Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 вересня, понеділок
18:01 Неділя 0 247
12-09-2021, 18:01

Літургія на кожен день, 13 вересня, понеділок

Кожний з нас є слабкою та грішною людиною. Це наслідки первородного гріха. І Господь Ісус знає про це. Він хоче змінити наше життя, так як змінив життя багатьох людей, наприклад життя св. Павла, св. Марії Магдалини, св. Августина, св. Франциска. Запросимо Ісуса до свого серця і дозволимо Йому перемінювати нас, грішних, на добрих людей і добрих християн.
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.

АНТИФОН НА ВХІД
Розумні сяятимуть небесним сяйвом, – і ті, що на- вернуть багатьох до справедливості, неначе зорі, повіки, назавжди.

КОЛЕКТА
Боже, сило тих, що надіються на Тебе, Ти хотів, щоб святий Йоан Золотоустий прославився красномовністю і мужністю у стражданні; † освіти нас його вченням * і зміцни прикладом непохитної терпеливості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 2, 1-8
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Насамперед прошу, щоби звершувати мо­литви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побожності та чистоті. Це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові, який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини. Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос, який дав себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу; для цього я був поставле­ний проповідником і апостолом, – істину кажу, не обма­нюю, – учителем язичників у вірі та істині. Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи чисті руки – без гніву та суперечки. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 28, 2. 7. 8-9
Прославлю Бога – Він почув мій голос.
Почуй голос мого благання, *
коли я кличу до Тебе,
коли я підношу свої руки *
до Твого святого храму.
Господь – мій щит і моя сила. *
На Нього моє серце поклало надію,
і Він мені допоміг – моє серце зраділо. *
Тож прославлятиму Його піснею своєю.
Господь – сила і захист свого народу, *
Він – рятівний захисник свого помазанця.
Спаси свій народ, поблагослови свій спадок: *
паси їх і возвелич їх навіки!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 1-10
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус закі нчив промовляти усі свої сло­ва до вух народу, то увійшов у Капернаум. Слуга одно­го сотника, який був дорогим для нього, занедужав і був при смерті. Коли сотник почув про Ісуса, послав до Ньо­го юдейських старших, благаю- чи, щоби прийшов і вря­тував його слугу. Прийшовши до Ісуса, вони благали Його ревно, ка­жучи: «Він достойний того, щоб Ти йому це зробив, бо любить наш народ і синагогу нам збудував». Ісус пішов з ними. Коли вже був недалеко від дому, сотник послав друзів, щоб сказали Йому: «Господи, не трудися, бо я не достойний, щоб Ти зайшов під мій дах; тому я сам не вважав себе гі дним прийти до Тебе. Але скажи слово – і видужає мій слуга. Адже і я людина під­владна, і во їнів маю під собою; кажу одному: “Іди”, – і він іде, а іншому: “Прийди”, – і він приходить, а слузі  своєму: “Зроби це”, – і він робить». Почувши це, Ісус здивувався йому і, обернувшись до натовпу, який йшов за Ним, промовив: «Кажу вам: на­віть в Ізраїлі Я не знайшов такої віри!» Коли посланці повернулися додому, знайшли слугу здоровим. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

У літургійний день спомину святого Йоана, єпископа Кон­стантинополя, якого за красномовство церковна традиція нарекла «Золотоустим», вознесімо до Господа наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді могли почути всі народи землі.
2. Молімося за священиків та проповідників, щоб вони з ра­дістю та любов’ю проповідували Євангеліє Божому люду.
3. Молімося за батьків, щоб їхня сумлінна робота давала до- статньо засобів для утримання сім’ї.
4. Молімося за дітей, щоб вони з повагою ставилися до праці своїх батьків і не ставили їм надмірних вимог.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дарував їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб наші молитви були щирими.
Господи Ісусе Христе, Ти – предвічне Слово Небесного Отця; вислухай смиренні слова наших молитов і вчини, щоб кож­не наше слово на цій землі величало Тебе та служило ближ­ньому. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Нехай буде угодною Тобі, Боже, жертва, охоче принесена на спомин святого Йоана Золотоустого; * за його настановами нехай і ми також будемо повністю віддані Тобі у жертву возвеличення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ми проповідуємо Христа розп’ятого, * Христа, Божу могутність і Божу мудрість. (1 Кор 1, 23-24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милосердний Боже, вчини, щоб тайни, які ми прийняли, споминаючи святого Йоана Золотоустого, зміцнили нас у Твоїй любові * та вчинили вірними сповідниками Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.