину свого майна, і якщо кого чим скрив­див, повертаю вчетверо». А Ісус промовив до нього: «Сьо­го­дні завітало спасіння до цього дому, бо й він – син Авраама; адже Син Людський прийшов знай­ти та спасти те, що загинуло». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Відзначаючи спомин введення у храм Пресвятої Богородиці, за її заступництвом вознесімо до Господа наші щирі молитви:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Пресвята Діва Марія завжди опікувалася ним і охороняла від усякого зла.
2. Молімося за мир між народами; нехай за посередництвом Пресвятої Діви Марії, Цариці миру, запанує лад та повага до гідності особи у країнах та людських душах.
3. В День Гідності та Свободи молімося за Україну, щоб уроки нашої недавньої історії навчили нас шанувати та берегти гідність та свободу Божих дітей.
4. Молімося за клаузурові (затворницькі) чернечі ордени, щоб вони служили молитвою Церкві і Богу й тішилися належною їм повагою й новими покликаннями.
5. Молімося за померлих; нехай Пресвята Діва Марія, наша Мати, допоможе всім дітям Церкви осягнути Небесне Царство.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, цілковито віддані Непорочній Діві Марії, стали ревними апостолами молитви до Матері Божої.

Отче, Ти свого Сина Ісуса Христа поручив Марії, своїй вірній слугині; вислухай наші смиренні молитви, які ми складаємо за її заступництвом, і вчини, щоб ми своїм життям удостоїлися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Споминаючи з пошаною Матір Твого Сина, просимо Тебе, Боже, † щоб завдяки принесенню ціє ї жертви * ми, наді лені Твоєю благодаттю, стали ві чним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ПРО ПРЕСВЯТУ ДІВУ МАРІЮ

Воістину, достойне це і праве/ще, слушне та спасенне, * щоб за чуда, які Ти здійснив у Твоїх святих, ми Тебе прославляли, * і, вшановуючи Пресвяту Діву Марію, * дякували за Твою милість, повторюючи її гімн величальний. Великі діла вчинив Ти для всієї землі і Твоє милосердя огортає всі покоління. * Ти зглянувся на покірність Твоєї слугині і через Неї послав людям Спасителя - * Ісуса Христа, Твого Сина і нашого Гос­пода. Через Нього Твою велич прославляють воїнства Анге­лів, * які завжди радіють у Твоїй присутності. * Вчини, про'симо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Велике вчинив мені Всемогутній, * і святе Його  Ім’я.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Ставши учасниками ві чного від- куплення, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми, котрі  споминаємо Матір Твого Сина, прославилися повнотою Твоєї благодаті * і пості йно відчували наближення спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.