Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Срібний ювілей єпископства Станіслава Широкорадюка
15:22 Неділя 0 996
12-01-2020, 15:22

Срібний ювілей єпископства Станіслава Широкорадюка

Час єпископського служіння Станіслава  Широкорадюка охоплював у різні роки терени чотирьох дієцезій. Від 2019 року він призначений єпископом-коад'ютором Одесько-Сімферопольським. Саме в Одесі відбулася центральна подячна Євхаристія ювіляра. 

У суботу, 11 січня, у катедрі в Одесі відбулась урочиста Євхаристія з нагоди 25-річчя єпископства Станіслава Широкорадюка. Будь-який ювілей - це добра нагода дякувати за все те добро, яке протягом певного часу досвідчено і за те, що вдалося зробити. Подякувати за дар служіння єпископа Станіслава до Одеси прибули брати у єпископстві, серед них і владика з греко-католицької церкви, священики з дієцезії, богопосвячені особи та віряни з Одеси. Також на святкування приїхали дві рідні сестри єпископа. До Одеси також прибула численна команда Релігійної Місії "Карітас-Спес", яка за час співпраці (20 років) стала другою родиною для ювіляра.  


На початку зібраних привітав ординарій єпископ Броніслав Бернацький, вітаючи сестер єпископа пригадав часи, коли він особисто мав змогу перебувати у їхній домівці. Також було зачитано лист від Папи Франциска з нагоди ювілею єпископа Станіслава. "Прийми, отже, достойний брате цей знак нашої любові та прихильності разом із апостольським благословенням, яке уділяємо передусім тобі, з усією любов'ю, як запоруку небесних благодатей, а також єпископам, священикам, ченцям та черницям, що святкують спільною радістю твій ювілей, у той же час просимо, у свою чергу, і за наше Петрове служіння вірну сотворити молитву", - написав у листі Папа Франциск. 


У свою чергу єпископ Станіслав зазначив: "Я просив би одне: хто може у цей день - прийняти Святе Причастя у моєму намірі, і це буде наша спільна подяка за цих 25 років, за ті великі благодаті, які Бог уділяв через моє негідне служіння".


Проповідь на прохання ювіляра виголосив о. Григорій Семенков, канцлер курії у Харкові та настоятель катедри. Священик запропонував повернутись до коріння - моменту єпископських свячень, що відбулись 25 років тому, пригадав слова проповіді Папи Йоана Павла ІІ, яку він скерував до єпископів, яких консекрував у той день, в урочистість Богоявлення. Між іншим о. Григорій пригадав і будівничу діяльність ювіляра, відкритість і віддане служіння вірянам, численні харитативні акції та ініціативи, що реалізовані за допомогою "Карітас-Спес". "Перше, що зробив єпископ, коли прийшов до Харкова, це побудував соціальний центр, бо він бачив, як безпритульні, що приходили поїсти, змушені були це робити просто неба. Щоби підкреслити гідність кожної людини, котра є живим образом Бога, він вирішив зробити для безпритульних кращі умови", - зазначив о. Григорій. Крім того, єпископа характеризує велика любов до Марії, що також виявляється у символічних елементах єпископського герба, гаслі "Auxilium nostrum" (Допомога наша - один із титулів, які приписують Богородиці), пасторалу, що обплетений розарієм. На завершення отець зацитував слова Йоана Павла ІІ до Станіслава Широкорадюка у день свячень 1995 року: "Ти, єпископе Станіславе Широкорадюк, помічник єпископа у Житомирі, занеси в Україну цей дар, дає єдності, нехай вона стане зерном єдності між сходом і заходом, між православними та католиками". Також проповідник пригадав про чітку християнську позицію єпископа у питаннях корупції, святкування святого дня, пошани та захисту людського життя, гідності людини. 


Після Причастя зібрані заспівали гімн "Te Dеum" та мали змогу привітати ювіляра. 


Бажаємо єпископу Станіславу продовжувати невтомну працю на Божу славу! Нехай Пресвята Діва Марія товаришує на дорогах єпископського служіння! 

Аліна Петраускайте
  

 
Новини з України 17:01 Вівторок 0 129 «Віддзеркалювати Христа» — реколекції духовенства Луцької дієцезії З 6 по 10 вересня духовенство з усієї Луцької дієцезії прибуло до міста Рівне щоб прийняти участь в реколекціях що цього року відбувалися в парафії св. ап. Петра і Павла та Божого Милосердя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.