Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 лютого, середа

Літургія на кожен день, 20 лютого, середа

(зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.


АНТИФОН НА ВХІД
Боже, будь скелею прибіжища для мене, * твердинею міцною, щоб мене урятувати! * Бо Ти – скеля моя й моя твердиня, * і ради Імені Твого веди мене та керуй мною.

КОЛЕКТА
Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, † вчини, щоб ми завдяки Твоїй благодаті * стали гідним помешканням для Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 8, 6-13. 20-22
Читання з Книги Буття.
Після завершення сорока днів відчинив Ной вікно, яке він зробив у ковчезі, і випустив крука, і той літав туди й назад, поки не висохли води на землі. Тоді він випустив голуба, щоб побачити, чи опали води з поверхні землі. Та голуб не знайшов місця для спочинку своїх ніг, і повернувся в ковчег до нього, бо води вкривали ще всю поверхню землі. Ной простягнув руку й узяв його та й заніс до себе в ковчег. Ще сім днів почекав він і знову випустив голуба з ковчега. І повернувся голуб до нього надвечір із свіжозірваною оливковою гілкою у дзьобі, тож і довідався Ной, що відплили води з поверхні землі. Тоді почекав він ще сім днів і випустив голуба, та цей уже не повернувся до нього. На шістсот першім році свого віку, першого місяця, першого дня цього місяця, коли води висохли на землі, Ной зняв покрівлю з ковчега й глянув, – аж ось поверхня землі була суха. Тоді Ной спорудив Господу жертовник, узяв з усякого роду чистих тварин і зі всякого роду чистих птахів і приніс всепалення на жертовнику. Господь почув лагідний запах і сказав Господь у своєму серці: «Не проклинатиму вже більше землі через людину, бо помисли люд- ського серця злі вже з молодощів, і не губитиму вже більше все живе, як то Я вчинив був. Доки існуватиме земля, – сівба й жнива, холод і спека, літо й зима, день і ніч не припиняться». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 14-15. 18-19
Жертву прослави принесу я Богу.
Чим я Господу віддячу *
за все добро, яке мені дав Він?
Я підійму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє!
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом!
Дорогоцінна в очах Господніх *
смерть Його побожних.
О Господи, я Твій слуга, я Твій слуга і син Твоєї слугині. *
Ти розірвав мої кайдани,
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом:
у дворах Господнього дому, *
посеред тебе, Єрусалиме!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 22-26
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус з учнями прийшли до Витсаїди. І приводять до Нього сліпого, благаючи, щоби доторкнувся до нього. І, взявши сліпого за руку, Він вивів його за село, послинив йому очі, поклав руки на нього й запитав: «Щось бачиш?» Підвівши погляд, той каже: «Бачу людей... бачу, ходять, мов дерева». Потім Він знову поклав руки на його очі – і тоді той прозрів, видужав і бачив усе виразно. І Він відіслав його додому, кажучи: «До села не заходь». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа просвітити наші уми та серця, щоб ми могли правильно оцінювати земні блага; та, щоб через Його Слово Церква відкрила очі тим, хто ще не пізнав Христового Євангелія:
1. Молімося за святу Церкву, щоб для кожної людини вона була знаком Божої присутності та діяльності в світі.
2. Молімося за Святішого Отця, Главу Католицької Церкви, а також за єпископів та священиків, щоб вони всіма силами допомагали сучасному світові пізнати істини Христового Євангелія.
3. Молімося за підприємців, щоб у своїй праці вони керувалися насамперед благом суспільства, а особливо – найбідніших людей.
4. Молімося за незрячих, щоб не забракло людей, які опікуватимуться ними і їм допомагатимуть.
5. Молімося за героїв Небесної Сотні, щоб Господь збудив їх зі сну смерті до вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були істинними дітьми світла і бачили Христа у кожній людині.

Господи Ісусе, вислухай наші молитви, відкрий очі народам, які  не знають Тебе, і вчини, щоб усі люди пізнали Тебе, Твоє Євангеліє і Твою любов. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить і відновить нас * та випросить вічну нагороду тим, хто виконує Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ї ли вони й наситилися вельми, * і вдовольнив Господь їхнє бажання, * та не відвернулися від своїх забаганок.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Скуштувавши небесних солодощів, просимо Тебе, Боже: † вчини, щоб ми завжди прагнули того, * що дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії