Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
14:00 П'ятниця 0 164
19-02-2021, 14:00

Люди копіюють Творця

Нас постійно запевняють, що еволюція – це факт. Але чому ж, в такому разі, наша технологія поліпшується щоразу, коли ми беремо приклад з природи? Якщо природа – гігантський експеримент, що проводиться методом проб і помилок, то, по ідеї, в далекому минулому живі організми були простіші; а ми, люди, повинні покращувати моделі природи, а не копіювати їх …

Науці з давніх-давен відомо, що об’єкт, що переміщається у воді або в повітрі, рухається з найменшим опором, коли відношення його довжини до діаметра – чотири до одного. Саме такий коефіцієнт ми виявляємо у найшвидших мешканців моря – таких, як тунець, дельфін або меч-риба. У «Боїнга-707» з коефіцієнтом дев’ять до одного опір в польоті набагато вище, ніж у «Боїнга-747», не дивлячись на більш значні розміри останнього. Річ у тому, що співвідношення довжини і діаметру у «Боїнга-747» дорівнює шість до одного, що набагато більше відповідає тунцеві і дельфіну.

Дослідження пристрою зору мечохвоста, якого вважають одним із найдавніших форм життя, допомогло інженерам розв’язувати проблему отримання більш чіткого і ясного телевізійного зображення. Повітряні сили Сполучених Штатів Америки з метою поліпшення показників швидкості реактивних літаків щодо землі досліджували жуків – їхню систему відчуття швидкості; а пристрій очей жаби навів фахівців на думку про те, як удосконалити радар. Фасеточна будова очей мухи послужила інженерам моделлю при розробці економної системи освітлення.
Люди копіюють природні конструкції, часто забуваючи при цьому про Конструктора – Творця. Мудрий устрій цього світу – зовсім не результат спроб і помилок. Сама реальність спростовує теорію еволюції!

Анатолій Якобчук

Слово про Слово
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.