Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Польщі відбувся Конгрес місіонерів облатів
17:00 Середа 0 366
26-05-2021, 17:00

У Польщі відбувся Конгрес місіонерів облатів

18-20 травня у монастирі в Кодені відбувся Конгрес польської Провінції Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної. У ньому взяв участь о. Павло Вишковський ОМІ, який зараз виконує служіння настоятеля Делегатури в Україні та Росії.
Конгрес відбувся з нагоди 100-річчя польської Провінції та зібрав місіонерів облатів з різних місій та делегатур. Зі словом до учасників звернувся також Генеральний настоятель Згромадження – о. Луїс Логен ОМІ.

В рамках Конгресу відбулось обговорення марійної духовності місіонерів облатів, о. Адам Войтчак ОМІ представив доповідь на тему: «В облатських дорогах з Марією і як Марія».


Наступний рік у Згромадженні буде присвячений Марії, тому учасники ділились досвідом переживання харизми «з Марією і як Марія». Символічним також було те, що сам конгрес відбувався на території святині, де особливим чином вшановується образ Коденської Богородиці. Окремий день Конгресу був присвячений темі співпраці облатів з мирянами, яким близька облатська харизма.


Урочисту Євхаристію на завершення Конгресу в санктуарії Матері Божої Коденської очолив о. Павло Вишковський ОМІ. З нагоди 100-річчя польської Провінції від Делегатури він передав подарунок – ікону Слуги Божого о. Людвіка Вродарчика ОМІ.


Саме з Коденя, у 1939 р., отець Людвік вирушив до Окопів (територія сучасної Волині), щоби проголошувати Євангеліє. «Ми вручили цю ікону о. Людвіка, процес якого розпочався 2016 р., як виразний знак єдності між нашою Делегатурою та польською Провінцією. Людвік Вродарчик вийшов з польської Провінції, а водночас був першим місіонером облатом, який працював на території сучасної України, а у 1943 р. пролив свою кров за віру. Це принесло численні плоди. Нас в Делегатурі є більше 30, маємо двох єпископів та нові покликання», – розповів о. Вишковський.


Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної було засноване у ХІХ ст. св. Євгеном де Мазенодом у Франції. На сьогодні Згромадження служить у 74 країнах світу (останнім часом відкрито нову місію в Гані). В Україні облати служать з 1989 р.

Фото: oblaci.pl
Новини зі світу 10:02 Середа 0 113 Архієпископ Мокшицький передав мощі святого Йоана Павла ІІ для дієцезії Хвар у Хорватії Архієпископ Мечислав Мокшицький перебував у Хорватії 20-21 вересня на запрошення єпископа Хвара владики Ранки Відовича. 20 вересня Львівський митрополит зустрівся з єпископом Ранко та передав мощі св. Йоана Павла II для кафедрального собору св. Стефана I, Папи і мученика у Хварі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.