Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Україні вперше надано титул «Почесного Облата»
13:19 Понеділок 0 625
7-09-2020, 13:19

В Україні вперше надано титул «Почесного Облата»

Велика радість для усієї облатської родини. В Україні перша особа стала Почесним Облатом, це пані Софія Краєвська. 


Почесний Облат може користатися з усіх духових привілеїв Згромадження, цей титул надається особі, світській та духовній, яка в особливий спосіб єднає своє життя з його харизмою. Надає цей титул Генеральний настоятель. Розділити радість чернечої родини до Тиврова прибули облати з різних куточків України. Очолив Євхаристію та виголосив проповідь єпископ Радослав Змітровіч, який також є місіонером облатом.

У своїй проповіді він згадував початок «союзу» Місіонерів Облатів Марії Непорочної з тиврівською парафією. Звернув увагу на роль пані Софії у служіні цій Божій справі. Також підкреслив великі діла Бога, які Він чинить через конкретних людей. Варто також сказати кілька слів про пані Софію Краєвську.


Краєвська Софія народилася 1 січня 1942 року в місцевості Курники, Тиврівського р-ну, Вінницької обл. Батьками Софії були: Теларчук Бальтазар і Стефанія. Батько працював у магазині, а мати листоношою на пошті. Має одну сестру Розалію, яка проживає у Білорусі.
Закінчила 4-ри класи початкової школи та пішла працювати на фабрику переробки овочів, щоб допомогти батькам в утриманні родини. Маючи 17 років пішла працювати до державного дитячого будинку у Тиврові. Спочатку працювала, як прибиральниця, потім на кухні – поваром. Загалом працювала там у 1959-1968 рр. У 1964 р. вийшла заміж за Зигмунта Краєвського, який був столяром. Проживши 11 років, чоловік помер через хворобу серця. Виховала двоє синів і в даний момент проживає зі старшим сином. З 1968 по 1996 рр. працювала поваром у тиврівському дитячому садочку. Від 1997 р. є на пенсії.

Софія Краєвська була активною католичкою. Від 1992 року відповідала за декілька приміщень тиврівського храму, якими місцева влада дозволила вірянам користуватися для релігійних потреб. Також у той час відповідала за літургійні шати та посуд. Була організатором прибирань та ремонту майже знищених приміщень. Також шукала священика для катихізації та уділення таїнств.


З приходом Місіонерів Облатів Марії Непорочної до тиврівської святині Софія Краєвська була першою кухаркою, вона постійно дбала про те, щоб допомогти місіонерам на різний спосіб: допомагаючи в організації з’їздів дітей та молоді, служінні хворим у парафії та в пансіонаті для осіб літнього віку. Пізнаючи харизму нашого засновника св. Євгена де Мазенода, пані Софія захопилася місійністю та марійністю нашого Згромадження і розпочала жити харизмою служіння убогим та власної самопожертви, не раз протягом усього дня відвідувала з місіонерами хворих чи допомагала в інших служіннях при монастирі. Вона є активною християнкою, яка очолює молитви, як в храмі, так і в інших місцях залежно від потреби. Кожного дня центром її життя є Євхаристія. Належить також до спільноти Друзів Місіонерів Облатів Марії Непорочної (Друзі Місій) в Україні, а саме є аніматором Друзів Місій у тиврівській парфії Архангела Михаїла. Від самого початку співпраці з місіонерами облатами і до сьогодні ділить з нами харизму служіння убогим.


Дякуємо Богові, що Краєвська Софія сьогодні в урочистий спосіб при стількох свідках стала «Почесним Облатом» нашого Згромадження, ділячи з нами не лише обов’язки, але й привілеї, які з цього випливають. Святий Євгене де Мазенод, молись за нас.

Джерело: Місіонери Облати Непорочної Марії в Україні
Новини з України 18:02 Понеділок 0 177 Стaрoдaвнiй мoнaстир нa Львiвщинi пeрeoблaштyють пiд чoтири дитячi бyдинки У Рaвa-Рyськiй нa Львiвщинi зa пiдтримки Єврoпeйськoгo Сoюзy збyдyють низкy дитячих бyдинкiв сiмeйнoгo типy (ДБСT) i Цeнтр дiaлoгy yкрaїнськo-пoльськoї кyльтyри. Прo цe пoвiдoмляє прeсслyжбa Львiвськoї OДA
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.