Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 вересня, субота
19:01 П'ятниця 0 231
24-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 25 вересня, субота

(зел) Субота ХХV звичайного тижня
Учні Ісуса не сприйняли таємниці Його смерті й воскресіння, вона була прихована від них, так що самі вони її не розуміли, а спитати Його про неї боялися (пор. Лк 9,45). Вона була надто далекою від їхнього звичайного способу мислення, вимагала покірного прийняття слів Ісуса, тієї дивної дійсності, яка не вміщалася в їхніх головах.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * заслужили на вічне життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Зах 2, 5-9. 14-15а
Читання з Книги пророка Захарії.
Підвів я мої очі й дивлюся: аж ось чоловік, а в руці у нього вимірювальний шнур. Я спитав: «Куди ти йдеш?» Він відповів мені: «Міряти Єрусалим, щоб побачити, яка його ширина та яка його довжина». Аж ось вийшов ангел, який говорив зі мною, і другий ангел вийшов йому назустріч. І сказав до нього: «Біжи й скажи цьому юнакові так: “Єрусалим буде без стін заселений через велику кількість людей та худоби, що будуть посеред нього. Бо Я буду для нього, – говорить Господь, – вогненним муром навкруги і Я буду його сла­вою посеред нього. Співай і радуйся, дочко Сіону, бо ось Я йду й оселюся посеред тебе – говорить Господь. Численні народи того дня до Господа пристануть; вони будуть Його народом і житимуть посеред тебе, і ти зрозумієш, що Господь Воїнств послав мене до тебе”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Єр 31, 10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.
Слухайте, народи, – слово Господнє, – *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».
Бо Господь викупив Якова, *
і визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
стікатимуться до благ Господніх.
Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші.
«Їхню жалобу Я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 43б-45
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли всі захоплювалися тим, що робив Ісус, Він сказав своїм учням: «Вкладіть до своїх вух такі слова: Син Людський має бути виданий у руки людей». Вони не розуміли цього слова, і воно було для них прихованим, аби не збагнули цього. І боялися запитати Його про це слово. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Апостоли не розуміли необхідності муки Ісуса Христа, і ми теж не зуміємо сповна збагнути страждання. Просімо Господа, щоб Він дарував нам розуміння сенсу людських страждань:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дарує йому до- статньо сил, щоб нести хрест своїх обов’язків та труд­нощів.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній утвердився мир, духовність та економічний добробут.
3. Молімося за християн у тих державах, де триває пересліду­вання релігії, щоб вони осягнули повну свободу.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб вони знаходили розраду та допомогу в Євхаристії та молитві.
5. Молімося за наших померлих, щоб добрий Господь про­стив їм їхні гріхи і прийняв до слави свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не нарікали на випробу­вання, які нас спіткають, але мали достатньо сил, щоб зно­сити їх у дусі покути й любові.
Всемогутній Боже, ми покладаємось на Твою батьківську доброту, вислухай наші прохання і яви нам своє милосердя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.