Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Українці пройшли історичною Хресною Дорогою в Лурді й зустріли нащадка святого Ігнатія Лойоли
15:58 Середа 0 1 790
13-09-2017, 15:58

Українці пройшли історичною Хресною Дорогою в Лурді й зустріли нащадка святого Ігнатія Лойоли

Журналіст «Радіо Марія» Сергій Іваницький знайомить читачів зі Всеукраїнським паломництвом, яке триває в ці дні місцями об'явлень Богородиці.

Останній день нашої делегації в Лурді був дуже насичений. Спочатку владика Ян Собіло разом із отцем Олексієм Самсоновим відслужили Месу в каплиці святої Анни. Проповідь виголосив правнук святого Ігнатія Лойоли, родич святої Єлизавети Угорської та племінник короля Бельгії – отець Пабло.

Після Меси ми звернулися за коментарями до єпископа Яна: «Отець Пабло відтепер служитиме в Україні! Він сам висловив бажання приїхати в нашу державу та служити нам словом і ділом. Не так давно він приїздив у Запоріжжя, щоб проводити реколекції. Тепер залишиться з нами на ще триваліший термін. Отець уже вчить українську і знає кілька слів. Думаю, що з мовою проблем не буде, адже отець поліглот, знає щонайменше 6 мов: крім рідної іспанської (він з Мадрида), англійську, французьку, німецьку, польську і грецьку. Тішуся, що він має таке коріння, належить до родоводу святого Ігнатія Лойоли, а до того ще й благородну королівську кров».

Сам отець Пабло говорив у проповіді про головне завдання прочан під час паломництв.  Для глибини гомілії він навів історію з життя. Якось один хлопчик, побачивши, що хвора дівчинка, яку поблагословив священик, не зцілилался, з неприхованою образою гучно промовив: «Ісусе, що це таке? Я розкажу твоїй мамі!» – і після цих слів, дівчинка одужала!

Отець Пабло розповідав, що вражений побожністю українського народу. Він бачить: коли наші люди вірують, то вже до кінця. А ще порадив більше уповати і просити Богородицю про чудо, адже Ісус не зможе не виконати її прохання! Детальне інтерв'ю з отцем Пабло зможете почути на хвилях «Радіо Марія» і на сайті «Слова Тудей» уже найближчим часом.

Після Меси ми вирушили на Хресну Дорогу, розташовану на захід від базиліки святого Розарію. Хресна Дорога простягається на 2 кілометри вгору, підйом крутий. Тому керівник нашої групи, пан Тарас Курилець, попросив старших людей оцінити свої сили і зважити, чи зможуть вони здолати весь шлях. Забігаючи наперед, розвію сумніви – навіть молодь не завжди могла наздогнати поважних пані в бажанні подолати шлях Хресної Дороги, яка складалася не з традиційних 14, а з 15 стацій. Кожна зупинка була проілюстрована бронзовими скульптурами людського зросту, які вражали реалістичністю. Здавалося, ніби євангельські сцени страстей Христових відбуваються в цю мить. Провадив ходу директор «Радіо Марія» отець Олексій Самсонов. Коментуючи кожну зі стацій, він пропонував заглиблюватись у нашу недосконалість і намагатися її за допомогою Бога поліпшувати: «Подивіться: Ісус падав, тричі падав на півшляху! Але підводився. Так і ми падаємо, але страшно не впасти, а не захотіти підвестися. Наше падіння відбувається, коли ми коїмо гріх. Бог не любить гріха, але любить, коли ми просимо в Нього пробачення», – сказав священик, коментуючи одну зі стацій.

Після плідної Хресної Дороги паломницька група мала вільний час, щоб набрати чудодійної води з лурдських джерел і ще раз споглянути на райську красу храмів і базилік. Вдихнувши на повні груди від захвату, ми вирушили до автобуса. Наступна наша зупинка – Фатіма!

Сергій Іваницький

Джерело - slovo.today


По темі:

Триває всеукраїнське ювілейне паломництво до Санктуарію Матері Божої у Фатімі

«В Ювілейному паломництві Господь через Марію відкриває нам слово Боже для України», – єпископ Ян Собіло

Розпочалося Всеукраїнське римсько-католицьке паломництво до Фатіми

Новини зі світу 16:30 Субота 0 305 У Хорватії відбувається зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи Зустріч розпочалась 30 червня та триватиме до 3 липня. Україну представляє єпископ Віталій Скомаровський, який є Генеральним секретарем при Конференції єпископату України.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.