Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустрітися з Ісусом у Будапешті
16:00 Понеділок 0 112
13-09-2021, 16:00

Зустрітися з Ісусом у Будапешті

«Усі мої джерела в Тобі!», – гасло Міжнародного Євхаристійного Конгресу, який тривав у Будапешті з 5 по 12 вересня. Близько 300 паломників з Мукачівської дієцезії за ці дні пережили неймовірні миті єднання з Ісусом у Євхаристії, Святих Месах, конференціях, концерті, адорації, вечірній ході зі свічками та Святій Месі під проводом Папи Франциска.
Участь у Євхаристійному Конгресі взяли Антал Майнек – єпископ-ординарій, Микола Лучок – єпископ-помічник та священики Мукачівської дієцезії, які співслужили під час Святих Мес, в тому числі і в недільній, під проводом Папи Франциска. Єпископи та священики молилися в намірах парафіян Закарпаття, за зміцнення родин, за Мукачівську дієцезію, в тому числі і за Україну та благословіння для неї. Хор Мукачівської парафії святого Мартина співав для учасників Конгресу на Святій Месі у понеділок.


«Я не могла стримати сліз. Божий мир та Його присутність тут відчувається особливо. Ти плачеш, тому що знаєш: те, що переживаєш тут – найбільше щастя», «Нехай Бог буде прославлений! Подяка Йому за все!» , «Я зустрілась з Ісусом!», «Під час адорації я пережив неймовірне єднання з Господом», «Подяка Богу за Його велике милосердя до нас», «Пережите на Святій Месі – це дещо неймовірне», – десятки відгуків, тисячі очей, що світилися особливим світлом та відчували справжнє щастя.


«Євхаристія збирає нас разом. Тут, коли разом так багато людей та національностей, ми відчуваємо єдність католицької Церкви» – поділився о. Євген Фізер, священик Мукачівської парафії св. Мартина. Настоятель парафії у м. Ужгород о. Мирон Петенко ділиться: «Тут - різні мови, різні національності, але ми всі об’єднані Євхаристією».


«У Європі багато хто говорить про кризу християнства. Якщо ми подивимося на те, скільки людей збирається навколо Ісуса, то як ми можемо сказати, що це – криза? Навпаки, це – очищення. Свідомий вибір Ісуса Христа – це витривала присутність у Ньому. Для нас, католиків, це є стосунки з Ісусом, Який є присутній у Пресвятих Дарах», – поділився у інтерв’ю Микола Лучок, єпископ-помічник Мукачівської дієцезії.


Коли десятки тисяч людей славлять Христа у Пресвятій Євхаристії, радіють і співають, не зважаючи на втому, коли тисячі готові стати на коліна на бруківці, посеред вулиці, щоб поклонитися Ісусу, коли політики найвищого рангу, митці, спортсмени, вчені відкрито свідчать про свої стосунки з Богом, то відповідь на питання Папи Франциска «А ким є Ісус для тебе особисто?» є очевидною, адже, як понтифік наголосив під час Святої Меси на Площі Героїв Будапешта, якою завершився 52-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес: «Євхаристія нагадує нам, Ким є Бог: розіп’ятою та дарованою любов’ю».


Підтримку у організації поїздки для паломників із Закарпаття надала Угорська Католицька церква, за що закарпатці висловлюють щиру вдячність.


Veritas
Новини зі світу 09:01 Середа 0 113 Папа єзуїтам: свобода і відмінність лякають, будьмо близькими до Божого люду Під час спілкування зі співбратами-єзуїтами, які служать в Словаччині, Папа Франциск вказав на необхідність не боятися свободи, підкреслив небезпеку ідеологій, далеких від конкретного життя людей, та наголосив на душпастирському стилі наближення до Божого люду.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.