Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.Почуття Господа Бога
Папа закликав вірних мати серце, схоже до Божого, здатне як розгніватися, так і відчувати біль, і бути як брат між братами, як батько між дітьми. Коментуючи читання з книги Буття, він зупинився на почуттях Бога, Який, бачачи злобу людей, «розкаявся» за те, що створив їх.
Як зауважив Його Святість, бачимо Бога, який має почуття, тобто «не є абстрактним», складеним з ідей, а страждає. «Наш Бог має почуття. Наш Бог любить нас серцем, а не ідеями. І коли приголублює нас, то з серцем, і коли, як добрий батько, карає нас, то також робить це серцем, страждаючи більше за нас».
Наші часи не кращі за часи потопу
За словами Папи, ми, як Божі діти, покликані також наслідувати почуття Його серця, відчувати той самий біль перед обличчям нещасть у світі. Адже сьогодення не дуже відрізняється від днів потопу, у світі є чимало проблем.
«Згадаймо, наприклад, про найслабших, про дітей. Про численних голодних дітей, дітей без освіти, позбавлених можливості зростати в мирі. Дітей без батьків, убитих війнами… Дітей-солдатів», – закликав Папа. Нам необхідно просити благодаті, щоб «мати серце, схоже до Божого серця», щоб мати «і Боже, і людське серце», яким є серце Ісуса.
«Сьогодні у світі є велике лихо воєн, рахунки за які сплачують найслабші, убогі, діти, усі ті, кому не вистачає ресурсів, аби прямувати вперед. Думаймо про те, що Господь відчуває біль у серці, і підходьмо до Нього зі словами: Господи, поглянь на це все, я Тебе розумію», – підсумував Його Святість, заохочуючи молитовно єднатися з Богом у ситуаціях, «що є плодом диявола, який хоче знищити Боже діло».