Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Ян Пурвінський: «Дякую Господу Богу за те, що підтримував і підтримує сьогодні»
18:30 Четвер 0 432
4-03-2021, 18:30

Єпископ Ян Пурвінський: «Дякую Господу Богу за те, що підтримував і підтримує сьогодні»

Саме цими словами можна резюмувати святкування з нагоди 30-річчя єпископського служіння Яна Пурвінського, яке відбулось 4 березня у місті Житомир.

«Дякую Господу за те, що Він керував, охороняв у важких часах, підтримував мене і підтримує сьогодні». Саме ця цитата єпископа Яна була розміщена на банері у катедральному храмі. Дійсно, якщо усвідомити, скільки ж було зроблено за час його пастирського служіння на чолі Київсько-Житомирської дієцезії, то ці слова стануть своєрідною есенцією тих великих Божих справ.


Святкова Євхаристія згромадила братів у єпископстві з усієї України; священиків, які колись були рукоположені з рук ювіляра у Житомирській катедрі та гостей, яких єпископ Ян огортав своєю душпастирською опікою. На жаль, з огляду на карантинні обмеження, на свято не змогли прибути рідні та близькі єпископа Яна з Латвії. Однак, трансляція на Телебаченні Віковічного Слова дала змогу багатьом охочим слідкувати за цією подією.


Вітаючи присутніх, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії - єпископ Віталій Кривицький SDB підкреслив, що сьогоднішнє зібрання є доброю нагодою подякувати за цей час «батьківського служіння й провадження дієцезії дорогою до спасіння». Єпископ Віталій також подякував ювіляру за молитовну участь у житті місцевої Церкви.


Святкову Євхаристію очолив сам ювіляр. Проповідь виголосив єпископ Віталій Скомаровський, який будучи одним із його найближчих співпрацівників є безпосереднім свідком пастирського служіння єпископа Яна. Згадуючи історію тоді ще Житомирської дієцезії, проповідник підкреслив, що протягом 70 років (починаючи від 1920 р.) ці землі стікали кров‘ю своїх вірних, не мали священиків на місцях, а про єпископа, мова, тим більше не йшла. На єпископа Яна та його найближчих співпрацівників-душпастирів було покладене завдання відродження Церкви та її структур.

Проповідник підкреслив, що для нього єпископ Ян став прикладом людини, яка не перестає надіятися і повністю все довіряє Богородиці, що також можна побачити з його єпископського герба. «Плодів праці ювіляра за цей час не перелічити, а з чого все починалося, важко й уявити», - підкреслив єпископ Віталій. Хоч останні 10 років єпископ Ян перебуває вже на відпочинку, але його рука не втомлюється благословляти, а серце поспішає всіх огорнути молитвою.


Привітання ювіляру від імені всіх єпископів Конференції склав митрополит Мечислав Мокшицький, який охарактеризував служіння ювіляра, як доброго пастиря. Тридцять років тому, єпископ Ян прийняв дане Богом завдання із відповідальністю та любов'ю до спільноти Церкви. За ревність у служінні Церкві в Україні, архієпископ також вручив ювіляру медаль св. Йоана Павла ІІ.


Крім цього, привітання пролунали від священиків, богопосвячених осіб, представників братніх церков, спільнот та груп вірян. Серед гостей був також присутній Даниїл Виноградський – пастор баптистів, який рівно 30 років тому був присутній на єпископській хіротонії владики.


На завершення, єпископ Ян подякував усім присутнім за привітання та молитву; згадав усіх тих, хто товаришував йому на життєвій дорозі та дорозі покликання, а особливим чином подякував медикам, які останнім часом дбають про добрий стан його здоров‘я.


Нехай Господь обдарує ювіляра всіма потрібними благодатями! Многая літа!


ФОТОГАЛЕРЕЯ
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.