Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 лютого, п'ятниця
19:01 Четвер 0 240
18-02-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 19 лютого, п'ятниця

(фіол) П’ятниця після Попільної Середи
Час Великого Посту пригадує нам, що окрім фізичного голоду існує в нас голод набагато глибший. Це голод любові, голод миру, голод доброти. Оскільки голод хліба може втамувати людина, то голод любові, миру, доброти цілковито і до кінця може заспокоїти лише Бог.

АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, і змилуйсь наді мною! * Господи, прийди мені  на допомогу! (Пс 30 (29), 11)

КОЛЕКТА
Милосердний Боже, супроводжуй своєю ласкавою прихильністю розпочаті покутні вчинки, * щоб ми, практикуючи тілесні зречення, спромоглися доповнити їх також щирим духом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 58, 1-9а
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь Бог: «Кричи на все горло, не стримуйся! Піднеси, немов сурма, твій голос! Вкажи Моєму народові його злочини, домові Якова його переступи! Адже вони день у день Мене шукають, хочуть Мої дороги знати, наче народ, який чинив справедливість і не залишив присуду свого Бога. Вони питають у Мене справедливих законів, хочуть, щоб Бог був близько. “Навіщо нам постити, як Ти не бачиш; упокорювати власну душу, як Ти не знаєш?” Таж ви в день посту виконуєте ваші справи, гнобите всіх робітників ваших. Ви постите на те, щоб чинити заколот та сваритись, і немилосердно бити кулаком. Не постіть так, як ви нині постите, щоб голос ваш було чути на небі. Хіба такий піст, який Я обрав; день, в якому людина засмучує свою душу? Схиляти голову, немов тростина, вереття і попіл під себе стелити, – чи це назвеш ти постом та днем, Господеві угодним? Чи ж не це є піст, який Я обрав: кайдани несправедливості розбити, пута кормиги розв’язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати? З голодним своїм хлібом поділитись, увести до дому бідних, безпритульних? Побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись. Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава – слідом за тобою. Тоді візвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і Він скаже: – “Ось Я!”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 3-4. 5-6а. 18-19
Серце смиренне не відкинеш, Боже.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Бо я знаю свої беззаконня, *
і мій гріх постійно навпроти мене.
Тобі, я згрішив Тобі одному *
і вчинив те, що є злом перед Тобою.
Адже Ти не маєш задоволення від жертви, – *
всепалення, якби я його приніс, Тобі не до вподоби.
Жертва Богові – це дух сокрушений; *
серцем сокрушеним і впокореним †
Ти, Боже, не погордуєш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Ам 5, 14
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Добра шукайте, не зла, щоб ви могли жити,
і Господь буде з вами.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 14-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підходять до Ісуса учні Йоана й кажуть: «Чому ми й фарисеї багато постимо, а Твої учні не постять?» А Ісус їм сказав: «Чи можуть гості весілля сумувати, поки молодий з ними? Настануть дні, коли заберуть від них молодого, і тоді будуть постити». Слово
Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Старий і Новий Завіти вчать нас, що немає любові до Бога без любові до ближнього; молімося сьогодні за наших ближніх:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його навчання почули всі народи і всюди запанували свобода та мир.
2. Молімося за священиків, які працюють у бідних країнах, щоб вони мужньо захищали права знедолених і допомагали потребуючим.
3. Молімося за людей, які живуть у достатку, щоб вони відчули потребу служіння всім, кому необхідна допомога.
4. Молімося за людей, які наживаються на нещасті інших, щоб вони покаялися і виправили зло, скоєне ближньому.
5. Молімося за наших померлих,  особливо тих, хто віддав своє життя за нашу свободу, щоб Господь осяяв їх своїм світлом і при- йняв до слави святих у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми служили Богу й людям  безкорисливо і з радістю.
Боже Отче, ми прагнемо служити ближнім нашою молитвою, допоможи нам, щоб ми також служили їм нашими вчинками та отримали Твою милість і прощення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, ми приносимо Тобі  жертву сорокаденної покути; † просимо Тебе, щоб вона вчинила угодними Тобі  наші серця * і дала нам сили для ще ревніших зречень. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вкажи мені , о Господи, Твої дороги, * навчи мене, де Твої стежки. (Пс 25 (24), 4)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † нехай участь у цій тайні принесе нам відпущення всіх гріхів * і допоможе нам приймати цілющу силу Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Милосердний Боже, нехай Твій народ постійно роздумує над великими Твоїми благодатями * і, дотримуючись старих звичаїв прочан, дійде до споглядання Тебе у вічності.