«Ви, брати, успадкували їхнє духовне багатство», – пише Святий Отець, зазначаючи, що сьогоднішні християни Японії «продовжують шлях євангелізації», розпочатий сонмом мучеників. Папа висловлює подяку японським ієрархам за працю в галузі інтеграції, опіку над бідними, просування культури й міжрелігійного діалогу, піклування про Боже творіння. Особливо Папа зупиняється на місіонерському зобов’язанні Церкви в Японії. Як сіль землі, вона покликана «берегти від псування і надавати смак»; як світло світу, «не давати темряві узяти гору, гарантуючи ясний погляд на реальність». Папа згадує про деякі труднощі японських католиків: це брак духовенства і ченців, обмежена участь вірних у церковному житті. «Але нестача працівників не може звести нанівець євангелізаційну працю – навпаки, це стимул до постійного їх пошуку».
Не можна обмежуватися «іренічним діалогом» перед обличчям численних сучасних викликів, таких, як зростання розлучень, самогубств і самітників, релігійний і духовний формалізм, моральний релятивізм, гонитва за прибутками. У цих обставинах Церква в Японії покликана нести Євангеліє за прикладом сповідників віри минулого. Папа просить приділити увагу підготовці священиків і ченців, протистоячи «культурі мінливості» – менталітетові, який не бачить нічого стабільного в житті. Японське суспільство жадає «безкорисливої любові Ісуса, яка передбачає самопожертву й милосердне прощення».
Папа присвятив кілька слів церковним рухам, схваленим Апостольським Престолом, прохаючи єпископів ближче пізнавати й супроводжувати ці групи, які здійснюють душпастирську місію в Японії.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Папа звернувся з посланням до учасників Сімейного паломництва в Помпеях
Папа Франциск: Боже прощення є знаком Його любові до нас
Папа: лише в тиші молитви можна розпізнати Божий голос