Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Венесуела: помер кардинал Хорхе Ліберато Уроса Савіно
09:01 Субота 0 158
25-09-2021, 09:01

Венесуела: помер кардинал Хорхе Ліберато Уроса Савіно

Вислужений архієпископ Каракаса був госпіталізований наприкінці серпня з ускладненнями від Covid-19. До кінця свого життя він був близьким з народом у його стражданнях, закликаючи політиків разом докладати зусилля для того, щоб мирно подолати кризу.

Про це повідомляє Vatican News.

У четвер, 23 вересня 2021 року, в столиці Венесуели місті Каракасі відійшов до вічності кардинал Хорхе Ліберато Уроса Савіно, вислужений архієпископ Каракаса, якому кілька тижнів тому виповнилося 79 років життя. Наприкінці серпня він був госпіталізований у відділенні інтенсивної терапії однієї зі столичних лікарень. Кардинал Бальтасар Енріке Поррас Кардосо, Апостольський адміністратор Каракаса, оголосив дев’ятиденну жалобу. Тіло покійного перенесене до катедрального собору святої Анни.

Перед обличчям соціальної, економічної та політичної кризи в Венесуелі, кардинал Уроса постійно закликав «відкласти особисті інтереси та інтереси певної групи», щоби запобігти ще більшим стражданням народу, захищаючи право всіх разом трудитися над тим, щоби в мирний спосіб подолати існуючі конфлікти. Протягом свого життя та служіння він старався підтримувати єдність у суспільстві та в Церкві.

Біографічна довідка

Хорхе Ліберато Уроса Савіно народився в Каракасі 28 серпня 1942 року, де 16 серпня 1967 року став священиком. Захистивши докторат з богослов’я в Папському Григоріянському Університеті в Римі, був віце-ректором, а згодом – ректором семінарії святого Йосифа в Ель-Атілло та ректором міждієцезальної семінарії в Каракасі.

Святий Йоан Павло ІІ у 1982 році призначив його єпископом-помічником Каракаса, а 1990 – архієпископом Валенсії. Папа Бенедикт XVI 2005 року перевів його до Каракаса, а під час консисторії 24 березня 2006 року ввів до Колегії Кардиналів. Свого часу кардинал Уроса був членом Кардинальської Ради з вивчення організаційних і економічних проблем Апостольського Престолу, а також брав участь у Конклаві 2013 року, що обрав Папу Франциска.

З відходом до вічності кардинала Хорхе Уроси, який належав до грона виборців, Колегія Кардиналів нараховує 218 членів, між якими 121 з правом участі в конклаві.

Співчуття Папи Франциска

У телеграмі співчуття, надісланій на ім’я кардинала Бальтасара Енріке Поррас Кардосо, архієпископа Меріди, Апостольського Адміністратора архідієцезії Каракаса, з приводу переходу до вічності внаслідок ускладнень від  Covid-19 венесуельського кардинала Хорхе Ліберато Уроси Савіно, вислуженого архієпископа Каракаса, Папа Франциск пише, що отримавши повідомлення про його смерть, висловлює свої співчуття також і родичам покійного  та всій церковній спільноті. Святіший Отець пише:

«Згадуючи цього самовідданого пастиря, що протягом багатьох років віддав своє життя на служіння Богові й Церкві, підношу заупокійні молитви за вічний упокій його душі, щоб Господь Ісус увінчав його вінцем нев’янучої слави, та уділяю всім Апостольське благословення як знак християнської надії на воскреслого Господа».
Новини зі світу 11:00 Четвер 0 160 Папа хотів, щоб цей лист прочитали всі священики та семінаристи Папа Франциск отримав листа зі свідченням особи, що в дитинстві постраждала від зловживань з боку священика. Зворушений прочитаним, він доручив кардиналові Шонові О’Меллі ознайомити з його змістом священиків і семінаристів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.