Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол при ОБСЄ: покращення становища жінок сприяє мирові
13:02 Середа 0 1 158
17-02-2021, 13:02

Апостольський Престол при ОБСЄ: покращення становища жінок сприяє мирові

Виступаючи під час першої підготовчої зустрічі до 29-го Форуму ОБСЄ з питань економіки та екології, Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ зазначив, що розширення прав і можливостей жінок у будь-якій сфері життя не лише зміцнить жінок, але й зміцнить та розширить можливості, безпеку, стабільність та сталий розвиток.
Про це повідомляє Vatican News.

Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ монсеньйор Януш Урбанчик взяв участь у першій підготовчій зустрічі до 29-го Форуму ОБСЄ з питань економіки та екології. Ця зустріч, що мала тему «Сприяння всебічній безпеці, стабільності та сталому розвитку в регіоні ОБСЄ через надання жінкам економічних можливостей», відбулася в онлайн-форматі 15 і 16 лютого 2021 року.

«Прагнення захистити та сприяти справжній рівності кожної людської особистості та визнання взаємодоповнюваності жінок та чоловіків залишаються важливими пріоритетами Апостольського Престолу», – підкреслив монсеньйор Урбанчик, розпочинаючи свою доповідь. Він процитував слова святого Йоана Павла ІІ, який у своєму «Листі до жінок», опублікованому напередодні IV Всесвітньої конференції зі становища жінок, що відбувалася 1995 року в Пекіні, вказував на «нагальну потребу досягти справжньої рівності в кожній галузі: однакової оплати за однакову працю, захисту працюючих матерів, справедливості в кар’єрному розвитку, рівності чоловіка та дружини щодо сімейних прав та визнання всього, що належить до прав та обов'язків громадян у демократичній державі».

«Збільшення економічних та політичних можливостей жінок та сприяння їхній участі у суспільному житті, – наголосив дипломат, – безсумнівно, сприятимуть зростанню миру та безпеки як у суспільстві загалом, так і, в багатьох випадках, в основній клітині суспільства, якою є сім’я».

Проте, пандемія, за його словами, підтвердила, що участь жінок на ринку праці все ще є слабкою. Жінки часто першими втрачають роботу, особливо, коли працюють на низькооплачуваній роботі або без контракту, де не мають фінансового захисту та пільг. Окрім того, тягар домашнього навчання посилив тиск на жінок, незалежно від того, чи вони працюють, чи ні.

«Побудова кращого майбутнього – зазначив на завершення монсеньйор Януш Урбанчик – вимагає взаємодоповнення чоловіків і жінок. Розширення прав і можливостей жінок у будь-якій сфері життя та праці не лише зміцнить жінок, але також зміцнить і розширить безпеку, стабільність та сталий розвиток».


Новини зі світу 15:01 Субота 0 103 Пандемія і конфлікти: мир неможливо будувати на голодний шлунок Ділячись своїми думками про стратегії відновлення після пандемії, професорка Католицького Університету Америки та член Ватиканської комісії Covid-19 Меріанн Кузімано Лав, зауважила, що країни, які перебувають у конфліктах, потребують економічного зростання, аби вирватися зі спіралі насильства. Пандемія, натомість, послабивши глобальну економіку, підриває всі миротворчі зусилля.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.