Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Звіт щодо справи повернення костелу св. Миколая в Києві
17:00 П'ятниця 0 693
24-09-2021, 17:00

Звіт щодо справи повернення костелу св. Миколая в Києві

Перш за все дякуємо усім, хто долучився до молитовного марафону й стоїть в проломі в інтенції повернення храму. Ваші молитви рухають справу й Бог торкається сердець тих, хто відповідальний за відновлення історичної справедливості.
Дякуємо парафіянам за те, що не злякалися холодної погоди й залишаються вірними парафії св. Миколая.

Дякуємо усім причетним й небайдужим за допомогу, підтримку та солідарність у справі збереження святині. Дякуємо світовій спільноті за підтримку у ЗМІ та Церкві у Римі за голос у справі повернення храму парафії.

На цьому тижні відбулися 2 важливі зустрічі з особами, відповідальними за повернення костелу св. Миколая римсько-католицькій спільноті.

Станом на 24 вересня між парафією св. Миколая та Міністерством культури та інформаційної політики добігає завершення переговорний процес щодо узгодження умов спільного меморандуму, т. зв. «дорожньої карти», з метою визначення переліку дій, які має вчинити держава перед передачею храму вірянам у безстрокове безоплатне користування.

Умови меморандуму будуть оприлюднені після проведення будівельної експертизи та визначення підрядників, які здійснюватимуть протиаварійні роботи в приміщенні святині.

У меморандумі, крім іншого, має бути визначено дату до якої держава має передати костел у користування парафії св. Миколая.

22 вересня 2021 року МКІП підписаний договір на виконання обстеження і експертизи будівлі храму. Сума договору складає 1,286 млн. грн. 23 вересня 2021 року експерти приступили до виконання робіт по обстеженню конструкцій храму. Oбстеження та експертизу планують закінчити протягом 10 днів. За результатами експертизи буде розроблений проєкт аварійно-відновлювальних робіт та кошторис. Було заявлено, що роботи розпочнуться з перших чисел листопада.

Досі залишається незрозумілим, навіщо уряду тягнути на собі багатомільйонні витрати на відновлювальний ремонт костелу й чому світська держава так жваво почала опікуватися інтересами Церкви. Сподіваємося, що наміри та дії МКІП є щирими й сприятливими.

Звертаємо увагу, що справу ще не завершено, договір про передачу костелу ще не підписаний, дату передачі ще не визначено. Тож просимо продовжувати молитися в намірах повернення храму й запрошуємо на спільні літургії (розклад Богослужінь).

Новини з України 12:00 Середа 0 231 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.