Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Літургія на кожний день. 3 грудня, неділя
00:30 Неділя 0 126
3-12-2017, 00:30

Літургія на кожний день. 3 грудня, неділя

(фіол) І Неділя Адвенту  (Рік “Б”)
Сьогодні розпочинаємо адвентовий період, час очікування. Марія переживає останній місяць вагітності. Втілення вже зачалось вісім місяців тому. І Слово стало тілом... Разом з Марією відтворімо в серці тих вісім місяців, перш ніж її супроводжуватимемо цей останній місяць. Нехай через Її заступництво ми отримаємо благодать, щоб ми дозволили Ісусу нас навчити про свої дороги, щоб мечі свої перекували на лемеші, та списи на серпи, щоб ходили в світлі Господньому.

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе, Господи, підношу мою душу, * о Боже мій, на Тебе покладаюсь, не дай, щоб я осоромивсь! * Не дай, щоб вороги мої втішались наді мною! * Бо ніхто з тих, що на Тебе чекають, * не осоромиться. (Пор. Пс 25 (24), 1-3)


КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  дай  Твоїм  вірним  праг- нення вийти з праведними вчинками назустріч Твоєму Христові, який приходить, † і дозволь заслужити їм, зібраним по Його правиці, * на посідання Небесного Царства. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 63, 16б-17. 19б; 64, 2б-7 (Вульг.)
Читання з Книги пророка Ісаї.
Ти, Господи, – наш Отець, «наш Викупитель» – споконвіку Твоє Ім’я. Чому, о Господи, Ти допустив, щоб ми блукали далеко від Твоїх доріг, щоб закам’яніло наше серце, Тебе більше не боялось? Повернися з любові до слуг Твоїх, до колін Твого спадкоємства! О коли б Ти прорвав небеса і зійшов, гори розтанули б перед Тобою! І Ти зійшов, і від Твого обличчя здригнулися гори. Одвіку не чувано, ніяке вухо не чуло, ніяке око не бачило іншого Бога, крім Тебе, який би стільки вчинив для тих, хто на Нього уповає. Ти йдеш назустріч тим, хто радо чинить справедливість, і тим, хто пам’ятає про Твої дороги. Та ось Ти розгнівився, бо ми згрішили проти Тебе віддавна і потребуємо спасіння. Всі ми були, немов нечисті, немов занечищена одежа – вся наша справедливість. Усі ми зів’яли, мов те листя; наші беззаконня несуть нас геть, неначе вітер. Немає нікого, хто би взивав Ім’я Твоє, хто би пробуджувався, щоб Тебе триматись, бо Ти сховав від нас Твоє обличчя і видав нас у руки нашого беззаконня. Тим часом, Господи, це Ти наш Отець! Ми – глина, а Ти – наш гончар, і всі ми – діло Твоєї руки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в. 15-16. 18-19
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.

Пастирю Ізраїля, *
прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння.

Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.

Нехай буде Твоя рука на людині Твоєї правиці, *
на сині людському, якого Ти зміцнив для себе.
Тож ми не відступимо від Тебе; *
Ти нас оживиш, – і ми Твоє Ім’я будемо прикликати.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 1, 3-9
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа! Завжди дякую моєму Богові за вас і за благодать Божу, дану вам у Христі Ісусі, що в Ньому ви збагатилися всім: усяким словом і всяким знанням. Оскільки свідчення Христа утвердилося у вас, тому вам, які очікуєте явлення нашого Господа Ісуса Христа, не бракує жодної харизми. Він і зміцнить вас до кінця бути бездоганними в день Господа нашого Ісуса Христа. Вірним є Бог, який покликав вас до спільності з Його Сином – Ісусом Христом, нашим Господом. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 13, 33-37
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Глядіть же, пильнуйте, бо не знаєте, коли той час настане. Як той чоловік, який, виїжджаючи далеко, залишив свій дім, дав своїм слугам владу, кожному його діло, а сторожеві наказав пильнувати. Тому пильнуйте, бо не знаєте, коли господар дому прийде: чи увечері, чи в половині ночі, чи як заспіває півень, чи вранці, щоб коли несподівано прийде, не знайшов вас сплячими. А що Я вам кажу, кажу всім: Пильнуйте!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Починаючи новий літургійний рік Адвентом, тобто періодом приготування на пришестя Господа, смиренно Його просімо:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Євангеліє, вміла явити людству щастя зустрічі з Христом у вічному житті.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він якнайплідніше керував Церквою і зміг відкрити для Христа кордони держав та людські серця.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і не чинили їм перешкод у належному поклонінні Господу Богу.
4. Молімося за молодь, щоб вона, розпочинаючи самостійне життя, вміла знайти істинний і найглибший його сенс та вартість.
5. Молімося за помираючих, для яких цей Адвент є часом приготування на зустріч із Христом-Суддею, щоб вони добре приготувалися до цієї зустрічі.
6. Молімося за нас, зібраних навколо вівтаря, щоб ми у повноті радості зустрілися з Христом, коли Він прийде судити живих і мертвих.

Господи, Ти є початком і звершенням усього, прийми наші прохання, котрі ми возносимо до Тебе, розпочинаючи період Адвенту, і благоволи прийняти нас з любов’ю на порозі вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми дари, які  ми жертвуємо Тобі  з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служі ння, * стане для нас завдатком Твого ві чного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь дасть щастя, * і земля наша дасть урожай свій. (Пс 85 (84), 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтри- мають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати вічного житла. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий