Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця
18:03 Четвер 0 181
12-09-2019, 18:03

Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця

Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.


АНТИФОН НА ВХІД
Розумні сяятимуть небесним сяйвом, – і ті, що навернуть багатьох до справедливості, неначе зорі, повіки, назавжди.

КОЛЕКТА
Боже, сило тих, що надіються на Тебе, Ти хотів, щоб святий Йоан Золотоустий прославився красномовністю і мужністю у стражданні; † освіти нас його вченням * і зміцни прикладом непохитної терпеливості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 1, 1-2. 12-14
Початок Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Павло, апостол Ісуса Христа, за велінням Бога, нашо­го Спасителя, та Ісуса Христа – нашої надії, до Тимотея, справжнього сина у вірі: благодать, милість і мир від Бога Отця і нашого Господа Ісуса Христа! Дякую Тому, хто зміцнює мене, – Ісусові Христові, Господу нашому, тому що, вважаючи мене гідним довіри, настановив мене на служіння, – мене, який раніше був блюзніром, гонителем і кривд- ником. Але я був помилу­ваний, бо це я робив через незнання, в невірстві. Тож бла­годать нашого Господа надмірно збільшилася – з вірою та любов’ю, що в Христі Ісусі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 16, 1-2а і 5. 7-8. 11
Ти – моя доля, частка мого спадку.
Збережи мене, Боже, бо я на Тебе покладаю надію. *
Я сказав Господу: «Ти – Господь мій».
Господь – частка мого спадку, Ти – моя доля; *
Ти – Той, хто мою спадщину оберігає.
Благословлятиму Господа, який дав мені пораду. *
Навіть ночами моє нутро давало мені настанови.
Я завжди маю Господа перед собою, – *
Він праворуч мене, я не похитнуся.
Ти даси мені дорогу життя пізнати, *
повнота радості – у Твоїй присутності,
у Твоїй правиці – *
радість навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи, – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 39-42
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого дорогою водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчи- тель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: “Брате, дозволь я вийму скалку, яка в твоєму оці!” – а сам не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Ли­цеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді по­бачиш, як вийняти скалку, яка в оці твого брата». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У літургійний день спомину святого Йоана, єпископа Кон­стантинополя, якого за красномовство церковна традиція нарекла «Золотоустим», вознесімо до Господа наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді могли почути всі народи землі.
2. Молімося за священиків та проповідників, щоб вони з ра­дістю та любов’ю проповідували Євангеліє Божому люду.
3. Молімося за батьків, щоб їхня сумлінна робота давала до- статньо засобів для утримання сім’ї.
4. Молімося за дітей, щоб вони з повагою ставилися до праці своїх батьків і не ставили їм надмірних вимог.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дарував їм повноту спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб наші молитви були щирими, а серця – чистими.
Господи Ісусе Христе, Ти – предвічне Слово Небесного Отця; вислухай смиренні слова наших молитов і вчини, щоб кож­не наше слово на цій землі величало Тебе та служило ближ­ньому. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Нехай буде угодною Тобі, Боже, жертва, охоче принесена на спомин святого Йоана Золотоустого; * за його настановами нехай і ми також будемо повністю віддані Тобі у жертву возвеличення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ми проповідуємо Христа розп’ятого, * Христа, Божу могутність і Божу мудрість. (1 Кор 1, 23-24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милосердний Боже, вчини, щоб тайни, які ми прийняли, споминаючи святого Йоана Золотоустого, зміцнили нас у Твоїй любові * та вчинили вірними сповідниками Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 168 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.